شنبه، 01 اردیبهشت 97 ساعت 08:38 ق.ظ / Sat, 2018 April 21
به افق ساری
اذان صبح: 03:45
طلوع خورشید: 05:17
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:37
اذان مغرب: 18:56

- ادارات - نگاه به آسیب های اجتماعی،باید یک نگاه استراتژیک باشد

تبلیغات
مدیر کل آموزش و پرورش مازندران در کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی:

نگاه به آسیب های اجتماعی،باید یک نگاه استراتژیک باشد

تاریخ 11 تیر 1393 ساعت 08:31:40
کد خبر: 000619
ما باید خودمان را با سیاست های دولت تدبیر و امید و سیاست های ابلاغی وزیر محترم کاملا هماهنگ کنیم تا بتوانیم به اهداف مورد نظر در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی برسیم.
 نگاه به آسیب های اجتماعی،باید یک نگاه استراتژیک باشد

 

به گزارش اداره روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، سید علی قاسمی در کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی استان از روند اجرایی و عملیاتی شدن حداقل 2 طرح ابتکاری در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی استان تا پایان سال خبر داد.

 

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران بیان داشت: بعضی افراد متفکر ایده هایشان به رفتارهایی ختم می شود که افکار جامعه را تغییر می دهند.پدیده هایی چون موبایل، اینترنت، ماهواره و غیره افکار جامعه را تغییر می دهند.

 

وی با بیان این که جامعه ما دارای یک  فرهنگ و نظام ارزشی است تصریح کرد: ما باید خودمان را با سیاست های دولت تدبیر و امید و سیاست های ابلاغی وزیر محترم کاملا هماهنگ کنیم تا بتوانیم به اهداف مورد نظر در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی برسیم.

 

قاسمی افزود: نگاه به آسیب های اجتماعی، یک نگاه استراتژیک باشد تا تاکتیک های لازم را  در مقابله با  آسیب های اجتماعی بکار گرفت.

 

 مدیر کل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: باید برای حفظ و ارتقای نظام تمام تلاش را داشته باشیم تا دانش آموزان را با حفظ سنت ها و ارزش ها هماهنگ کنیم.

 

وی با بیان این که بعضی از آسیب ها از حوزه ارزش هاست و بعضی از آن ها یک مساله عام است خاطر نشان کرد: ما باید دامنه نفوذ آسیب ها را باید کم کرده و ارزش ها و هویت ملی جامعه را حفظ کنیم و آن را به نسل های آینده منتقل نماییم.

 

قاسمی افزود: باید دانش آموزان به جایی برسند که خودشان از خود مراقبت کنند و نباید مقهور شعار جهانی سازی شوند بلکه در مسیر جهانی شدن قرار گیرند. باید بدانیم چگونه عمل یا چه سیستم تربیتی اتخاذ کنیم که دانش آموزان ما هویت و ارزش های خودشان را حفظ نمایند.

 

در آغاز جلسه ساداتی معاون تربیت بدنی و سلامت گفت: همه باید نسبت به کاهش آسیب های اجتماعی در استان تلاش نماییم.

 

وی افزود: فرهنگیان استان همیشه در همه عرصه های فرهنگی و تربیتی خصوصا با رویکرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی پیشگام بوده اند. و ما در آموزش و پرورش برنامه های مختلفی را با رویکرد پیشگیری اولیه اجرا می کنیم.

 

مهندس احمدی رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی همچنین گزارش آماری طرح ها و برنامه ها را ارائه نمودند .

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.