آدینه، 03 فروردین 97 ساعت 03:42 ق.ظ / Fri, 2018 March 23
به افق ساری
اذان صبح: 04:32
طلوع خورشید: 05:57
اذان ظهر: 12:04
غروب خورشید: 18:12
اذان مغرب: 18:30

- ادارات - امروز مهم‌ترین و محوری‌ترین شاخص و معیار استکبار ستیزی، مقابله با آمریکا و اسرائیل است

تبلیغات

امروز مهم‌ترین و محوری‌ترین شاخص و معیار استکبار ستیزی، مقابله با آمریکا و اسرائیل است

تاریخ 04 آذر 1393 ساعت 13:27:35
کد خبر: 006716
حجت الاسلام علیزاده در همایش منشور عزت مازندران گفت:با الگو گیری از خطبه های امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س)، امروز مهم‌ترین و محوری‌ترین شاخص و معیار استکبار ستیزی،مقابله با آمریکا و اسرائیل است.
امروز مهم‌ترین و محوری‌ترین شاخص و معیار استکبار ستیزی، مقابله با آمریکا و اسرائیل است

به ‌گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت الاسلام والمسلمین ستار علیزاده عصر روز دوشنبه سوم اذر ماه  در همایش استانی منشور عزت در امامزاده قاسم(ع) بابل با تبریک هفته بسیج، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران بر پایه تفکر بسیجی شکل گرفت.
وی افزود: تفکر بسیجی برگرفته از فرهنگ فاطمی، علوی و عاشورایی است،امروز تفکر بسیجی جایگاه اثرگذار و عزت‌آفرینی را در نظام جمهوری به خود اختصاص داده و جهان را متوجه خود کرده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه رمز موفقیت نظام جمهوری ایران تفکر عزتمند بسیجی است، بیان داشت: افتخار بسیجیان این است که امام خود بسیجی بود.
این مسئول عنوان داشت: همایش بزرگ منشور عزت به مناسبت نخستین روز ماه صفر همزمان با ورود کاروان و اسراء حسینی به شام برگزار شد.
علیزاده تصریح کرد: خطبه آتشین امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) در شام چنان غوغایی برپا کرد که حکومت ظالم اموی را در هم شکست و نتایج تبلیغات نیم قرن اموی علیه اسلام را بر هم چید و پرچم سرافرازی و عزت  جبهه حق و حقیقت را در مقابل جبهه ستم برای ابد برافراشت.
این مسئول ایراد خطبه امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) را سبب غرور و عزت مسلمانان در طول تاریخ بشریت برشمرد و گفت: این دو فرزند رسول خدا عزت دوباره به اسلام و مسلمانان بخشیدند.
وی با اشاره به اینکه می‌توان با الگوبرداری از درایت امام حسین(ع)، امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) دشمن را به زانو درآورد،اظهار داشت: امروز مهم‌ترین و محوری‌ترین شاخص و معیار مقابله با آمریکا و اسرائیل این دو استکبار مدرن و جدید که هم جهان استکبار را مدیریت کرده و هم نماد ستم هستند، پیروی از آموزه‌هایی امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) است تا با تمسک به اهل بیت آنها را وادار به تسلیم کنیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه حماسه محرم استکبارستیزی ائمه در مقابل دشمنان بود، گفت: ورود کاروان اهل بیت (ع) به شام آغاز عزتمندی مجدد اهل بیت اس و خطبه های حضرت امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) اوج استکبار ستیزی است.
علیزاده، هدف از برگزاری همایش منشور عزت عاشورایی را تطبیق باورهای دینی،تبیین فسلفه قیام عاشورا، افزایش بصیرت عاشورایی،تبیین جایگاه امامت و ولایت  به ویژه ولایت فقیه و همچنین تبلیغ حوزه‌های متبرکه، قطب فرهنگی و احیاء موقوفات براساس نشر معارف اسلامی، افکار اهل بیت، قرآن کریم و احکام نورانی اسلامی برشمرد.
وی با اشاره به اینکه برنامه لبیک یا حسین و برنامه  رهروان زینبی از مهم‌ترین برنامه سال‌جاری اوقاف مازندران است،افزود: این برنامه در راستای تبیین اندیشه‌ها و خطبه‌های حضرت زینب و امام سجاد (ع) در کاخ یزید و استکبار بود.
وی با بیان اینکه برنامه‌هایی مثل لبیک یا حسین، رهروان زینبی و لبیک یا رسول در 28 صفر برگزار می‌شود، افزود: بابل به لحاظ داشتن ظرفیت‌های معنوی، ولایی، مذهبی، انقلابی و داشتن 600 هیئت مذهبی و داشتن جایگاه ویژه در کشور، استان میزبان برگزاری این همایش بود.


Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.