دو شنبه، 02 بهمن 96 ساعت 07:38 ق.ظ / Mon, 2018 January 22
به افق ساری
اذان صبح: 05:38
طلوع خورشید: 07:06
اذان ظهر: 12:09
غروب خورشید: 17:13
اذان مغرب: 17:32

- استانداری - مهم ترین استراتژی دولت تدبیر و امید، ایجاد ثبات و آرامش در جامعه است

تبلیغات
صالحی امیری، رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، در جلسه شورای اداری مازندران؛

مهم ترین استراتژی دولت تدبیر و امید، ایجاد ثبات و آرامش در جامعه است

تاریخ 12 بهمن 1394 ساعت 08:29:13
کد خبر: 021959
دهه فجر، کانون ایجاد امید و نشاط در جامعه است / مهم ترین استراتژی دولت تدبیر و امید، ایجاد ثبات و آرامش در جامعه است
مهم ترین استراتژی دولت تدبیر و امید، ایجاد ثبات و آرامش در جامعه است
 به گزارش روابط عمومی استانداری، سید رضا صالحی امیری، رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران در جلسه شورای اداری مازندران، گفت: مردم مازندران حق بزرگی بر گردن دولت تدبیر و امید و گفتمان اعتدال دارند و حضور پر شور آنان در استقبال از رئیس‌جمهوری در زمان انتخابات و سفر استانی گواه و شاهد صادق این مدعاست.

صالحی با اشاره به این که 5 گفتمان ارزش ها، سازندگی، توسعه سیاسی، عدالت و گفتمان اعتدال در تثبیت انقلاب و آبادانی کشور نقش داشتند، یاد آور شد: همه گفتمان های یاد شده علیرغم تکثر و تنوع فکری، در چارچوب اندیشه انقلاب اسلامی و دایره نظام بودند.

وی با اشاره به این که مردم از افراط و تفریط خسته شدند، در خصوص برنامه ها و دستاوردهای دولت تدبیر و امید، بیان داشت: مهم ترین استراتژی دولت یازدهم ایجاد ثبات و آرامش در جامعه است، چرا که در فضای مناقشه و تنش، توسعه محقق نخواهد شد.

صالحی با بیان این که از گفتمان اعتدال به نیاز امروز و ضرورت فردا تعبیر نموده ایم، عنوان کرد: دولت تدبیر و امید هرگز وارد حاشیه ها و مسیری که ثبات و آرامش کشور را بهم بریزد، نخواهد شد.

مشاور رییس جمهور با اعلام این که دکتر ربیع فلاح، استاندار مازندران در 2 سال گذشته با پیمودن راه انسجام و همنوایی، مسیری را که دنبال کرد که مسیر دولت تدیبر و امید بود و سلایق شخصی در آن راه نداشت، خاطر نشان ساخت: پیمودن این مسیر به گفتمان عدالت ختم می شود، چراکه دولت یازدهم مرزبندی خاصی برای حضور مدیران در دولت ندارد و دولت جناح خاصی نیست و بهره گیری از همه ظرفیت ها برای اعتلای کشور را در دستور کار خود قرار داده است.

صالحی با بیان این که تقویت امید و نشاط در جامعه از جمله موضوعاتی است که دولت به تحقق آن اهتمام دارد، افزود: همه تلاش ها باید به افزایش امید در جامعه ختم شود و هر اقدامی که زمینه نا امیدی مردم را فراهم آورد، خیانت به مبانی نظام و انقلاب اسلامی است.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، دهه فجر را یکی از کانون های ایجاد امید و نشاط در جامعه توصیف نمود و اظهار دشات: برنامه های اعلام شده نشانگر آن است که مازندران در آستانه یک خیزش در حوزه معرفی دستاوردهای انقلاب و برگزاری جشن های انقلاب است.

وی با بیان این که دولت در گفتمان اعتدال به موضوع انسجام و همگرایی همه نیروها در جهت اهداف بلند انقلاب و تحقق برنامه ها و سیاست های دولت اعتقاد دارد، گفت: این جلوه درخشان هم دلی و همزبانی می تواند در شکل های مختلف انسجام سیاسی، مدیریتی، اجتماعی و .... تحقق یابد.

صالحی با اشاره به این که دولت تدبیر و امید تامین منافع ملی و کارآمدی نظام را در دستور کار جدی دارد، تصریح کرد: کارآمدی، مهم ترین ماموریت دولت است.

وی با اشاره به این که میزان اعتماد ملت به دولت را باید در صندوق های رای سنجید و مشارکت سرمایه ای عظیم برای نظام است که رهبر معظم انقلاب و همه مسوولین نظام بر ایجاد زمینه برای تحقق آن تاکید دارند، اظهار داشت: نظرسنجی ها نشان از مشارکت بالای 60 درصدی مردم در انتخابات دارد و مردم، پیام های خود را از طریق صندوق های رای اعلام می نمایند.

مشاور رییس جمهور با بیان این که استراتژی مهم دیگر دولت تدبیر و امید، گفتگو وتعامل سازنده با نظام بین الملل در جهت عزت مندی نظام و تامین منافع ملی بود، گفت: اصلاح افکار ملت ها و دولت ها نسبت به ملت بزرگ ایران اسلامی، تبدیل شدن جمهوری اسلامی به کلید حل منازعات خاورمیانه به اذعان دشمنان، ایجاد شکاف بین امریکا و اسراییل، افشای چهره هم پیمانان اسراییل در منطقه و پیشگیری از جنگی ناخواسته در منطقه از جمله مهم ترین نتایج و دستاوردهای مذاکرات هسته ای و برجام بود.

صالحی، افزود: جمهوری اسلامی ایران در برجام با تکیه به قدرت نرم و در سایه رهنمودها و هدایت های داهیانه رهبر معظم انقلاب به پیروزی رسید.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، در فراز دیگری از سخنان خود با بیان این که استراتژی دولت تدبیر و امید، برگزاری انتخاباتی سالم و با مشارکت حداکثری مردم است، یاد آور شد: پیام روشن انتخابات این است که اصل گردش قدرت در جمهوری اسلامی یک اصل دائمی است و رای ملت هم اصیل و هم نافذ و هم میزان است.

وی با اشاره به این که انتخابات باید برای مردم منشاء امید و نشاط باشد، خاطر نشان ساخت: امنیت و امانت داری در انتخابات باید رعایت شود و همه مراحل انتخابات به ویژه مرحله پس از اخذ رای برای مسوولین تعهد آور است و مسوولین باید با رعایت حق الناس، به مطالبات مردم پاسخ گویند.

صالحی، افزود: هرگونه اقدامی که موجب کاهش مشارکت مردم، ناامیدی و تضییع حقوق آنان شود، ظلم به انقلاب اسلامی است.

مشاور رییس جمهور، با اشاره به این که دنیا در انتخابات، نظاره گر ایران اسلامی است، بیان داشت: باید انتخابات را به مرکز نمایش قدرت نظام در عرصه منطقه و بین الملل تبدیل نماییم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.