دو شنبه، 30 بهمن 96 ساعت 03:39 ق.ظ / Mon, 2018 February 19
به افق ساری
اذان صبح: 05:17
طلوع خورشید: 06:41
اذان ظهر: 12:12
غروب خورشید: 17:42
اذان مغرب: 18:01

- استانداری - افزایش 100 درصدی میزان کشفیات مواد مخدر در سال 93 در استان

تبلیغات
یونسی، در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان؛ بیان کرد:

افزایش 100 درصدی میزان کشفیات مواد مخدر در سال 93 در استان

تاریخ 31 فروردین 1394 ساعت 09:04:51
منبع: روابط عمومی استانداری
کد خبر: 013030
اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در سرلوحه برنامه های سال 94 / افزایش 100 درصدی میزان کشفیات مواد مخدر در سال 93 در استان
 افزایش 100 درصدی میزان کشفیات مواد مخدر در سال 93 در استان

به گزارش روابط عمومی استانداری، علیرضا یونسی رستمی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در نخستین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در سال 94، با اشاره به این که بسیاری از آسیب های اجتماعی از وجود محلات آلوده ناشی می شوند، بیان داشت: بر اساس کار کارشناسی، 30 محله آلوده در استان شناسایی و اولویت بندی گردید و سال 93 بهسازی و پاک سازی همه این محلات در دستور کار شورا قرار گرفت، به گونه یی که امروز بر اساس استانداردهای نیروی انتظامی، هیچ محله آلوده ای در مازندران وجود ندارد.

جانشین رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، با بیان این که در سال 94، اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد در سرلوحه برنامه ها قرار دارد، افزود: باید از ظرفیت تک تک شهروندان و تعامل آنان با مسوولین امر مبارزه بیشترین بهره را برد.

وی با اشاره به این که باید نگرش به مقوله اعتیاد متحول شود و نگاه فرهنگی به این پدیده اجتماعی، جانشین جهت گیری های جرم محور در این راستا گردد، عنوان کرد: اعتیاد یک بیماری است و پس از بهبود فرد معتاد، جامعه باید اقدام او را با ارزش تلقی نموده و دوباره او را به خود بپذیرد.

یونسی با بیان این که باید نهادهای فرهنگی، ائمه جمعه و جماعات، علماء و روحانیون نیز برای درمان روح و روان جامعه به صورت جدی تر به این مبارزه بپیوندند، اذعان داشت: آنگاه مردم با آگاهی از موضوع مبارزه با آسیب های اجتماعی خود پرچمدار مبارزه با آن ها می شوند.

وی با اشاره به این که باید با ایجاد مکان های مراقبتی، معتادان به صورت مستمر مورد نظارت، مراقبت و درمان قرار گیرند، یاد آور شد: اشتغال بهبود یافتگان از اعتیاد از جمله دغدغه های مهم این حوزه است که باید چاره اندیشی شود.

معاون استاندار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود  513 مرکز درمان و کاهش آسیب اعتیاد در استان، گفت: 37 هزار نفر معتاد در این مراکز پذیرش و درمان شدند.

وی با اعلام اینکه 8 نفر در سال 93 بر اثر مصرف سوء مواد مخدر در مازندران فوت کردند، افزود: مازندران در رده‌های پایانی فوتی‌های مصرف کنندگان مواد مخدر کشور قرار دارد.

جانشین رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، با اشاره به افزایش 100 درصدی میزان کشفیات مواد مخدر در سال 93 در استان، خاطر نشان ساخت: این مهم مرهون تلاش همه دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و فرهنگی اجتماعی استان بوده است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.