سه شنبه، 04 اردیبهشت 97 ساعت 03:47 ق.ظ / Tue, 2018 April 24
به افق ساری
اذان صبح: 03:41
طلوع خورشید: 05:13
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 18:59

- استانداری - تبیین ساختار، راهبردها و الزامات اقتصاد مقاومتی توسط کارشناسان مجمع تشخیص مصلحت نظام

تبلیغات
در کارگاه علمی تخصصی اقتصاد مقاومتی صورت گرفت؛

تبیین ساختار، راهبردها و الزامات اقتصاد مقاومتی توسط کارشناسان مجمع تشخیص مصلحت نظام

تاریخ 20 شهریور 1393 ساعت 08:28:36
منبع: روابط عمومی استانداری
کد خبر: 003180
تبیین ساختار، راهبردها و الزامات اقتصاد مقاومتی توسط کارشناسان مجمع تشخیص مصلحت نظام

کارگاه علمی و تخصصی اقتصاد مقاومتی به همت دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزارت کشور و استانداری مازندران در مجتمع پیامبر اعظم دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری، این کارگاه یک روزه با حضور مدیران مدیران دستگاه های اجرایی، فرمانداران، شهرداران، روسای دانشگاه ها، اعضای شوراهای اسلامی شهرستان ها و فعالین اقتصادی استان مازندران برگزار گردید.
در این کارگاه تخصصی دکتر محمد ابراهیم مداحی، رییس کمیسیون چشم انداز و امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام، ارتباط سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و سند چشم انداز 20 ساله کشور را برای حاضرین تبیین کرد.
وی به اهمیت مردمی شدن اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: باید برای مردمی کردن اقتصاد کشور هزینه پرداخت کنیم.
دکتر مداحی چشم انداز انقلاب را استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: جامعه و سیاست دو وجه انقلاب اسلامی هستند که باید به آن توجه کرد.
وی خام فروشی نفت را تهدید جدی علیه اقتصاد دانست و بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران رویکرد اقتصاد مقاومتی را در حوزه فروش نفت به کشورهای مختلف نفت خیز گسترش می دهد.
در ادامه دکتر حسین کنعانی مقدم، رییس کمیته طرح و برنامه کمیسیون اقتصاد کلان مجمع تشخیص مصلحت نظام به معرفی ساختارها و مولفه های اقتصاد مقاومتی پرداخت.
وی نگاه دولت به اقتصاد را یک نگاه علمی دانست و گفت: نگاه علمی دولت سبب جهش در مسائل اقتصادی کشور شده است.
کنعانی مقدم اقتصاد مردمی، اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد با کاهش وابستگی به نفت، اقتصاد با ثبات و رقابت پذیر، اقتصاد با فضای شفاف و سالم، اقتصاد با دیپلماسی فعال، اقتصاد درون زا و عدالت بنیان را از مولفه های کلیدی اقتصاد مقاومتی برشمرد.
وی با تاکید بر این نکته که باید نهضت تولید علم در کشور راه اندازی شود ، ادامه داد: اقتصاد مقاومتی از مولفه های نگاه به آینده و دور اندیشی است.
هم چنین دکتر تقی ترابی، عضو کمیسیون چشم انداز و امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام، اقتصاد ایران را مورد بحث و بررسی قرار داد.
وی با بیان اینکه تئوری اقتصاد دولت محور در دهه 80 میلادی در دنیا مردود شده است، گفت: اقتصاد دولتی و دو نرخی شدن ارز عامل رانت جویی و فساد دولتی را بوجود آورده است.
ترابی با بیان اینکه در دولت های گذشته که قیمت نفت به بالاترین قیمت خود رسیده است، دخالت دولت در امور اقتصادی چندین برابر و در نتیجه مالیات گیری و توجه به تولید به حداقل رسیده است، ادامه داد: پس از دخالت دولت در اقتصاد، نبود امنیت برای سرمایه گذاری دومین مشکل اقتصاد کشور است.
عضو کمیسیون چشم انداز و امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام به اهمیت مدیریت در اقتصاد کشور اشاره کرد و بیان داشت: یکی از مشکلات اقتصاد کشور ضعف پیوند اقتصادی با دنیا است.
در ادامه این کارگاه تخصصی نیز دکتر علیرضا ایرانبخش، عضو کمیسیون چشم انداز و امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام، راهبردها و الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی را برای حاضرین تببین نمود.
گفتنی ست در پایان این کارگاه یک روزه، جلسه پرسش و پاسخ با حضور کارشناسان مجمع تشخیص مصلحت نظام و معاونین برنامه ریزی و اشتغال و توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار مازندران برگزار شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.