چهار شنبه، 04 بهمن 96 ساعت 05:06 ق.ظ / Wed, 2018 January 24
به افق ساری
اذان صبح: 05:37
طلوع خورشید: 07:05
اذان ظهر: 12:10
غروب خورشید: 17:15
اذان مغرب: 17:34

- استانداری - وجود 14 هزار تعاونی در مازندران فرصت بزرگی برای استان است

تبلیغات
تجلیل از تعاونی های برتر و رسانه های برتر حامی تعاون استان، با حضور استاندار؛

وجود 14 هزار تعاونی در مازندران فرصت بزرگی برای استان است

تاریخ 25 شهریور 1395 ساعت 08:04:12
منبع: روابط عمومی استانداری
کد خبر: 026374
ربیع فلاح در این مراسم با بیان این که مردمی کردن اقتصاد از محورهای اقتصاد مقاومتی است و باید به تعاونی ها در این زمینه توجه شود، تصریح نمود: سیاست کلی در برنامه پنجم توسعه، رسیدن به نقش 25 درصدی تعاونی ها در اقتصاد کشور است.
وجود 14 هزار تعاونی در مازندران فرصت بزرگی برای استان است

به گزارش روابط عمومی استانداری، ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در جشنواره تعاونی های برتر و رسانه های برتر حامی تعاون استان، ضمن گرامی داشت دهه ولایت و امامت و تبریک اعیاد قربان و غدیر، تعاون را از بخش های مهم اقتصادی کشور دانست و هفته تعاون را به تعاونگران و اعضای تعاونی ها و تولیدگران مازندران تبریک گفت.

ربیع فلاح با اشاره به این که تعاون و مشارکت در آموزه های دینی مورد توجه قرار گرفته است و امروزه در دنیا بیش از 3 میلیارد نفر معیشتشان از طریق تعاونی هاست، تاکید کرد: واگذاری امور به بخش خصوصی و توجه و بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های بخش خصوصی از ضروریات اقتصادی امروز جامعه ماست.

استاندار، با بیان این که مردمی کردن اقتصاد از محورهای اقتصاد مقاومتی است و باید به تعاونی ها در این زمینه توجه شود، تصریح نمود: سیاست کلی در برنامه پنجم توسعه، رسیدن به نقش 25 درصدی تعاونی ها در اقتصاد کشور است.

وی با اشاره به این که در بسیاری از کشورها، تعاونی ها نقش مهمی در توسعه اقتصادی دارند و متاسفانه عدم کارگروهی و مشارکتی از ضعف های جدی ماست، خاطر نشان ساخت: از ظرفیت تعاونی ها در بخش های مختلف حتی در امور پژوهشی و تحقیقاتی بهره گیری شود و  نخبگان جامعه نیز به طور جدی در حوزه تعاون وارد میدان شوند.

مقام عالی دولت در استان با بیان این که تعاون هم رویکرد اقتصادی و هم رویکرد اجتماعی دارد، اظهار داشت: دولت برای توسعه تعاون، بانک اختصاصی ایجاد کرده است و 61 میلیون دلار صادرات توسط تعاونی های مازندران صورت گرفته است.

ربیع فلاح، با اشاره به این که توانمندی تعاونی ها با آموزش اعضای تعاونی ها دنبال شود، تصریح کرد: کارآفرینی و افزایش مهارت ها برای توسعه فضای کسب و کار به طور جدی در دستور کار قرار گیرد.

استاندار، وجود 14 هزار تعاونی در مازندران را فرصت بزرگی برای استان توصیف نمود و با اعلام این که در دولت تدبیر و امید 900 تعاونی جدید در مازندران ایجاد شده است، افزود: اگر تعاونی های مازندران منسجم، هماهنگ و با برنامه عمل کنند، می توانند در توسعه استان بسیار اثربخش باشند.

نماینده عالی دولت در مازندران، بر توسعه دولت الکترونیک و تقویت تعاونی ها از سوی ادارات و دستگاه های اجرایی تاکید کرد و گفت: نگاه همه مسئولین نسبت به تعاونی ها مثبت است، ولی هنوز تعاونی ها با جایگاه اصلی خود فاصله دارند و باید با پویایی و استمرار فعالیت ها در استان، جایگاه و نقش اصلی خود را بیابند.

در این مراسم با حضور استاندار  و برخی مدیران استانی از تعاونی های برتر و رسانه های برتر حامی تعاون استان با اهدا لوح تقدیر، تجلیل شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.