دو شنبه، 02 بهمن 96 ساعت 07:40 ق.ظ / Mon, 2018 January 22
به افق ساری
اذان صبح: 05:38
طلوع خورشید: 07:06
اذان ظهر: 12:09
غروب خورشید: 17:13
اذان مغرب: 17:32

- ادارات - بیمه شخص ثالث مهمترین و فراگیر ترین نوع بیمه در صنعت بیمه است

تبلیغات
مدیرکل بیمه ایران در مازندران:

بیمه شخص ثالث مهمترین و فراگیر ترین نوع بیمه در صنعت بیمه است

تاریخ 26 بهمن 1393 ساعت 20:13:16
کد خبر: 010739
محمد باقر طبیعی نژاد امروز 26 بهمن ماه 93 در سیمینار بررسی عوامل دخیل در بروز و پیشگیری از حوادث رانندگی که در پلاژ وزارت کشور برگزار شد با اشاره به  بیمه‌های شخص ثالث گفت: این بیمه نامه که مهمترین و فراگیر ترین نوع بیمه در صنعت بیمه است دارای ضریب خسارت بالا است  
بیمه شخص ثالث مهمترین و فراگیر ترین نوع بیمه در صنعت بیمه است

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، محمد باقر طبیعی نژاد امروز 26 بهمن ماه 93 در سیمینار بررسی عوامل دخیل در بروز و پیشگیری از حوادث رانندگی که در پلاژ وزارت کشور برگزار شد با اشاره به  بیمه‌های شخص ثالث گفت: این بیمه نامه که مهمترین و فراگیر ترین نوع بیمه در صنعت بیمه است دارای ضریب خسارت بالا است.

وی با اشاره به اینکه ضریب خسارت بیمه شخص ثالث به اظهارات نظر کارشناسی راهنمایی رانندگی، پزشک قانونی و قوه قضائیه بستگی دارد، افزود: اگر احیانا ضریب خسارت کاهش پیدا کند ما کمتر افزایش بیمه خواهیم داشت و نیاز است این اقدام از سوی کشور پیگیری شود.

مدیرکل بیمه ایران مازندران با اشاره به وجود رقابت ناسالم در شرکت‌های بیمه تصریح کرد: عدم وحدت رویه در پرداخت خسارت‌ها از مشکلات بیمه ها است و لازم است در این بخش در بحث اجرای دستورالعمل ها یک رویه مشخص وجود داشته باشد تا کمتر شاهد افزایش ضریب خسارات باشیم.

وی با اشاره به نامناسب بودن جاده‌های استان، افزود: اگر جاده های استان مناسب و دست اندازهای آن معقول باشد این تصادفات نیز در حد نرمال  کاهش پیدا می کند.

طبیعی نژاد با اشاره به نقش سازمان‌های بیمه‌گر در ایجاد امنیت و آرامش در بیمه‌های شخص ثالث، گفت: افزایش مشارکت راننده در بحث خسارات جانی و مالی از اقداماتی است که نقش مهمی در کاهش خسارات دارد.

وی با اشاره به اینکه آگاهی دادن مردم از قواعد بیمه‌ای یکی از عوامل مهم در کاهش تصادفات است، افزود: تخفیف 70 درصد بیمه شخص ثالث از تشویق‌های خوب برای کاهش تصادفات است و باید افزایش یابد.

مدیر کل بیمه ایران مازندران اظهار کرد: باید صدور گواهی عدم خسارت برای رانندگانی که بخواهند به خارج از کشور سفر کنند تسهیل شود.

وی افزود: دارندگان گواهی رانندگی (ب1)  محدودیت رانندگی دارند و باید به این دسته از رانندگان اموزش لازم داده شود تا در بحث خسارت به مشکل برنخورد نکنند.

طبیعی نژاد گفت: از سال 87 تاکنون چندین باند جعل اسناد در شهرهایی مثل تنکابن و ... کشف شد و باید توجه شود که در بحث کروکی ها اسناد جعل نباشد.

وی ادامه داد: هنوز برای انتقال تخفیفات بیمه از ماشین به شخص راننده اقداماتی اساسی انجام نشده است و در حال حاضر به صورت موردی انتقال تخفیف بیمه از خودرو به گواهینامه انجام می شود و قرار است تا اوایل سال آینده انتقال تخفیف بیمه نامه از خودرو به گواهینامه  انجام شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.