سه شنبه، 01 اسفند 96 ساعت 11:06 ق.ظ / Tue, 2018 February 20
به افق ساری
اذان صبح: 05:16
طلوع خورشید: 06:40
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:43
اذان مغرب: 18:02

- ادارات - آغاز دومین دوره مسابقات لیگ حافظان قرآن کریم ویژه جامعه ورزش مازندران در بهشهر

تبلیغات

آغاز دومین دوره مسابقات لیگ حافظان قرآن کریم ویژه جامعه ورزش مازندران در بهشهر

تاریخ 15 مهر 1396 ساعت 08:17:08
منبع: روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهش
کد خبر: 031447
ایده پرداز و دبیر اجرایی مسابقات حافظان قرآن ویژه جامعه ورزشی مازندران گفت: دومین دوره این لیگ با حضور 80 ورزشکار از 10 رشته ورزشی به صورت تیمی و انفرادی از 3 استان مازندران، گیلان و اصفهان برگزار می شود.
آغاز دومین دوره مسابقات لیگ حافظان قرآن کریم ویژه جامعه ورزش مازندران در بهشهر

به گزارش روابط عمومی ادراه فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهشهر به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ دومین دوره مسابقات لیگ حافظان قرآن کریم ویژه جامعه ورزش مازندران با پیام معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان از پنج شنبه 13 مهر در سالن مجتمع فرهنگی و هنری بصیرت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز شد .

مسعود فلاح رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهشهر ، اظهار کرد: دومین دوره لیگ مسابقات حافظان قرآن کریم ویژه جامعه ورزش مازندران از صبح پنجشنبه 13 مهر به میزبانی شهرستان بهشهر آغاز شد و طی 7 هفته در 3 شهرستان بهشهر، ساری و جویبار برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری این مسابقات را انتشار آموزه های دینی و ایجاد انگیزه در میان ورزشکاران برای فراگیری قرآن کریم و این حرکت را الگو سرلوحه دیگر رشته ها بیان کرد .

سیده کلثوم حسینی مدیر موسسه قرآنی ورزشی فتوت مازندران گفت : دومین دوره لیگ مسابقات حافظان قرآن با حضور 80 ورزشکار از 10 رشته ورزشی به صورت تیمی و انفرادی برگزار می شود، وی افزود: در این مسابقات 7 تیم 5 نفره، 40 ورزشکار به صورت انفرادی و 6 نفر از داوران و مربیان رشته های ورزشی شرکت کردند.

مدیرعامل تنها موسسه تلفیقی قرآن و ورزش در سطح کشور(فتوت مازندران) یادآور شد: سال گذشته نخستین دوره لیگ مسابقات حافظان قرآن با حضور 19 تیم ورزشی و غیر ورزشی برگزار شد که 9 تیم تکواندو و 10 تیم از موسسه های قرآنی استان مازندران شرکت کردند اما در سال جاری حضور برای همه رشته های ورزشی، آزاد بوده است.

حسینی با بیان اینکه تکواندوکاران به دلیل تجربه سال گذشته، در دوره دوم نیز حضور پررنگ تری داشتند، خاطرنشان کرد: در این دوره از مسابقات بانوان حافظ قرآن از رشته های تیراندازی با کمان، آمادگی جسمانی، تکواندو، بسکتبال، والیبال، تنیس روی میز، بدمینتون، دو و میدانی و کشتی آلیش شرکت کردند.

دبیر اجرایی مسابقات حافظان قرآن ویژه جامعه ورزشی بانوان مازندران گفت: در این دوره از مسابقات ورزشکاران عضو تیم ملی و قهرمان کشور نیز شرکت کردند که این ورزشکاران در زمینه حفظ قرآن بسیار قوی در رقابت ها حضور یافتند و سطح مسابقات بسیار بالا است.

این مربی و داور تکواندو اظهار کرد: ورزشکاران تیمی و انفرادی در بخش حفظ و همچنین داوران و مربیان رشته های ورزشی در بخش ترتیل رقابت می کنند که مسابقات در سطح یک جزء، 3 جزء، 5 جزء، 7 جزء و 10 جزء قرآن است.

وی افزود: این لیگ مسابقات حافظان قرآن ویژه ورزشکارن مازندرانی بوده اما به دلیل تقاضا و استقبال ورزشکاران استان های اصفهان و گیلان برای حضور در این مسابقات به عنوان مهمان شرکت کردند.

این بانوی حافظ کل قرآن کریم با بیان اینکه تفاوت این لیگ با دیگر لیگ های ورزشی یا دیگر مسابقات قرآنی این است که ورزشکاران با محفوظات قرآنی خود به رقابت می پردازند، گفت: برگزاری لیگ مسابقات حافظان قرآن کریم ویژه جامعه ورزشی؛ یکی از رویدادهای جدید جهان اسلام برای معرفی قرآن، این کتاب آسمانی است.

حسینی تصریح کرد: در مراسم اختتامیه دومین دوره لیگ مسابقات حافظان قرآن جامعه ورزشی مازندران؛ جشن و اهدای مدرک حفظ کل قرآن کریم به 10 نفر از قهرمانان تکواندو موسسه تلفیقی قرآن و ورزش فتوت مازندران شعبه بهشهر برگزار می شود.

مراسم افتتاحیه دومین دوره لیگ مسابقات حافظان قرآن جامعه ورزشی مازندران عصر پنجشنبه 13 مهر در سالن بصیرت بهشهر با حضور معاون مدیرکل ورزش و جوانان مازندران، امام جمعه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد و رئیس اداره ورزش بهشهر برگزار شد که در این مراسم متن پیام معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان توسط معاون مدیرکل ورزش و جوانان مازندران قرائت شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.