سه شنبه، 04 اردیبهشت 97 ساعت 03:38 ق.ظ / Tue, 2018 April 24
به افق ساری
اذان صبح: 03:41
طلوع خورشید: 05:13
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 18:59

- استانداری - ضرورت بهره گیری از فن آوری های روز برای مقابله با تهدیدات نوین در حوزه پدافند غیر عامل

تبلیغات
یونسی، در رزمایش استانی مقابله با بیماری تب برفکی؛ عنوان کرد:

ضرورت بهره گیری از فن آوری های روز برای مقابله با تهدیدات نوین در حوزه پدافند غیر عامل

تاریخ 16 آبان 1394 ساعت 12:37:58
منبع: روابط عمومی استانداری
کد خبر: 019980
نبوی، دبیر شورای پدافند غیر عامل استان نیز در این رزمایش با اشاره به اهمیت مقابله با تهدیدات زیستی در سطح استان مازندران از انجام یک مانور در سطح ملی در سال 1395 در مازندران خبر داد.
ضرورت بهره گیری از فن آوری های روز برای مقابله با تهدیدات نوین در حوزه پدافند غیر عامل

 به گزارش خبر مازندران به نقل از روابط عمومی استانداری ، با حضور معاون سیاسی،‌ امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، رزمایش استانی پدافند غیر عامل مقابله با بیماری تب برفکی در جویبار برگزارگردید.

 علیرضا یونسی رستمی در حاشیه رزمایش استانی پدافند غیرعامل مقابله با بیماری تب برفکی، ضمن قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این رزمایش، پدافندغیرعامل را دارای مفهومی عمیق تر از دفاع  غیرمسلحانه در مقابل سلاح نظامی دانست و بیان داشت: پدافند غیر عامل در برگیرنده حوزه گسترده ای از مقابله با تهدیدات غیرنظامی، تمهید امکانات و زیرساخت های لازم برای رویارویی با بحران ها و فراهم نمودن زمینه های تحقق توانِ بازدارندگی است.

یونسی، اقدام مسوولان دیپلماتیک کشور در مذاکرات 1+5  را یکی از فعالیت های بی بدیل پدافند غیر عامل در حوزه جهانی  دانست و افزود: در شرایط عادی باید ضمن ارتقاء بهره وری، ‌اقداماتی را صورت داد تا در زمان بروز بحران، تلفات کاهش یافته و تهدیدها به فرصت تبدیل شود.

جانشین رییس شورای پدافند غیر عامل استان، تصریح کرد: رعایت سبک زندگی اسلامی، بهترین شیوه الگو برداری برای اقدامات پدافند غیر عامل است.

وی بهره گیری از فن آوری های روز برای مقابله با تهدیدات نوین را از مهم ترین رویکردهای پدافند غیر عامل برشمرد و یاد آور شد: باید با برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی، سطح اطلاعات دست اندرکاران امر را بالا برد و در راستای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این مقوله از رسانه ها، رسانه ملی و نهادهای تبلیغی و فرهنگی بهره گرفت.

سید یدالله نبوی، مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری مازندران با اشاره به اهمیت مقابله با تهدیدات زیستی در سطح استان مازندران از انجام یک مانور در سطح ملی در سال 1395 در مازندران خبر داد.

 وی انتخاب اداره کل پدافند غیر عامل استان به عنوان اداره کل برتر کشوری را نتیجه عملکرد همه فعالان عرصه پدافندغیرعامل دانست و خاطر نشان ساخت: دست یابی به اهداف بلند این حوزه نیازمند عزم، تلاش و مجاهدت هر چه بیشتر است و مسوولین و مدیران باید نقش و جایگاه موثر پدافند غیر عامل در مدیریت اجرایی را دریابند.

در این رزمایش رئیس سازمان جهادکشاورزی استان  و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.