شنبه، 01 اردیبهشت 97 ساعت 08:35 ق.ظ / Sat, 2018 April 21
به افق ساری
اذان صبح: 03:45
طلوع خورشید: 05:17
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:37
اذان مغرب: 18:56

- استانداری - شهرداری ها به دنبال درآمدهای پایدار باشند

تبلیغات
استاندار مازندران در جلسه فوق العاده شورای سازمان همیاری شهرداری های استان؛

شهرداری ها به دنبال درآمدهای پایدار باشند

تاریخ 12 آذر 1394 ساعت 12:01:12
منبع: روابط عمومی استانداری
کد خبر: 020613
دکتر ربیع فلاح که در این جلسه در جمع شهرداران استان سخن می گفت، با اشاره به ضرورت پرداختن به نقش شهرداران در توسعه شهری و خدماتی که می توانند به شهروندان ارایه نمایند، تصریح نمود: تصمیم سازی های شهری باید منطبق بر سیاست ها و برنامه ریزی راهبردی باشد.
شهرداری ها به دنبال درآمدهای پایدار باشند

به گزارش روابط عمومی استانداری، ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در جلسه شورای سازمان همیاری شهرداری های استان در جمع شهرداران مازندران، ضمن گرامی داشت هفته بسیج، یاد آور شد: یاد و خاطره دلاوریها و ایثارگری های بسیجیان در دوران دفاع مقدس که با شهامت و غیرت، انقلاب اسلامی را بیمه کردند، در تاریخ ایران اسلامی ثبت و ضبط و جاودانه خواهد ماند.

استاندار، با تاکید بر این که باید زمینه حضور و مشارکت بسیج و بهره گیری از ظرفیت بسیج سازندگی در توسعه عمران و آبادانی فراهم شود، خاطر نشان ساخت: با تعامل از توانمندی بسیج می توان در جهت اجرای طرح های عمرانی و مدیریت و کنترل بحران ها به نحو مطلوب استفاده نمود و شهرداران در این خصوص می توانند نقش موثری داشته باشند.

مقام عالی دولت در استان، با اشاره به این که کتاب و کتابخوانی باید در راس فعالیت ها باشد و به صورت یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود، افزود:  هفته کتاب و کتابخوانی که در آن قرار داریم، فرصت مغتنمی برای ترویج  این سنت ارزشمند فرهنگی است و شهرداران باید ضمن تلاش برای تقویت و ترویج این مهم با استفاده از مشارکت و کمک خیرین و مردم، در راستای اتمام پروژه های نیمه تمام کتابخانه ها برخی شهرهای استان اهتمام کنند.

وی با اشاره به ضرورت پرداختن به نقش شهرداران در توسعه شهری و خدماتی که می توانند به شهروندان ارایه نمایند، تصریح نمود: تصمیم سازی های شهری باید منطبق بر سیاست ها و برنامه ریزی راهبردی باشد.

استاندار بر تعامل و همفکری شهرداران و مدیران دستگاه ها و بهره گیری از تجارب متقابل تاکید کرد و عنوان داشت: شهرداران باید اجرای برنامه های درازمدت را در دستور کار قرار دهند و به اهداف توسعه ای بیندیشند.

ربیع فلاح با بیان این که متاسفانه هنوز زیباسازی ورودی شهرها و مبادی ورودی استان به طور جدی مورد توجه قرار نگرفته است، بیان کرد: باید نقش توریسم در اقتصاد گردشگری پایدار در شهرداری ها مد نظر قرار گیرد و شهرداری ها به دنبال درآمدهای پایدار در همه حوزه ها باشند.

استاندار با اشاره به این که بین ظرفیت ها و ویژگی ها و مختصات اقلیمی، زیستی و طبیعی استان همگرایی وجود ندارد و لازم است همه مسایل شهر به صورت یکپارچه دیده شود و به صورت هماهنگ مدیریت شود، افزود: باید آموزش شهرداران در این راستا و استفاده از تجارب و تخصص جوامع پیشرفته شهری مورد توجه قرار گیرد.

وی وجود بافت های فرسوده را در شمار یکی از مهم ترین مسایل مبتلا به برخی شهرهای استان دانست و گفت:  شهرداران این شهرها از تجارب موفق دیگر شهرها در این راستا بهره گیری کنند و برنامه مشخص و مدون قانونی برای پرداختن به این مهم ارایه و دنبال نمایند.

نماینده عالی دولت در مازندران، رودخانه ها را یکی از مظاهر توسعه شهری دانست و با توجه به وجود 500 کیلومتر رودخانه در سطح شهرهای استان، یاد آور شد: از این ظرفیت باید در جهت بهره مندی مردم و گردشگران استفاده درست شود.

فلاح وضعیت فضای سبز استان را علیرغم کارهای صورت گرفته، مناسب ارزیابی ننمود و تاکید کرد: فضای سبز مازندران باید در شان جنگل های هیرکانی و با بهره گیری از گونه های رایج، بومی و سازگار استان طراحی و اجرا شود.

وی با تاکید بر این که مدیران شهری باید از مسایل مختلف آگاهی لازم را دارا باشند، تصریح کرد: فاضلاب و پسماند امروز موضوعی رنج آور برای شهرها و روستاهای مازندران شده است و هر شهری باید با مشارکت مردم، طرحی برای برون رفت از این مشکل ارایه نماید و در این خصوص باید از ظرفیت و تخصص دانشگاه ها و نخبگان استفاده شود.

استاندار، سازمان همیاری شهرداری ها را دارای نقش و جایگاهی مهم در توسعه شهری قلمداد نمود و افزود: این سازمان باید حامی شهرداری ها باشد و نیازهای عمومی شهرداری ها را تامین کند.

در جلسه فوق العاده شورای سازمان همیاری شهرداریهای مازندران جواد واحدی با حکم استاندار مازندران به عنوان مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های مازندران منصوب گردید.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.