یک شنبه، 29 بهمن 96 ساعت 10:11 ق.ظ / Sun, 2018 February 18
به افق ساری
اذان صبح: 05:18
طلوع خورشید: 06:43
اذان ظهر: 12:12
غروب خورشید: 17:41
اذان مغرب: 18:00

- استانداری - آمادگی کامل مازندران برای گسترش روابط تجاری با قزاقستان

تبلیغات
رازجویان در دیدار با هیات اقتصادی کشور قزاقستان، عنوان کرد:

آمادگی کامل مازندران برای گسترش روابط تجاری با قزاقستان

تاریخ 01 خرداد 1395 ساعت 10:31:57
کد خبر: 024328
"آمیروف" معاون استاندار قیزیل آوردا نیز در این دیدار، ضمن اعلام عزم و اراده مقامات این کشور در جهت توسعه روابط با مازندران اظهار داشت: استان قیزیل آوردا با وسعت زیاد به عنوان چهارمین استان قزاقستان و با دارا بودن منابع فراوان آب، علاقمند است از تجارب مازندران درکشت فرا سرزمینی بویژه برنج و مرغداری استفاده نماید.  
آمادگی کامل مازندران برای گسترش روابط تجاری با قزاقستان

 رازجویان، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری با "آمیروف"  معاون استاندار و  "قمرخان پاشنکوف"  وزیر کشاورزی استان قیزیل آوردا و هیات همراه از کشور قزاقستان به منظور گسترش مراودات تجاری دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، مهدی رازجویان، در این دیدار در راستای تداوم اقدامات انجام شده در سالهای اخیر برای تعمیق و توسعه روابط با کشورهای حاشیه دریای خزر در شرایط پسا تحریم، گفت: در چارچوب الگوی اقتصاد مقاومتی با نگاه درون زا و برون گرا و هم چنین اهتمام ویژه مقامات عالیه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان و همچنین با توجه به انعقاد یادداشت تفاهم های امضاء شده فیمابین استانداری مازندران با استانهای همجوار، لازم است تا در راستای گسترش روابط تجاری، گام های ارزنده تری برداشته شود.

رازجویان، ضمن تشکر از حضور این هیأت در استان تصریح کرد: مازندران به دلیل موقعیت ویژه جغرافیایی و قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال –  جنوب و کسب رتبه برتر در تولید محصولات استراتژیک از جمله برنج، کیوی ، مرکبات ،گوشت ، مرغ ، فرآورده های شیلاتی و لبنی و توانمندی های بالقوه در بخش های خدمات فنی و مهندسی وکشاورزی آمادگی دارد با محوریت بخش خصوصی و همکاری اتاق بازرگانی در جهت صادرات و گسترش همکاری در زمینه کشت فراسرزمینی در استان قیزیل آوردا گام بردارد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری، افزود: بی شک وجود دریای خزر و راه دریایی نزدیک بندر امیرآباد و اکتائو در تداوم اقدامات صورت گرفته در یک دهه اخیر می تواند، بستر مناسبی برای توسعه صادرات غیرنفتی به این کشور ایجاد نماید.

وی برگزاری سمینار بررسی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری ایران و قزاقستان و هم چنین امضاء یادداشت تفاهم همکاری بین نمایندگان سه استان شمالی(گلستان،گیلان و مازندران) با استاندار منگستائو را از اهم اقدامات پیشین در این راستا ذکر کرد و ادامه داد: توجه به امر سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی و دولتی در قزاقستان، برگزاری نمایشگاه های تخصصی و دائمی، راه اندازی پالایشگاه مشترک در بندر امیرآباد و برنامه های دیگر از این دست از محورهای اساسی گسترش این روابط می باشد.

"آمیروف" معاون استاندار قیزیل آوردا نیز ضمن اعلام عزم و اراده مقامات این کشور در جهت توسعه روابط با مازندران اظهار داشت: استان قیزیل آوردا با وسعت زیاد به عنوان چهارمین استان قزاقستان و با دارا بودن منابع فراوان آب، علاقمند است از تجارب مازندران درکشت فرا سرزمینی بویژه برنج و مرغداری استفاده نماید.

شایان ذکر است، در این دیدار، طرف قزاق علاقمندی خویش را برای واردات محصولات ساختمانی بویژه سیمان نیز اعلام و پس از آن از توانمندیهای شیلاتی استان مازندران بازدید نمودند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.