دو شنبه، 03 اردیبهشت 97 ساعت 02:10 ب.ظ / Mon, 2018 April 23
به افق ساری
اذان صبح: 03:42
طلوع خورشید: 05:14
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:39
اذان مغرب: 18:58

- ادارات - صدور اولین سند رسمی قرارداد پیش فروش ساختمان در شهرستان بابل

تبلیغات

صدور اولین سند رسمی قرارداد پیش فروش ساختمان در شهرستان بابل

تاریخ 06 خرداد 1396 ساعت 07:18:52
کد خبر: 029850
به گزارش روابط عمومی اداره کل : اولین سند رسمی قرارداد پیش فروش ساختمان در شهرستان بابل صادر شد
صدور اولین سند رسمی قرارداد پیش فروش ساختمان در شهرستان بابل

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک : " محمد حسن بهادر مدیرکل : ضمن اعلام این خبرتلویحاخاطرنشان کرد هدف از وضع قانون پیش فروش ساختمان جلوگیری از فروش یک واحد آپارتمان به بیش از یک نفر و ایجاد موقعیت مطمئن برای افرادی بوده است که اقدام به پیش خرید واحدهای مسکونی نموده اند ، زیرا شنیده می شود پرونده های زیادی در این خصوص در مراجع قضائی تشکیل می شود.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اظهار داشت نکته مهمی که پیش فروشندگان و پیش‌‌خریداران باید مد‌‌نظر قرار دهند، اهمیت و لزوم مراجعه به دفاتر اسناد رسمی برای تنظیم سند است. متأسفانه طبق عادت و به دلیل نا‌‌آگاهی از قانون جدید، بسیاری از پیش خریداران و حتی پیش فروشندگان برای انجام معامله و تنظیم قرارداد به بنگاه‌‌های مشاور املاک مراجعه می‌‌کنند، در حالی که طبق قانون جدید، تنظیم سند عادی برای این معامله محمل قانونی ندارد.
وی با اشاره به بخشنامه وزارت راه وشهرسازی ، ادارات کل راه و شهرسازی استان ها به نمایندگی از سوی این وزارتخانه موظف به انجام امور مربوط به صدور مجوز انتشار آگهی پیش فروش ساختمان هستند و مجوزهای صادره از سوی ادارات کل راه و شهرسازی استان ها با مدت سه ماهه از تاریخ صدور مجوز قابل استناد و استفاده خواهند بود. همچنین در صورت انقضای مجوز، متقاضی باید نسبت به دریافت مجدد مجوز اقدام کرده و مراحل قانونی را همانند تقاضای اولیه طی کند.
این مقام مسئول با اشاره به صدور اولین سند رسمی پیش فروش ساختمان استان در شهرستان بابل که با همکاری شهرداری صورت گرفت ابراز امیدواری کرد با همکاری شهرداریها در صدور شناسنامه فنی ساختمان برای هر واحد ساختمانی صدور اسناد قرارداد پیش فروش سند ساختمان با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.
" بهادر " با اشاره به اینکه عمده مشکلات تنظیم سند پیش فروش ساختمان در دفاتر اسناد رسمی عدم صدورشناسنامه ساختمان برای هر واحد مسکونی می باشد، ابراز امید واری کرد در آینده نزدیک با همکاری شهرداریهای استان این اتفاق خوب که حاصل آن کاهش دعاوی و نظم حقوقی در استان است تحقق یابد.
وی در پایان گفت در سال گذشته حدود 163 هزار معامله قطعی در دفاتر اسناد رسمی استان به ثبت رسید که 104 هزار و 981 مورد آن معامله اموال منقول و 57 هزار و 847 معامله غیر منقول بوده است و بیش از 14 هزار و 500 مورد معاملات املاک مردم به صورت وکالتی فروش انجام گردیده است
یادآور می شود این قانون در سال ۱۳۸۹ به تصویب مجلس رسیده و در سال ۱۳۹۳ نیز آئین نامه اجرائی آن به تصویب رسیده است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.