پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 05:33 ب.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- ادارات - 38 درصد از املاک در اختیار دستگاههای اجرایی استان فاقد سند مالکیت هستند

تبلیغات
مدیر کل ثبت اسناد و ملاک ثبت اسناد و املاک :

38 درصد از املاک در اختیار دستگاههای اجرایی استان فاقد سند مالکیت هستند

تاریخ 07 مرداد 1396 ساعت 11:30:12
کد خبر: 030660
مدیر کل ثبت اسناد و ملاک ثبت اسناد و املاک : 38 درصد از املاک در اختیار دستگاههای اجرایی استان فاقد سند مالکیت هستند
 38 درصد از املاک در اختیار دستگاههای اجرایی استان فاقد سند مالکیت هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک : محمد حسن بهادر در دومین کمیته ساختار و فناوری مدیریتی که اوایل مردادماه در این اداره کل برگزار شد با اعلام این خبر گفت : در دو سال گذشته بیش از 2 هزار و 400 سند کاداستری برای املاک دولتی در استان مازندران صادر شد

مدیر کل ثبت اسناد و املاک اظهار داشت : در 3 ماهه ابتدایی امسال نیز 70 هکتار از اراضی نیروهای مسلح و363هکتار از اراضی محدوده فرودگاههای استان مستندسازی و نقشه حدود 10 هزار هکتار از اراضی ملی جهت تثبیت مالکیت دولت از سازمان جنگلها دریافت شد.
" بهادر" خاطرنشان کرد در سالهای اخیر با توجه به تکالیف قانونی در اجرای قانون جامع حدنگار مصوب سال 93 و مقررات مستند سازی املاک دولتی و نیز ماده 34 ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 96 ، کلیه دستگاههای اجرایی دولتی مکلف به مستند سازی اموال دولتی غیر منقول در اختیارخود به نام دولت جمهوری اسلامی شدند .
این مسئول تصریح کرد در دو سال گذشته با ایجاد کارگروههای مستند سازی املاک دولتی در اداره کل و عقد تفاهم نامه با دستگاههای اجرایی در راستای مستندسازی املاک در اختیار آنها گامهای مؤثری در این زمینه برداشته شد.
وی با اشاره به این که ازقریب 165 میلیون هکتار عرصه کل کشور نزدیک به 145 میلیون هکتار آن منابع طبیعی است افزود متأسفانه بسیاری از املاک دولتی هنوز تثبیت مالکیت نشده اند که اداره کل ثبت اسناد و املاک مازندران آماده هرگونه همکاری با دستگاههای اجرایی جهت مستند سازی املاک دولتی استان می باشد.
وی در ادامه تثبیت مالکیت اراضی دولتی و منابع طبیعی را از محورهای اصلی برنامه سازمان ثبت اسناد و املاک در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی خواند و خواهان همراهی و همکاری بیشتر سایر نهادها و سازمانها در این زمینه گردید.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک در پایان این جلسه املاک موجود در اختیار دستگاههای اجرایی استان را به طور تقریبی 10 هزار فقره اعلام کرد و افزود تا به حال برای 62 درصد آن سند مالکیت صادر شده است.


Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.