آدینه، 04 اسفند 96 ساعت 07:47 ب.ظ / Fri, 2018 February 23
به افق ساری
اذان صبح: 05:12
طلوع خورشید: 06:37
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:46
اذان مغرب: 18:05

- ادارات - برگزاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان نکا

تبلیغات

برگزاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان نکا

تاریخ 04 بهمن 1396 ساعت 08:02:19
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 032778
فرماندار نکا: سلامت مردم در اولویت اول امور قرار دارد لذا در این راه هرگونه کم کاری و سهل انگاری از هیچ فردی قابل قبول نخواهد بود.
برگزاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان نکا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، احمدی فرماندار شهرستان نکا، در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان نکا بیان داشت: سلامت از همه جهات و حتی به لحاظ امنیت موضوعی مهم و اساسی است، از این رو باید با جدیت اقدامات در خوری صورت گیرد ، چرا که نمی توان در خصوص سلامت و امنیت غذایی و البته بهداشت محیط و شهروندان قصور و کوتاهی صورت پذیرد.

فرماندار نکا گفت: از آنجایی که اولین رکن جامعه سلامت روح و جسم می باشد، جهت تضمین سلامت روح و جسم افراد جامعه در این خصوص با عنوان سلامت و امنیت غذایی فعالیتهایی انجام می پذیرد که خوشبختانه در شهرستان نکا این اقدامات مناسب بوده است.

این مسول ادامه داد: در مقوله ی سلامت همه ی افراد باید احساس مسئولیت داشته و فرهنگ سلامتی باید در جامعه نهادینه شود.

رئیس شورای سلامت شهرستان نکا افزود: سلامت مردم در اولویت اول امور قرار دارد لذا در این راه هرگونه کم کاری و سهل انگاری از هیچ فردی قابل قبول نخواهد بود.

احمدی افزود: تقویت باورهای سلامتی ، نیازی اساسی برای جامعه محسوب می شود و باید آموزش های موثر به مردم صورت پذیرد.

رئیس شورای سلامت در این شهرستان تصریح کرد: سلامت تنها در بعد مسائل بهداشتی نیست بلکه جزو یکی مسائل مطرح در جامعه و زندگی انسان است.

فرماندار نکا ادامه داد: امروزه یکی از مواردی که جامعه و این شهرستان را مورد تهدید قرار می دهد مسئله مواد مخدر است و مسئولان نباید در این زمینه غافل شوند و با جدیت هرچه تمام در این زمینه نیز پیشگیری کنند.

احمدی، با اشاره به اطلاع رسانی در حوزه سلامت ، بیان داشت: اطلاع رسانی باید مورد توجه قرار گیرد و موضوعاتی از قبیل از چه غذاهایی استفاده کنیم ، در چه محل هایی غذا سفارش دهیم و راههای پیشگیری از ابتلا به بیماری ها را مد نظر قرار دهیم . نمی شود همه موارد را به دستگاههای نظارتی و امنیتی واگذار نمود و ما همه مسئولیم و بارعایت بحث های پیشگیری می توان نتایج بهتری گرفت.

نماینده عالی دولت در این شهرستان عنوان کرد: سلامت و امنیت غذایی در صدر اولویتهای دولت تدبیر و امید است از مردم تا مسئولین همه با هم در حوزه سلامت گام برداریم .

احمدی تاکید کرد: امنیت غذایی از مهمترین مباحث حوزه سلامت در جامعه است که نقش تعیین کننده ای در زندگی حال و آینده شهروندان دارد.

فرماندار نکا ادامه داد: لزوم برنامه همه جانبه درون بخشی و بین بخشی برای ایجاد امنیت غذایی در تشکیل کارگروه سلامت و امنیت غذایی نشان از دغدغه های مسئولین در این موضوع است که با جلسات مدون سعی بر شناسایی و رفع مشکلات در سطح های مختلف است.

در ادامه این جلسه اعضاء به منظور بررسی مشکلات بهداشتی موجود در سطح شهرستان و ارائه راهکارهای مناسب جهت حل این مشکلات و چالش های این حوزه به بحث و گفتگو پرداختند و راهکارهایی توسط اعضاء حاضر در جلسه به منظور ارتقاء سطح بهداشت و سلامت و ایجاد امنیت غذایی شهرستان نکا ارائه شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.