آدینه، 03 فروردین 97 ساعت 03:54 ق.ظ / Fri, 2018 March 23
به افق ساری
اذان صبح: 04:32
طلوع خورشید: 05:57
اذان ظهر: 12:04
غروب خورشید: 18:12
اذان مغرب: 18:30

- ادارات - نقشه کاداستر بیش از یکهزار هکتاراراضی حفاظت شده محیط زیست و منابع طبیعی مازندران تهیه شد

تبلیغات

نقشه کاداستر بیش از یکهزار هکتاراراضی حفاظت شده محیط زیست و منابع طبیعی مازندران تهیه شد

تاریخ 11 مرداد 1393 ساعت 11:09:24
کد خبر: 001545
مدیر کل ثبت اسناد و املاک  مازندران از تهیه نقشه کاداستر یکهزار و یکصد هکتار اراضی حفاظت شده و منابع طبیعی این استان خبرداد.
نقشه کاداستر بیش از یکهزار هکتاراراضی حفاظت شده محیط زیست  و منابع طبیعی مازندران تهیه شد

\"ولی الله عبدی کمیشانی \" گفت: نقشه تهیه شده مربوط به 700هزار هکتار اراضی محیط زیست   و 400هزار هکتار از   اراضی منابع طبیعی مازندران است. وی نقشه های کاداستررا  حاوی اطلاعات دقیق حقوق املاک از قبیل مشخصات مالک و نقل و انتقال انجام شده ملک و...  اعلام کرد و ادامه داد:‌این نقشه ها محدوده جغرافیایی اراضی را با دقت بالا و درصد خطای سفر مشخص می کند.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک  مازندران تاکید کرد: جانمایی این اراضی و تهیه نقشه های کاداستر ،‌دست متجاوزان از اراضی ملی و منابع طبیعی را و زمین خواران را کوتاه می کند .
وی گفت: تهیه این نقشه ها مالکیت اراضی و واملاک دولتی و انفال را تثبیت می کند .
عبدی کمیشانی ادامه داد: براساس آمار رسمی سازمان حفاظت محیط زیست دو میلیون و 300 هزار هکتار اراضی حفاظت شده درمازندران وجود دارد که تهیه نقشه کاداستر این اراضی برای حفظ آنها از دست متجاوزین و متصرفان ضروری است .

وی تحقق این روند را در گرو همکاری و تعامل هر چه بیشتر دستگاههای ذیربط دانست و افزود:‌در درخواستی به شورای حفظ حقوق از  بیت المال مازندران از 14 دستگاه اجرایی خواسته شد تا نقشه های املاک تحت تولیت خود را  به اداره ثبت اسناد و املاک تحویل داده شود .
مدیر کل ثبت اسناد و املاک مازندران اضافه کرد:‌در این جلسه مقرر شد تا استانداردهای موردنظر برای تهیه نقشه کاداستر اراضی ملی و منابع طبیعی استان صورت بگیرد .
وی منابع طبیعی ،‌محیط زیست ،‌جهاد کشاورزی ، راه وشهرسازی ،‌اوقاف و امور خیریه ،‌امور اراضی و  آب منطقه ای ، راه آهن  را از جمله نهادهایی دانست که برای تهیه نقشه کاداستر اراضی ملی نیاز به همکاری آنها است .

تهیه نقشه کاداستر استان  از سال1370 در مازندران آغاز شد که در حال حاضر نقشه کاداستر تمام نقاط شهری استان تهیه شده و در نقاط غیر شهری با همکاری دستگاه های زیربط در حال تهیه می باشد .

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.