پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 10:08 ق.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- استانداری - نشست مشترک مجمع نمایندگان مازندران با استاندار و معاونین استانداری مازندران

تبلیغات

نشست مشترک مجمع نمایندگان مازندران با استاندار و معاونین استانداری مازندران

تاریخ 25 مهر 1395 ساعت 08:08:00
کد خبر: 026842
استاندار مازندران به تعیین 55 فعالیت مهم و اساسی در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت : در زمینه ارائه تسهیلات رونق تولید و بسته حمایتی استان مازندران موفق شده تا با ارائه تسهیلات به 499 واحد تولیدی به مبلغ 212 میلیارد تومان رتبه اول کشور را کسب نموده است .
نشست مشترک مجمع نمایندگان مازندران با استاندار و معاونین استانداری مازندران

نشست مشترک مجمع نمایندگان مازندران با استاندار و معاونین استانداری مازندران به منظور بحث و بررسی اولویت های توسعه ای مازندران و حل مشکلات برگزار شد .
در این نشست ابتدا استاندار مازندران طی سخنانی کشاورزی مازندران را یکی از اولویت های مهم و جدی در حوزه توسعه اقتصادی دانست و گفت : در این زمینه و در حوزه واردات برنج مدیریت خوبی صورت گرفت و افزایش بهره وری در این بخش از برنامه های راهبردی ماست.
استاندار مازندران از بررسی وضعیت مرکبات مازندران در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه خبرداد و گفت : کشاورزان مازندرانی از قیمت برنج رضایت دارند و دولت در این زمینه با کنترل واردات کمک خوبی به کشاورزان نموده است .
وی به افزایش محصولات باغی استان و ضرورت توجه به حوزه صادرات اشاره کرد و گفت : مشکلات ساختاری و اساسی در زمینه صادرات مرکبات وجود دارد و قیمت محصولات ما هم بالاست و امکان رقابت وجود ندارد و باید مشوقهای صادراتی  و تسهیلات ارزان قیمت در این زمینه اختصاص یابد.
استاندار مازندران بر تداوم نشست با نمایندگان برای بهره گیری از ظرفیت بالای نمایندگان برای حل مشکلات استان  تاکید کرد  و اظهار داشت : ضریب برخورداری از اعتبارات ملی و استانی مازندران در دولت تدبیر و امید افزایش خوبی یافته است ولی به دلیل مشکلات اعتباری تخصیص ها کامل صورت نمی گیرد و طرحهای نیمه تمام زیادی در استان وجود دارد.
وی با اشاره به سیاست تنفس جنگل دولت در زمینه جنگلداری گفت : این طرح باید در قالب یک طرح و برنامه اجرایی شود و در زمینه حفاظت ،فعالیتهای زیربنایی و احیاء نیز باید برنامه ارائه نمود.
استاندار مازندران به تعیین 55 فعالیت مهم و اساسی در حوزه اقتصاد مقاومتی  اشاره کرد و گفت : در زمینه ارائه تسهیلات رونق تولید و بسته حمایتی استان مازندران موفق شده تا با ارائه تسهیلات به 499 واحد تولیدی به مبلغ 212 میلیارد تومان رتبه اول کشور را کسب نموده است .
استاندار مازندران ادامه داد : در سال 95 در کنار تحقق اقتصاد مقاومتی به مسائل اجتماعی از جمله طلاق و اعتیاد توجه جدی شده است و راه اندازی اولین مرکز رصد اجتماعی استانی در مازندران  زمینه تحقیقات و پژوهش را فراهم کرده است و اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است .
وی تاکید کرد : سند کنترل و کاهش طلاق در استان تدوین شده و با اجرای طرحهای مختلف رشد طلاق مهار شده و کاهش پیدا کرده است .
دکتر فلاح یادآور شد : در حوزه زیربنایی هم فعالیتهایی صورت گرفته ولی باید توسعه یابد به عنوان نمونه سدهای مطالعه شده ای در استان داریم که باید برای تخصیص اعتبارات آن اقدام نمائیم مهمترین سد نیمه تمام استان سد هراز است که 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و فاینانس آن از سوی شورای اقتصاد تصویب شده و شرکت چینی نیز فاینانس آن را به مبلغ 500 میلیون یورو پذیرفته است که باید همه در این زمینه پیگیری کنیم تا سریعتر اقدام شد.
در این نشست معاونین سیاسی امنیتی ، هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی ، و هماهنگی امور عمرانی و رئیس سازمان برنامه و بودجه به تشریح فعالیتها و اقدامات حوزه فعالیت خود پرداختند .
در ادامه نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی به بیان نظرات ، پیشنهادات و انتقاد خود در مورد مسائل مختلف استان پرداختند .
دکتر احمدی لاشکی رئیس مجمع نمایندگان مازندران در پایان این نشست از استاندار و معاونین استانداری به خاطر برپایی چنین جلسه ای تقدیر و تشکر نمود و گفت : انتظار می رود این نشست ها بیشتر شود تا با هماهنگی و با بهره گیری از ظرفیت نمایندگان و مدیران زمینه حل مشکلات استان فراهم گردد.
وی از تذکر کتبی 12 نماینده مازندران در مورد انتقال آب دریای مازندران خبر داد و گفت : همه نمایندگان ، مدیران و مسئولان استان باید در این زمینه با سیاست واحد از دریای مازندران حفاظت نمایند.
احمدی لاشکی در پایان به اهمیت سرشماری اشاره کرد و گفت : باید تلاش کنیم تا آمار دقیق و صحیح ثبت شود تا بتوان از این اطلاعات در جهت برنامه ریزی منطقی بهره برد.

بررسی وضعیت مرکبات مازندران در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی / پرداخت 212 میلیارد تومان تسهیلات به 499 واحد تولیدی مازندران
بررسی وضعیت مرکبات مازندران در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی / پرداخت 212 میلیارد تومان تسهیلات به 499 واحد تولیدی مازندران
بررسی وضعیت مرکبات مازندران در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی / پرداخت 212 میلیارد تومان تسهیلات به 499 واحد تولیدی مازندران

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.