پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 10:06 ق.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- استانداری - توسعه صادرات محصولات غیر نفتی مهمترین راهکار برای شکوفایی اقتصادمازندران است

تبلیغات
استاندار مازندران در مراسم افتتاح ساختمان جدید بانک توسعه صادرات

توسعه صادرات محصولات غیر نفتی مهمترین راهکار برای شکوفایی اقتصادمازندران است

تاریخ 25 بهمن 1393 ساعت 09:26:56
منبع: روابط عمومی استانداری
کد خبر: 010616
استاندار مازندران با بیان اینکه به ظرفیت های توسعه ای استان در سه دهه پس از انقلاب اسلامی توجه نشد، گفت:استقلال اقتصادی یکی از شعارهای اصلی انقلاب اسلامی بود
توسعه صادرات محصولات غیر نفتی مهمترین راهکار برای شکوفایی اقتصادمازندران است

استاندار مازندران با بیان اینکه به ظرفیت های توسعه ای استان در سه دهه پس از انقلاب اسلامی توجه نشد، گفت:استقلال اقتصادی یکی از شعارهای اصلی انقلاب اسلامی بود و به دلیل آماده نبودن زیرساختها امروز بیکاری فارغ التحصیلان به چالش جدی در استان تبدیل شده است.
 ربیع فلاح که در مراسم افتتاح ساختمان بانک توسعه صادرات ایران شعبه ساری سخن می گفت، افزود: یکی از راههای حل معضل بیکاری دانش آموختگان ، ایجاد شرکت های دانش بنیان است.

وی با بیان اینکه کشاورزی و گردشگری از مزیت های اصلی استان مازندران است، ادامه داد: در صدد مهندسی کردن فعالیت های کشاورزی با بکار گیری فارغ التحصیلان این بخش هستیم.

نماینده عالی دولت در استان مازندران به مدیران با تجربه و با سابقه دولت تدبیر و امید اشاره کرد و اظهار داشت: امروز آزمون و خطا برای این مدیران و استان وجود ندارد و تمامی برنامه ها باید بر اساس تصمیم گیری صحیح اجرایی شود.

وی با بیان اینکه سهم استان مازندران از اقتصاد صنعتی بسیار اندک است، ادامه داد: در حالی که کشورهای سبز دنیا بیشترین سهم را در اقتصاد صنعتی دارند، اما مازندران همچنان از حداقل های صنعتی برخوردار نیست.

فلاح شیلات و آبزی پروری در دریای خزر را از دیگر مزیت های مهم اقتصادی استان مازندران عنوان کرد و ادامه داد: با بررسی ها و تحقیقات صورت گرفته ، می توان تولید بیش از 200 هزار تن انواع ماهی پرورشی به روش پرورش ماهی در قفس را در دریا انجام داد.

به گفته فلاح تاکنون 9 مجوز پرورش ماهی در قفس در دریای خزر به مقدار 20 هزار تن صادر شده و این طرح عملیاتی شده است.

استاندار مازندران بر لزوم حمایت بانک توسعه صادرات ایران از صادرکنندگان و تجار تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه بخش عمده ای از محصولات کشاورزی استان مزیت صادراتی دارند ،تسهیلات و حمایت های ارزی بانک توسعه صادرات ضروری است.

فلاح گفت :در شرایط امروز اقتصاد ،توسعه صادرات محصولات غیر نفتی مهمترین راهکار برای شکوفایی اقتصاد استان است.

قابل ذکر است ساختمان بانک توسعه صادرات ایران شعبه ساری در دو هزارو 700متر مربع در پنج و نیم طبقه امروز شنبه با حضور ربیع فلاح  استاندار مازندران و علی صالح آبادی مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران افتتاح شده است

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.