سه شنبه، 01 اسفند 96 ساعت 01:28 ق.ظ / Tue, 2018 February 20
به افق ساری
اذان صبح: 05:16
طلوع خورشید: 06:40
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:43
اذان مغرب: 18:02

- ادارات - جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان نکا

تبلیغات

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان نکا

تاریخ 18 تیر 1396 ساعت 06:17:46
منبع: روابط عمومی فرمانداری نکا
کد خبر: 030403
فرماندار نکا: سیاست ما اجرای قانون در راستای دولت تدبیر و امید است. کار معیار دارد و معیار کار ما هماهنگی مدیران در راستای اجرای کارها است
جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان  نکا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، فرماندار نکا در جلسه شورای آموزش و پروش این شهرستان بیان داشت: با توجه به اینکه در ایام برگزاری کنکور قرار داریم باید گفت، این امتحان آبروی آموزش و پرورش است بنابراین باید در اجرای آن با دقت و امانتداری و تعهد و مسؤلیت قانونی و شرعی اقدام گردد  .

رئیس شورای آموزش و پرورش این شهرستان افزود: آزمون کنکور سراسری همزمان با سراسر کشور در نکا نیز برگزار خواهد ، البته ما تجربه سالهای گذشته را که این آزمون به نحو شایسته انجام شده است را داریم و امیدواریم که آزمون پیش رو هم به نحو شایسته ای برگزار شود.

این مسول تصریح کرد: دستگاهها نیز باید همکاری لازم با آموزش و پرورش در این زمینه داشته باشند، نیروی انتظامی بمنظور نظم و امنیت. اداره بهداشت برای تهیه آمبولانس و دیگر امکانات پیشگیری و درمان اورژانسی ؛ اداره برق برای پشتیبانی لازم با توجه به ضرورت وسایل برقی مانند کولر، روشنایی و سیستم صوتی؛ اداره مخابرات جهت بررسی خطوط تلفن حوزه های امتحانی یاد شده و دیگر دستگاههای دولتی درگیر با این موضوع نیز همکاری لازم را داشته باشند.

فرماندار نکا گفت: در هر کاری باید برنامه ریزی لازم را داشته باشیم و در این خصوص هم آموزش و پرورش که متولی است و هم دیگر دستگاه ها که پشتیبانی می کنند دستورالعمل های مشخصی دارند که باید به دقت رعایت و اجرا شود.

احمدی ادامه داد: نیروی انتظامی با توجه به حساسیت بحث امنیت لازم است که بالاترین سطح همکاری را داشته باشد.

نماینده عالی دولت در این شهرستان تاکید کرد: تمام عوامل اجرایی و ناظرین لازم است حکم رسمی داشته باشند . کلیه دستگاه های خدمت رسان بایستی امکانات لازم را آماده کرده و در خدمت آموزش و پرورش قرار دهند و نمایندگان این ادارات باید در کمترین زمان ممکن مشکلات احتمالی را مرتفع نمایند. البته پیشگیری مقدم بر درمان هست و دستگاه ها باید تدبیری بیاندیشند تا مشکلی پیش نیاید.

فرماندار نکا گفت: سیاست ما اجرای قانون در راستای دولت تدبیر و امید است. کار معیار دارد و معیار کار ما هماهنگی مدیران در راستای اجرای کارها است، آموزش و پرورش جای حساسیست چون در دورترین نقاط هم مدرسه دارد، به عبارتی کثیرالاولادترین فرزند دولت است و تاثیرگذارترین آنها پس لازم است که همه به آن کمک کنیم.

احمدی اظهار داشت: گرچه کنکورسراسری هر سال تکرار می شود ؛ ولی باید توجه داشت که هر سال  این رویداد علمی  شرایط خاص خودش را دارد.

این مسول گفت: موضوع کنکور علاوه بر بازتاب داخلی از لحاظ نگاه خارجی هم بسیار مهم است و با توجه به حساسیتی که دانش آموزان و والدین نسبت به این موضوع دارند هر مانعی در راه برگزاری آن، باعث بی اعتمادی به نظام و  آموزش و پرورش خواهد شد و وظیفه ماست که با برنامه ریزی دقیق و درست از هر گونه اشکال احتمالی در برگزاری کنکور جلوگیری نماییم.

رئیس شورای آموزش و پرورش این شهرستان ادامه داد: از آنجائیکه شاهد بودیم و هستیم با شروع ثبت نام برای سال جدید تحصیلی دغدغه اولیای دانش آموزان نسبت به ثبت نام و هدایت تحصیلی زیاد می باشد.  باید توجه داشت که توازن رشته ای و هدایت تحصیلی دانش آموزان با نظارت بیشتر در اجرای قانونی انجام گیرد .

احمدی افزود: نسبت به ثبت نام دانش آموزانی که سکونتشان در محدوده مدارس می باشد توجه شود و اولویت قراردادن آنها برای این امر ضروری است، زیرا سالانه با اعتراضاتی در این خصوص مواجه هستیم که برخی از مدارس با توجه به دانستن این موضوع باز دانش آموزان و اولیاء آنان را به مدارس دیگر ارجا می دهند.

فرماندار نکا تاکید کرد: مدیران عزیز بردقت در برگزاری امتحانات، مدیریت منابع مالی، مدیریت تشویق ها و تنبیه های کارکنان، هدایت تحصیلی صحیح،ساماندهی دقیق نیروی انسانی بر اساس نیاز و عدم نیاز، توازن رشته ای، توجیه و ترغیب دانش آموزان و اولیاء جهت تحصیل در هنرستانها ی کار دانش و فنی و حرفه ای، توجه داشته باشند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.