سه شنبه، 04 اردیبهشت 97 ساعت 03:49 ق.ظ / Tue, 2018 April 24
به افق ساری
اذان صبح: 03:41
طلوع خورشید: 05:13
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 18:59

- ادارات - نشست بزرگداشت بیست و پنجمین دوره هفته کتاب در شهرستان بهشهر برگزار شد

تبلیغات
بزرگداشت بیست و پنجمین دوره هفته کتاب در شهرستان بهشهر

نشست بزرگداشت بیست و پنجمین دوره هفته کتاب در شهرستان بهشهر برگزار شد

تاریخ 17 آبان 1396 ساعت 13:09:35
منبع: روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان به
کد خبر: 031912
به مناسبت بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جلسه هم اندیشی بین اعضای فرهنگی شهرستان بهشهر برگزار شد .
نشست بزرگداشت بیست و پنجمین دوره هفته کتاب در شهرستان بهشهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهشهر ؛ صبح امروز 17 آبان جلسه برگزاری بیست و پنجمین دوره بزرگداشت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران باحضور اعضای در دفتر معاون محترم فرمانداری شهرستان بهشهر برگزار شد .

 

حامدی معاون فرمانداری شهرستان بهشهر : با تأکید به آغاز هفته کتاب و کتابخوانی به جایگاه و نقش بسیار مهم کتاب در جامعه و  ارتقاء فرهنگ و توسعه مطالعه اشاره کرد و گفت : با مطالعه می توانیم جامعه ای دارای سلامت و امنیت و کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشیم .

 

وی به وضعیت کتابخانه ها و نحوه مطالعه اشاره کرد و افزود : فرهنگ سازی مطالعه و کتابخوانی باید از دوران کودکی نهادینه شود و نقش خانواده و آموزش و پرورش را در این فرهنگ سازی خطیر دانست .

ایشان خاطر نشان کرد : این بستر باید از آموزش پرروش آغاز شود و خواستار بازنگری در عملکرد دستگاه های متولی این امر شد و از سازمان های مردم نهاد نیز در این امر یاری خواست .

 

فلاح رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر بیست و پنجمنین دوره هفته کتاب شهرستان بهشهر  ، هفته بزرگداشت کتاب را بزرگ ترین و فراگیر ترین رویداد فرهنگی کشور دانست و گفت : اجرای برنامه های فرهنگی و هنری به ویژه در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی مستلزم همراهی و همکاری همه دستگاهها و نهادهای شهرستان می باشد .

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر؛  تقارن ماه صفر و هفته کتاب را ضرورت واکاوی در فرهنگ عاشورا و نیز رشد ، تعالی و تکامل و آزادگی جامعه بشری در تمسک به احکام الهی و پیروی از فرهنگ انسان ساز عاشورا دانست و گفت : راهبرد اصلی هفته کتاب در سال جاری توجه به این امر و محور قرار گرفتن محرم در همه ی فعالیت هاست .

 

وی به دستور العمل و روز شمار برگزاری بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد بیست و پنجمین دوره بزرگداشت هفته کتاب از 20آبان آغاز و تا26 آبان ادامه دارد .

دبیر بیست و پنجمین دوره هفته کتاب شهرستان بهشهر از برپایی نمایشگاه ، برگزاری کارناوال شهر من  شهر کتاب ، تجلیل از نویسندگان و اهل قلم ، نشست با خبرنگاران و رسانه های مکتوب و مجازی ، تجلیل از کتابداران و خادمان کتاب ، نشست با انجمن های ادبی ، دیدار با امام جمعه محترم ، سرکشی و بازدید از کتابخانه های عمومی ، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری ، نواختن زنگ کتاب در مدارس ، اهدای کتاب و ... در این هفته در شهرستان بهشهر خبر داد .

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.