شنبه، 01 اردیبهشت 97 ساعت 08:36 ق.ظ / Sat, 2018 April 21
به افق ساری
اذان صبح: 03:45
طلوع خورشید: 05:17
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:37
اذان مغرب: 18:56

- استانداری - ضرورت توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی مازندران و ایسیکول قرقیزستان

تبلیغات
استاندار ایسیکول قرقیزستان تاکید کرد

ضرورت توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی مازندران و ایسیکول قرقیزستان

تاریخ 28 فروردین 1395 ساعت 07:14:06
کد خبر: 023546
استاندار ایسیکول قرقیزستان از آمادگی قرقیزستان برای توسعه و گسترش مبادلات تجاری و اقتصادی خبر داد.
ضرورت توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی مازندران و ایسیکول قرقیزستان

آکی بایف استاندار ایسیکول قرقیزستان در نشست مشترک با استاندار مازندران با اشاره به اینکه مازندران و ایسیکول از نظر جغرافیایی شباهتهای بسیار دارند گفت: باید در بحث گردشگری و استفاده از ظرفیت های دو استان تلاش بیشتری صورت بگیرد.
وی به توسعه مراودات فرهنگی و ورزشی بین دو کشور تاکید کرد و افزود: برای ایجاد مراودات ورزشی و فرهنگی دو استان تفاهم نامه امضاء کنند.
استاندار ایسیکول قرقیزستان خواستار پیگیری جدی مفاد تفاهنامه های گذشته شد و گفت : گسترش همکاری مازندران و ایسیکول قرقیزستان در حوزه های گردشگری ، صنعتی ، کشاورزی و ورزشی می تواند گسترش زیادی داشته باشد.
آکی بایف با بیان اینکه مازندران جایگاه مناسبی در خصوص واحدهای صنعتی، کشاورزی، گردشگری و درمانی برخوردار است تصریح کرد: این استان بسیاری از نیازهای کشور قرقیزستان بویژه استان ایسیکول را تامین نماید.
وی اذعان داشت: بازار قرقیزستان به اتحادیه گمرگی اوراسیا پیوسته است و کشورهای حوزه  سی آی اس هم می توانند از این محصولات بهره مند شود و تجار کشورهای دیگر عضو این بازار از عوارض گمرگی معاف می شوند.
استاندار ایسیکول با بیان اینکه سالانه سه میلیون گردشگر از تاسیسات گردشگری قرقیزستان بازدید می کنند، افزود: گردشگران بسیاری از نقاط مختلف آسیای مرکزی به قرقیزستان سفر می کنند.
آکی بایف مهمترین محور گردشگری را در ایسیکول گردشگری سلامت عنوان کرد و گفت در بازدیدی که از مراکز پزشکی و درمانی استان داشتم شاهد تکنولوژی پیشرفته و افراد متخصص در استان بودم .
استاندار ایسیکول در پایان از استاندار مازندران و تیم زحمتکش استانداری مازندران تقدیر و تشکر نمود و گفت : مازندران در تمام زمینه ها جایگاه خوبی در ایران دارد و ما امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت ها استفاده بیشتر کنیم .

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.