یک شنبه، 29 بهمن 96 ساعت 09:58 ق.ظ / Sun, 2018 February 18
به افق ساری
اذان صبح: 05:18
طلوع خورشید: 06:43
اذان ظهر: 12:12
غروب خورشید: 17:41
اذان مغرب: 18:00

- استانداری - توجه به اهداف زیست محیطی، میثاق و منشور فعالیت دولت تدبیر و امید

تبلیغات
استاندار مازندران، در جلسه شورای اداری استان، عنوان کرد:

توجه به اهداف زیست محیطی، میثاق و منشور فعالیت دولت تدبیر و امید

تاریخ 20 شهریور 1393 ساعت 16:22:42
منبع: روابط عمومی استانداری
کد خبر: 003216
از سوی استاندار و رییس شورای اداری مازندران، معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به عنوان مادر محیط زیست ایران معرفی شد / در این جلسه تفاهم‌‌نامه‌ای به منظوراجرای برنامه های طرح مدیریت حفاظت مناطق چهارگانه محیط زیست استان مازندران بین سازمان حفاظت محیط زیست کشور و استانداری مازندران امضا شد
توجه به اهداف زیست محیطی، میثاق و منشور فعالیت دولت تدبیر و امید

به گزارش روابط عمومی استانداری، ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در جلسه شورای اداری استان، بیان داشت: امروز در مازندران، وفاق و هم دلی و عزمی راسخ برای کار در دولت تدبیر و امید را شاهد هستیم.

فلاح، با اشاره به توفیقات دولت تدبیر و امید در موضوع محیط زیست و حضور پررنگ رییس جمهور در صحنه های مختلف صیانت از محیط زیست، خاطر نشان کرد: توجه به اهداف زیست محیطی از تاکیدات رهبری معظم انقلاب، رییس جمهور و قانون اساسی است که دولت یازدهم آن را به عنوان میثاق و منشور فعالیت خود تلقی می نماید.

وی با توجه به آسیب ها و چالش های مطرح در محیط زیست، جدیت دولت تدبیر و امید را در این خصوص اتفاقی مبارک و ارزشمند دانست و یاد آور شد: با عنایت به این که 22 درصد از خاک 24 هزار کیلومتری استان، متعلق به منابع محیط زیستی است، بازنگری در این راستا از مطالبات اصلی مردم مازندران است.

استاندار، حضور 20 میلیون نفر گردشگر طی تعطیلات امسال در مازندران را یک فرصت قابل ملاحظه بیان کرد و عنوان نمود: بدون توجه جدی به مسایل زیست محیطی در ارتباط با حضور مسافران در استان، با چالش های بزرگی روبرو هستیم و نمی توان از این ظرفیت به درستی بهره برد.

نماینده عالی دولت در استان، با بیان این که امروز استفاده بهینه و صحیح از دریا به عنوان محور توسعه در زمینه های مختلف، در ارتباط با محیط زیست صورت نمی گیرد، خاطر نشان ساخت: متاسفانه دریا متولی خاصی ندارد و از نظر آلودگی و سطح ذخایر آبزی در وضع مناسبی قرار نداریم که هم همسایگان توجهی در این خصوص ندارند و هم چالش هایی در استان وجود دارد و باید اقدام اصولی در این مورد صورت گیرد.

فلاح با اشاره به این که در موضوع مدیریت پسماندها، پساب ها و فاضلاب ها از گذشته تا امروز توفیق قابل توجهی نداشتیم، تصریح کرد: به تنهایی و با اعتبارات استانی نمی توان ساماندهی مسایلی از این دست را دنبال نمود و گرچه اقدامات و مذاکراتی را در این خصوص انجام داده ایم، لیکن نیازمند برنامه ریزی در این راستا هستیم.

استاندار، به آتش سوزی در جنگل های استان و استان های هم جوار اشاره کرد و افزود:  امکانات محیط بانان برای اطفاء حریق باید افزایش یابد.

وی با اعلام این که هر طرح و فعالیتی برای انجام باید دارای پیوست محیط زیست باشد، خاطر نشان کرد: باید یک برنامه جامع و اصولی برای حفاظت از شبه جزیره میانکاله به عنوان یک میراث ملی و جهانی، تهیه شود.

فلاح، افزود: تاسیس یک مرکز تحقیقات زیست محیطی شمال کشور از اقدامات اصولی است که می بایست جدی گرفته شود.

استاندار مازندران، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که یکی از برنامه های جدی استان مبارزه با ساخت و سازهای غیر مجاز است، گفت: بیش از 10 هزار احکام غذایی در این خصوص صادر شده که باید اجرا شود.

فلاح، افزود: همکاری و تعامل خوبی امروز بین دستگاه ها و نهادهای مختلف برای اجرای طرح پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در استان وجود دارد.

در پایان استاندار و رییس شورای اداری استان، معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط  زیست کشور را به عنوان مادر محیط زیست ایران معرفی کرد.

در جلسه امروز شورای اداری استان مازندران، تفاهم‌‌نامه‌ای به منظور اجرای برنامه های طرح مدیریت حفاظت مناطق چهارگانه محیط زیست استان مازندران بین سازمان حفاظت محیط  زیست کشور و استانداری مازندران  امضا شد.

در جلسه شورای اداری استان، فرش چی، معاونت دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور، معاونین استاندار، مقیمی، نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی و علیپور، نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی، برخی مدیران کل ستادی استانداری، فرمانداران و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان حضور داشتند.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.