پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 10:00 ق.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- ادارات - 90 درصد کارها در ثبت اسنادو املاک به صورت مکانیزه در حال انجام می باشد

تبلیغات
مدیر کل ثبت اسناد مازندران در نشست هم اندیشی مشترک مدیران و کارشناسان ثبت اسناد و املاک استان مازندران با بنیاد مسکن استان مازندران:

90 درصد کارها در ثبت اسنادو املاک به صورت مکانیزه در حال انجام می باشد

تاریخ 07 دی 1393 ساعت 11:37:16
منبع: روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد واملاک مازندران
کد خبر: 008226
 نشست مشترکی با حضور ولی الله عبدی کمیشانی و سیدمجید هاشمی مدیران کل ثبت اسناد و املاک و بنیاد مسکن استان و معاونین و کارشناسان و روسای ادارات دو اداره کل برگزار شد.
90 درصد کارها در ثبت اسنادو املاک به صورت مکانیزه در حال انجام می باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران ، نشست مشترکی با حضور ولی الله عبدی کمیشانی و سیدمجید هاشمی مدیران کل ثبت اسناد و املاک و بنیاد مسکن استان و معاونین و کارشناسان و روسای ادارات دو اداره کل برگزار شد.

در این جلسه  ولی الله عبدی کمیشانی مدیر کل ثبت اسناد و املاک مازندران ، ضمن تقدیر از مسئولان بنیاد مسکن استان در میزبانی این نشست ، هدف از برگزاری این نشست را شناسایی موانع و مشکلات در راستای اجرای تکالیف در سازمان دانست تا راه حل لازم ارائه گردد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران ، در ادامه صدور سند مالکیت برای روستائیان را کاری بسیار ارزشمند دانست که با همکاری 2 نهاد در جهت توانمندی روستائیان در حال انجام می باشد. که در ابتدا تمایلی چندانی برای گرفتن سند مالکیت نبود. اما وقتی از ارزش های آن آگاه شدند و استقبال لازم به عمل آمد

مقام عالی ثبت اسناد و املاک استان مازندران در ادامه کاهش اختلافات و دعاوی ، استفاده از تسهیلات اقتصادی بانکها و  تثبیت مالکیت را از فوائد صدور سند مالکیت در روستاها دانست.

ولی الله عبدی کمیشانی همچنین خاطرنشان کرد : در حال حاضر 90 درصد کارها در ثبت اسنادو املاک به صورت مکانیزه در حال انجام می باشد که در همین زمینه در راستای اجرای قوانین مختلف در نه ماهه امسال صدو ده هزار سند مالکیت رسمی در استان صادر شده است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران در پایان یکی از مهمترین کارها ی ثبت اسناد در مکانیزه شدن در استان مازندران را تمرکز ثبت شرکتها دانست و افزود : در استان مازندران  کلیه مراحل ثبت شرکت و تغییرات بصورت اینترنتی توسط متقاضیان انجام می شود.

 

در ابتدای این نشست سیدمجید هاشمی مدیر کل بنیاد مسکن استان مازندران ضمن خیرمقدم به حاضرین طی سخنانی با اشاره به مسئولیت مشترک بنیاد و ثبت در صدور سند مالکیت روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر در راستای اجرای قانون ساماندهی تصریح کرد : کار مشترکی که با ادارات ثبت اسناد آغاز کردیم با همکاری و تعامل طرفین به خوبی انجام می گیرد اگرچه در ابتدای اجرای این برنامه با توجه به عدم آشنایی مدیران و کارشناسان بنیاد با امور ثبتی کارها با سرعت کمتری انجام می شد ولی امروز نقشه های تفکیکی و مراحل اولیه  صدور سند به خوبی توسط بنیاد مسکن  انجام می شود .

هاشمی تأکید کرد: برگزاری اینگونه جلسات یک بار در سال کم بوده و می بایست بیشتر برگزار شود. چرا که بعنوان یک کلاس آموزشی است. وی باعنوان این مطلب که سندهای مالکیت بعنوان وثیقه جهت دریافت تسهیلات بانکی ازاعتباربالایی برخوردار می باشنداظهارداشت: صدور اسناد در روستاها کارکردهای زیادی دارد که بارها عنوان شده است. همین اسناد موجب جذب اعتبارات کلانی می شود که دولت به مازندران تخصیص می دهدوافرادبا ارائه سند های مالکیت  بعنوان وثیقه ، میتوانند ازامکانات وتسهیلات بانکی استفاده نموده وهچنین اسناد مالکیت باعث کاهش اختلافات ودعاوی شخصی درمبحث مالکیت اشخاص براملاک و... می باشد.

در ادامه علی اصغر اسدی معاون مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران  ضمن تأکید بر نشست و تعامل همکاری بیشتر بین رؤسای ادارات ثبت و بنیاد مسکن در شهرستانها موارد را درخصوص هزینه های مربوطه بیان کردند.

سپس اصغر  احمدی اتوئی  معاون عمران روستایی مدیر کل بنیاد مسکن برگزاری این نشستها را راهگشا دانست چرا که ناهماهنگی های موجود را حل می کند و بهبود سازمانی و کارایی بهتر ایجاد می گردد.

لازم به ذکر است در ادامه این نشست مدیران شهرستانی ثبت اسناد و املاک  وبنیاد مسکن به بیان مشکلات، ارائه راهکارها و دیدگاه ها و بیان پیشنهادات خود پرداختند. ارسال پرونده ها به ادارات  ثبت،  آمارهای ارسالی، تهیه نقشه دقیق ، کمبود نیرو ، بنیادی  بودن اراضی ، پرداخت هزینه های کارشناسی ...  و موارد دیگر از جمله موارد مطروحه توسط افراد حاضر در جلسه بود.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.