شنبه، 01 اردیبهشت 97 ساعت 08:39 ق.ظ / Sat, 2018 April 21
به افق ساری
اذان صبح: 03:45
طلوع خورشید: 05:17
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:37
اذان مغرب: 18:56

- استانداری - تکمیل چهاربانده شدن محور هراز ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

تبلیغات
مهندس خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی

تکمیل چهاربانده شدن محور هراز ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

تاریخ 27 مهر 1396 ساعت 09:16:04
کد خبر: 031647
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای تکمیل چهاربانده شدن مسیر هراز و راه‌های جایگزین ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
تکمیل چهاربانده شدن محور هراز ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

خیرالله خادمی در حاشیه بازدید از محور هراز به عنوان زیباترین محور منتهی به شمال و کوتاهترین محور یاد کرد و گفت: این محور در راستای ساماندهی محورهای شمال کشور یکی از با اهمیت ترین مسیرها در جذب گردشگر است.
وی افزود: طول محدوده باند دوم ۱۰۱ کیلومتر از لاسم تا آمل است که اگر چهارخطه شود ظرفیت ترافیکی محور دو برابر افزایش می یابد و تاکنون ۵۵ کیلومتر به صورت منقطع چهارخطه شد و دارای پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد است.
خادمی ادامه داد: پروژه محور هراز یکی از بزرگترین پروژه های راهسازی کشور است و ۱۸ کیلومتر تونل باید در آن احداث شود که تاکنون ۱۲ کیلومتر احداث شد و سه کیلومتر پل خاص در آن طراحی شد و به صورت نماد خواهد بود و ۳۳ کیلومتر دیوارهای بلند دارد که ارتفاع برخی به ۱۷ متر می رسد.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در مجموع از ۱۱۰ کیلومتر محور هراز، ۵۳ کیلومتر پل، تونل یا دیوار است و نوع عملیات با توجه به عبور از  البرز پیچیدگی خاص مهندسی دارد و زمانبر است.
خادمی تصریح کرد: عملیات اجرایی در سراسر ۱۰۱ کیلومتر در حال انجام است و ۱۳ کیلومتر از محور امسال به بهره برداری می رسد.
وی تصریح کرد: برای احداث و اتمام عملیات چهاربانده شدن محور هراز در بخش وزارت راه ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و ۱۱ کیلومتر جایگزین منتهی به سد هراز توسط وزارت نیرو در حال انجام است و برای آن نیز ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وی با اشاره به بازدید از سد هراز و راههای جایگزین و چهارخطه کردن این جاده ابراز امیدواری کرد تا مسیرهای اولویت دار زودتر انجام شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در صورت تامین اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومانی تا ۲.۵ سال آینده عملیات چهاربانده شدن و تکمیل راه های جایگزین محور هراز به پایان می رسد و هرچه تامین اعتبار طولانی شود پروژه طولانی تر می شود
قابل ذکر است در این بازدید همچنین ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران ، یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی جمعی از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.