سه شنبه، 04 اردیبهشت 97 ساعت 03:35 ق.ظ / Tue, 2018 April 24
به افق ساری
اذان صبح: 03:41
طلوع خورشید: 05:13
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 18:59

- ادارات - سوگواره احلی من العسل همراه با تجمع ٤٠٠٠دانش آموز

تبلیغات

سوگواره احلی من العسل همراه با تجمع ٤٠٠٠دانش آموز

تاریخ 05 مهر 1396 ساعت 19:37:46
کد خبر: 031365
سوگواره احلی من العسل همراه با تجمع ٤٠٠٠دانش آموز عاشورایی استان مازندران در مصلی جمعه ساری با پیام ایت الله طبرسی نماینده ولی فقیه استان برگزار شد.
سوگواره احلی من العسل همراه با تجمع ٤٠٠٠دانش آموز

به گزارش خبر مازندران سوگواره احلی من العسل همراه با تجمع ٤٠٠٠دانش آموز عاشورایی استان مازندران در مصلی جمعه ساری با پیام ایت الله طبرسی نماینده ولی فقیه استان برگزار شد. 

در بخشی از این پیام امده است:تقارن هفته دفاع مقدس، ماه محرم که معجونی از ایستادگی، ظلم ستیزی و ایثار و شهادت و مردانگی است. بی تردید می تواند در آغاز سال تحصیلی برای دانش آموزان نمادهای ارزشمندی باشد که با اتکا به آن بتوانند برای ایران اسلامی افتخار آفرینند.چرا که ماه عزای حسینی، ماه فداکاری و گذشت، ماه انتشار امر به معروف و نهی از منکراست، ماهی که باید از آن درسهای زندگی را آموخت .واقعه عاشورا صحنه تجلی تمام زیبایی‌های انسانی و نماد برجسته عروج ملکوتی و عرفانی انسان از ظلمت زمین است. الگو پذیری و سرمشق گرفتن از رفتار دیگران از ویژگی هایی است که به حکم آفرینش در وجود انسان به ودیعه نهاده شده است .کودکان و نوجوانان عاشورایی، تسلیم مطلق مقام ولایت امام زمان خود بودند و در راه دفاع از امام و آرمان های او تا پای فدای جان پیش رفتند.

تمامی نوجوانان حاضر در کربلا، هنگامی که قصد رفتن به میدان را داشتند، نزد امام حسین (ع) آمدند و از ایشان اجازه گرفتند. شهادت در رکاب امام حسین(ع) برای نوجوان دشت کربلا و واقعه عاشورا شیرین‌تر از عسل بود.
شهدای نوجوان ما در هشت سال دفاع مقدس نیز از حضرت قاسم(ع) الگو گرفتند، همانگونه که شهید فهمیده ها از ایشان الگو گرفتند، امروز نیز دانش آموزان باید از حضرت قاسم بن الحسن(ع) الگو بگیرند.سیره زندگی و ولایت پذیری حضرت قاسم ابن الحسن(ع)برای جوانان و نوجوانان امروز ما الگویی بسیار کامل است که می تواند نسل جوان را در طی مسیر صحیح زندگی و مقابلهبا دشمنان یاری رساند.
سید علی قاسمی مدیرکل آموزش وپرورش مازندران در این مراسم با بیان اینکه ما فرزندان مکتب عاشورا هستیم، گفت: امام حسین(ع) و یارانش برای احیا اسلام، مقاومت در برابر ظلم و اصلاح جامعه اسلامی تمام هستی خود را ایثار کردند.
وی با بیان اینکه حضرت قاسم(ع) در دشت کربلا با رشادت و شجاعت غوغا به پا کرد افزود: بنا بر سنت تاریخی شب ششم محرم و روز ششم متعلق به رشادت های حضرت قاسم است.
قاسمی با بیان اینکه حضرت قاسم در مکتب حسینی پرورش یافت خاطر نشان ساخت: تجمع شما دانش آموزان در این مراسم نشانگر یاری گری نوجوان کربلا است.
ایشان با بیان اینکه حضرت قاسم مرگ را شیرین تر از عسل دانست اضافه کرد: امام شهیدان در دشت کربلا تا آخرین نفس ایستاد و لحظه ای درنگ نکرد وتسلیم ظلم و ستم نشد.
وی پیروی از راه امام حسین (ع ) را بیانگر سعادت و سربلندی انسان برشمرد و اذعان داشت: در کلاس درس ما عشق، ایثار، شهامت و ارادت خالصانه به خاندان پیامبر (ص) موج می زند. از زندگی نامه امامان معصوم درس مقاومت، ایثار و از خودگذشتگی آموختیم.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران سرافرازی ها و شهامت های ائمه(ع ) را سرلوحه ی زندگی جامعه ی اسلامی دانسته و اضافه کرد: ما نوجوانان امروز و مردان بزرگ نبرد، یادگاران ۸ سال دفاع مقدس، آزادگان و جانبازان هستیم و باید با شایستگی برای ایرانی مستقل و متکی بر فرهنگ اسلامی تلاش کنیم.محمود تنها ریس اداره قران و عترت و نماز اداره کل اموزش و پرورش در حاشیه این سوگواره گفت این پنجمین سوگواره است که به صورت متمرکز در مصلی مرکز استان با مشارکت نهادهای فرهنگی برگزار می شود.وی افزودهر ساله ششم محرم به مناسبت گرامیداشت مقام حضرت قاسم بن حسن(ع) برگزار می شود
وی از ویژگی هاسوگواره احلی من العسل این است که دانش‌آموزان خود برنامه هارا مدیریت می‌کنند و خلاقیت به خرج می‌دهند درواقع یکی از ویژگی‌های این برنامه، دانش‌آموز محور بودن آن است و آموزش‌وپرورش فقط برنامه‌ریزی و شرایط را برای این مشارکت فراهم می‌کند. و این مراسم مستقیم از شبکه سیمای مرکز مازندران و شبکه دو پخش شد و همزمان در تمام مدارس استان این سوگواره برگزار می گردد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.