پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 05:52 ب.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- استانداری - ترویج فرهنگ نماز، راه مقابله با آسیب های اجتماعی است

تبلیغات
استاندار در اجلاسیه نماز مازندران؛

ترویج فرهنگ نماز، راه مقابله با آسیب های اجتماعی است

تاریخ 27 آبان 1395 ساعت 09:00:44
کد خبر: 027315
ربیع فلاح در این اجلاسیه با اشاره به اینکه تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمنان اقامه نماز را در جامعه اسلامی هدف قرار داده است، بیان داشت: آموزش و پرورش نقش مهمی در ترویج فریضه نماز دارد.
ترویج فرهنگ نماز، راه مقابله با آسیب های اجتماعی است

 استاندار مازندران در اجلاسیه نماز مازندران در اردوگاه شهدای دانش آموزی بادله ساری که با حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد گفت: عبودیت و عبادت موجب آرامش و کمال و سعادت می شود و  نماز جلوه ای از بندگی انسان در پیشگاه خدا و مظهر عبودیّت و عبادت است.
ربیع فلاح جلودار ادامه داد: نماز از چنان جایگاه و عظمتی برخودار است که حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام حتی در روز عاشورا و در میدان جنگ نیز نماز جماعت را برپا داشت و در راه برگزاری این نماز پرشکوه شهید داد.
مقام عالی دولت در استان نقش و جایگاه نماز را در پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی بسیار مهم خواند و تصریح کرد: مسائل و آسیب های اجتماعی باید به طور جدی در شورای فرهنگ عمومی مورد بحث و بررسی قرار گیرد و همه دستگاههای متولی به وظیفه خود در حوزه فرهنگ و ترویج معنویات و اخلاق در جامعه عمل نمایند.
استاندار مازندران تاکید کرد: مدیران ما باید در اقامه نماز جماعت و حضور در نماز ادارات پیشگام و پیشتاز باشند و نمازخانه های ادارات باید زیبا سازی شده و فضای معنوی خوبی برای اقامه نماز ایجاد کرد.
وی با توجه به حضور میلیونی گردشگران و مهمانان در مازندران بر احداث  احداث نمازخانه های بین راهی تاکید کرد و گفت: به نمازجماعت مدارس و مراکز دانشگاهی باید توجه بیشتری شود.
فلاح تصریح نمود:  غفلت در بازسازی نمازخانه های مناطق گردشگری به ویژه در پمپ بنزین ها و رستوران های استان پذیرفتنی نیست .

وی با اشاره به  اینکه تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمنان اقامه نماز را در جامعه اسلامی هدف قرار داده است، بیان داشت: آموزش و پرورش نقش مهمی در ترویج فریضه نماز دارد.
استاندار مازندران در ادامه راه مقابله با آسیب های اجتماعی در خانواده ها را ترویج و گسترش فرهنگ نماز دانست و خاطر نشان ساخت: افزایش طلاق و اعتیاد به مواد مخدر ناشی از غفلت از یاد خدا بویژه غفلت از فریضه نماز در خانواده ها است.
دومین اجلاسیه نماز استان مازندران با حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور و جمع کثیری از مدیران و مسئولان، اعضای ستاد اقامه نماز استان و شهرستانها، فرمانداران، ائمه جمعه و مدیران و مربیان مدارس با محوریت نقش نماز در کاهش آسیب های اجتماعی درساری برگزار گردید.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.