چهار شنبه، 04 بهمن 96 ساعت 04:53 ق.ظ / Wed, 2018 January 24
به افق ساری
اذان صبح: 05:37
طلوع خورشید: 07:05
اذان ظهر: 12:10
غروب خورشید: 17:15
اذان مغرب: 17:34

- استانداری - اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در مقابله با آسیب های اجتماعی در مازندران

تبلیغات
یونسی، در کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده استان، عنوان کرد:

اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در مقابله با آسیب های اجتماعی در مازندران

تاریخ 26 مرداد 1396 ساعت 06:52:53
کد خبر: 030877
معاون سیاسی، امنیتی استاندار در این جلسه یاد آور شد: دولت تدبیر و امید، با جسارت و پذیرش واقع بینانه و در سایه برنامه یی علمی و عقلانی و استراتژی ملی و استانی وارد عرصه کنترل، پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی شد.  
اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در مقابله با آسیب های اجتماعی در مازندران

به گزارش روابط عمومی استانداری، علیرضا یونسی رستمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده استان با اشاره به این که دولت تدبیر و امید، با جسارت و پذیرش واقع بینانه و در سایه برنامه یی علمی و عقلانی و استراتژی ملی و استانی وارد عرصه کنترل، پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی شد، گفت: در استان مازندران برنامه جامع مبارزه با انواع آسیب های اجتماعی ( طلاق، اعتیاد، محلات آلوده، مناطق حاشیه نشین و ... تدوین شد و با تشکیل اتاق فکر و بهره گیری از نظر متخصصان و صاحب نظران و هم افزایی و تلاش همه دستگاه های مسئول، اجرای این برنامه در حال کنترل و کاهش آسیب ها در حال حرکت است.

یونسی با بیان این که دولت یازدهم در حوزه برنامه ریزی، اجرا، تمهید زیرساخت ها و اختصاص اعتبارات لازم در این راستا اقدام موثری را انجام و فقط در حوزه ساماندهی محلات حاشیه نشین بالغ بر 5 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار و در حوزه آسیب اجتماعی طلاق بیش از 1 میلیارد و 200 میلیون تومان به مازندران اختصاص داد، خاطر نشان ساخت: برنامه مبارزه با آسیب های اجتماعی در مازندران در سایه کار متعهدانه، صبورانه و مردمی و اجتماعی کردن مبارزه در حال اقدام است و از جمله دستاوردهایش در حوزه طلاق علیرغم رشد فزاینده آمار طلاق از سال 1370 تا  1390، در پایان سال 95 جلوی رشد طلاق فزاینده در استان گرفته شد و در بیش از 4 ماه نخست سال 96 آمار وقوع این پدیده به سمت کاهش رفت.

وی، افزود: در دولت تدبیر و امید تمامی مناطق آلوده استان پاکسازی و ساماندهی شد و با شناسایی محلات آسیب زا به صورت نقطه ای، برنامه ریزی های لازم برای بهسازی و پاکسازی آن ها در سایه هم افزایی و همکاری همه نهادهای مسئول، صاحب نظران و مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی در حال انجام است.

معاون استاندار با اشاره به این که اجرای طرح روستای فاقد بیکار، بدون طلاق و اعتیاد و روستای نمونه از جمله برنامه های استان است، گفت: با فعالیت همه نهادهای فرهنگی – تبلیغی جامعه نظیر تریبون های نماز جمعه و جماعات، رسانه ها، رسانه ملی و ... تلاش گردد تا کم حسی فرهنگی پیرامون آسیب های اجتماعی به هوشیاری و دردمندی اجتماعی تبدیل شود تا با حرکت جمعی، تلاش لازم در جهت کنترل و کاهش آسیب ها صورت پذیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آیین نامه کنوانسیون حقوق کودک و لزوم برنامه ریزی برای این حوزه در استان٬ گفت: سازمان های ذی ربط استان با تشکیل چهار کارگروه پایش و ارزیابی٬ حقوقی و قضایی٬ آموزش و اطلاع رسانی و هماهنگی برابر با دستور العمل ابلاغی در راستای کنوانسیون حقوق کودک٬ برنامه های خود را برای کودکان در  گروه های سنی مورد نظر ارایه نمایند.

یونسی نقش و جایگاه کودکان در آینده را بسیار با اهمیت دانست و یاد آور شد: دستگاه های مسئول و عضو٬ با بهره گیری از ابزار هنری و ادبی٬ نمایش و فیلم٬ آموزش ها و برنامه هایی را ارایه نمایند تا کودکان با ضرورت های سنی خود آشنا شوند و به عرصه جامعه پای بگذارد.

معاون استاندار٬ گفت: در این راستا٬ با برنامه ریزی مناسب کودکان آسیب دیده نظیر کودکان کار و کودکان خیابانی بیش از پیش مورد توجه قرار دارند.

یونسی در فراز پایانی سخنان خود در خصوص تقسیم کار ملی در حوزه زنان سرپرست خانوار و طرح سراسری آموزش به آنان٬ یاد آور شد: اهداف اصلی اجرای این طرح توانمند سازی٬ ارتقا معیشت و ارایه برنامه های حمایتی به گروه هدف و کاهش آسیب٬ پیشگیری از وقوع و شدت آسیب دیدگی و پیشگیری از افزایش تعداد زنان سرپرست خانوار است.

وی با اشاره به این که ۴۶ درصد زنان سرپرست خانوار در کشور و ۵۶ درصد این بانوان در مازندران تحت حمایت و نظارت هستند٬ تصریح نمود: از جمله ضرورت های کار در این حوزه٬ تشکیل بانک اطلاعاتی متقن است و تا دیگر زنان سرپرست خانوار استان که تحت حمایت نیستند٬ شناسایی و پشتیبانی های لازم را دریافت نمایند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.