سه شنبه، 01 اسفند 96 ساعت 01:28 ق.ظ / Tue, 2018 February 20
به افق ساری
اذان صبح: 05:16
طلوع خورشید: 06:40
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:43
اذان مغرب: 18:02

- ادارات - آیین کتابت وحی در بهشهر برگزار می شود

تبلیغات

آیین کتابت وحی در بهشهر برگزار می شود

تاریخ 07 خرداد 1396 ساعت 07:46:13
کد خبر: 029879
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر: آیین کتابت وحی در بهشهر برگزار می شود
آیین کتابت وحی در بهشهر برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهشهر به نقل از ایسنا ؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر گفت: مراسم « تجلّی آیین کتابت وحی» با حضور خوشنویسان استانی و شهرستانی با کتابت « سوره ملک » در ماه مبارک رمضان در مجمومه تاریخی عباس آباد بهشهر برگزار می شود.

مسعود فلاح اظهار کرد: قرآن کریم و مسجد از آغاز شکل گیری اسلام تا به امروز دو رکن جدایی ناپذیر و مکمل یکدیگر بودند و به عنوان دو عامل مهم و بسیار تاثیرگذار در بسط و ترویج فرهنگ و معارف ناب اسلامی نقش بسیار موثر و عمیقی را ایفا کردند و به همین دلیل افزایش بازده برنامه های معنوی در گرو تقویت ارتباط مسجد و قرآن است.

وی افزود: از آن جا که ماه مبارک رمضان، ماه نزول کتاب هدایت به عنوان بهاری ترین فصل زندگی معنوی انسان، فرصتی ارزشمند برای ایجاد و تقویت پیوند افراد جامعه اسلامی با قرآن و مسجد به شمار می رود به یقین می تواند نقطه شروع و اوج یک حرکت عظیم قرآنی باشد.

فلاح عنوان کرد: محفل انس با قرآن، جزء خوانی قرآن کریم، تجلیل و دیدار با خانواده ها و چهره های قرآنی، تفسیر قرآن، نهج البلاغه خوانی از جمله برنامه هایی است که با همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر در ایام ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر گفت: کتابت وحی، جشن رمضان، شب شعر و خاطره، تئاتر خیابانی و تئاتر صحنه ای، تئاتر مسجدی با موضوع ماه مبارک رمضان، نشست های علمی و فرهنگی، تهیه و توزیع نشریه قرآنی و برگزاری نمایشگاه تولیدات و دستاوردهای قرآنی کانون های مساجد از دیگر برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر در ماه مبارک رمضان است.

فلاح خاطرنشان کرد: مراسم « تجلّی آیین کتابت وحی » با حضور خوشنویسان استانی و شهرستانی با کتابت « سوره ملک » و تجلیل از خوشنویسان کتابت وحی در ایام ماه مبارک رمضان در مجموعه تاریخی عباس آباد بهشهر برگزار می شود.

وی در پایان یادآور شد: در ایام ماه مبارک رمضان؛ مراسم رونمایی از "کتاب شاعران اشرف" با حضور جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و شاعری نماینده مجلس شرق مازندران در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر برگزار می شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.