سه شنبه، 04 اردیبهشت 97 ساعت 03:48 ق.ظ / Tue, 2018 April 24
به افق ساری
اذان صبح: 03:41
طلوع خورشید: 05:13
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 18:59

- استانداری - توسعه دولت الکترونیک، دستگاه های اجرایی را متحول خواهد نمود

تبلیغات
ربیع فلاح، در جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان،

توسعه دولت الکترونیک، دستگاه های اجرایی را متحول خواهد نمود

تاریخ 10 مهر 1393 ساعت 13:00:09
منبع: روابط عمومی استانداری
کد خبر: 003967
استاندار مازندران، در این جلسه خاطر نشان نمود: اصلاح روش ها و کاهش بوروکراسی، از نتایج مطلوب توسعه دولت الکترونیک است / زیرساخت های دولت الکترونیک باید در دستگاه های اجرایی ایجاد شود
توسعه دولت الکترونیک، دستگاه های اجرایی را متحول خواهد نمود

به گزارش روابط عمومی استانداری، ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در نخستین جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان با اشاره به این که دولت الکترونیک، دولتی فراگیر، چابک و پاسخگو است، بیان داشت: استقرار دولت الکترونیک، مانع بروز مفاسد اداری و موجب شفاف سازی امور و چابک سازی دولت می شود.

فلاح، با طرح این نکته که نظام سنتی اداری، نظامی قدیمی و منفعل کننده و مانع توسعه و ارایه خدمات مطلوب به مردم است، یاد آور شد: فرایند فعالیت ها در دستگاه های اجرایی رضایت بخش نیست و سازمان ها و نهادهای دولتی باید در جهت ارتقا نحوه و سطح ارایه خدمات به مردم، از خدمات الکترونیکی بیشتر استفاده نمایند.

رییس کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان با اشاره به این که با توسعه دولت الکترونیک، دستگاه های اجرایی متحول خواهند شد، تصریح کرد: اصلاح روش ها و کاهش بوروکراسی، از نتایج مطلوب توسعه دولت الکترونیک است.

استاندار، بر تبیین الزامات اداری و اجرایی توسعه دولت الکترونیک تاکید کرد و عنوان داشت: زیرساخت های دولت الکترونیک باید در دستگاه های اجرایی ایجاد شود.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به این که برای اجرای این مهم باید یک سند راهبردی تهیه و آموزش های لازم در این راستا ارایه شود، گفت: پیش از ورود به این مهم می بایست آسیب شناسی شود و مطالعه ی لازم برای پیاده کردن الزامات این طرح صورت گیرد.

فلاح، افزود: عبور از بوروکراسی و دنیای کاغذ و ورود به فضای دیجیتالی، تبعاتی را با خود به همراه دارد که نیازمند شناخت و بررسی دقیق است.

وی با اشاره به این که ابلاغیه ی دولت الکترونیک تنها بر ارایه خدمات تاکید ندارد و زمینه های وسیعی را در این حوزه در بر می گیرد، تصریح کرد: برای ورود به این حرکت بزرگ و موثر، می بایست نسبت به شناسایی دقیق امکانات و ظرفیت های سخت افزاری و نرم افزاری اقدام شود.

در این جلسه احکام اعضاء کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان توسط استاندار مازندران به آنان ابلاغ شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.