یک شنبه، 29 بهمن 96 ساعت 10:09 ق.ظ / Sun, 2018 February 18
به افق ساری
اذان صبح: 05:18
طلوع خورشید: 06:43
اذان ظهر: 12:12
غروب خورشید: 17:41
اذان مغرب: 18:00

- استانداری - کاهش نرخ بیکاری و رشد نرخ مشارکت اقتصادی استان در تابستان سال جاری

تبلیغات
استاندار، در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان، عنوان کرد:

کاهش نرخ بیکاری و رشد نرخ مشارکت اقتصادی استان در تابستان سال جاری

تاریخ 19 مهر 1396 ساعت 10:31:44
کد خبر: 031516
ربیع فلاح جلودار در این جلسه با اشاره به این که بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری مازندران در تابستان95، 10.8 درصد بوده و در تابستان 96 به 9.5 درصد رسیده است، گفت: مازندران در شمار 5 استان برتر کشور قرار دارد که نرخ بیکاری آن در تابستان امسال نسبت به سال گذشته به میزان 1.3 درصد کاهش…  
کاهش نرخ بیکاری و رشد نرخ مشارکت اقتصادی استان در تابستان سال جاری

 استاندار مازندران، گفت: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، استان مازندران در شمار 5 استان کشور قرار دارد که نرخ بیکاری آن در سال جاری نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

 به گزارش روابط عمومی استانداری، ربیع فلاح جلودار در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با اشاره به این که بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری مازندران در تابستان95، 10.8 درصد بوده و در تابستان 96 به 9.5 درصد رسیده است، گفت: مازندران در شمار 5 استان کشور برتر قرار دارد که نرخ بیکاری آن در تابستان امسال نسبت به سال گذشته به میزان 1.3 درصد کاهش یافته است.

مقام عالی دولت در مازندران، افزود: بر اساس نتایج مرکز آمار ایران نرخ مشارکت اقتصادی استان که در سال گذشته 41.6 درصد بوده در سال جاری به 41.7 درصد ارتقا یافته است.

ربیع فلاح در ادامه با اشاره به اهمیت صادرات محصولات مختلف استان در توسعه و تقویت تولید و اشتغال، بر برآورد دقیق از میزان تولید مرکبات در سال جاری در استان تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: صادرات در سایه برنامه ریزی واقع بینانه و عملیاتی محقق می شود .

وی با اشاره به این که مدیران و متولیان استان در حوزه صادرات باید به این بخش نگاهی مثبت و تحولی داشته باشند و دستگاه های اجرایی باید دست اندرکاران این بخش را یاری رسانند، گفت: ظرفیت ها، توانمندی ها، مشوق ها، یارانه ها و تسهیلات ارزان قیمت برای تقویت صادرات در کنار هم بدرستی دیده شود و باید با اطلاعات درست و پیگیری های مجدانه، اعتبارات این بخش به نحو مطلوب به استان اختصاص یابد.

استاندار با بیان این که باید از ظرفیت های استانی و ملی در جهت توسعه صادرات استان بهره گیری شود، اظهار داشت: میزان تسهیلات درخواستی برای صادرات مرکبات و کیوی برآورد و اعلام شود.

در این جلسه که معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری نیز حضور داشت، مهاجر، رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان، ظرفیت ها و موانع پیش روی صادرات مرکبات استان را بیان کرد و پس از بحث و تبادل نظر با حضور استاندار تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.