یک شنبه، 27 اسفند 96 ساعت 01:02 ب.ظ / Sun, 2018 March 18
به افق ساری
اذان صبح: 04:40
طلوع خورشید: 06:05
اذان ظهر: 12:06
غروب خورشید: 18:07
اذان مغرب: 18:26

- استانداری - دولت در مسیر سرمایه گذاری، همراه سرمایه گذاران خواهد بود

تبلیغات
استاندار مازندران در نشست خبری همایش فرصت های سرمایه گذاری استان؛

دولت در مسیر سرمایه گذاری، همراه سرمایه گذاران خواهد بود

تاریخ 20 مهر 1393 ساعت 11:49:05
منبع: روابط عمومی استانداری
کد خبر: 004360
دکتر فلاح در این نشست، خاطر نشان ساخت: فضای امنیتی و اجتماعی مازندران برای سرمایه گذاری، آماده و مطلوب است
دولت در مسیر سرمایه گذاری، همراه سرمایه گذاران خواهد بود

به گزارش روابط عمومی استانداری، ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در نشست خبری که به منظور تبیین محورها و اهداف نخستین همایش فرصت های سرمایه گذاری مازندران برگزار شد، گفت : امروزه سرمایه گذاری به عنوان یک هدف در توسعه اجتماعی و اقتصادی مطرح است و به عنوان پیش شرط تولید شمرده می شود.

فلاح با بیان این که باید فضا را برای سرمایه گذاری امن و سود آور در استان فراهم نمود، خاطر نشان ساخت: فضای امنیتی و اجتماعی مازندران برای سرمایه گذاری، آماده و مطلوب است.

وی با اشاره به این که مازندران پتانسیل های فراوانی برای رشد و شکوفایی دارد، افزود: باید دلایل عدم توسعه، عدم رونق اشتغال و موانع پیشرفت استان بررسی گردد تا با رفع کمبودها، زمینه های برخورداری هم استانی های عزیز از فرصت های شغلی و تولیدی فراهم آید.

استاندار با بیان این که برای تحقق ایده ها و برنامه های توسعه ای استان نیازمند معرفی ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری هستیم، تصریح کرد: به همین منظور با انجام 7 ماه کار مفید و علمی، آماده برگزاری نخستین همایش فرصت های سرمایه گذاری شده ایم.

مقام عالی دولت در مازندران، شناسایی فرصت ها و مشوق های سرمایه گذاری را از دیگر اهداف محوری برگزاری این همایش بیان کرد و اظهار نمود: به منظور تشویق سرمایه گذاری و تسهیل این مهم، با طراحی پنجره واحد در معاونت برنامه ریزی استانداری، تمامی فرآیندهای اداری اخذ مجوز از سوی نمایندگان دولت انجام می شود و سرمایه گذار در روند حین اخذ و پس از اخذ مجوز و اجرای پروژه از حمایت کامل دولت برخوردار است.

استاندار هدف محوری این همایش را معرفی سرمایه گذار و سرمایه پذیر به یکدیگر توصیف کرد و یاد آور شد: در این همایش با پرهیز از سخنرانی های پی در پی با طراحی 4 پنل تخصصی در بخش های گردشگری، اکو توریسم و گردشگری سلامت، کشاورزی، صنعت و معدن و پنل امور زیر بنایی و انرژی، طرح های دارای توجیه اقتصادی را برای ارایه انتخاب نمودیم.

فلاح با اعلام این که در این همایش حدود 600 نفر از سرمایه گذاران بخش های خصوصی استانی، ملی و بین المللی و مدیران و مسئولان بخشهای مختلف استان را دعوت نمودیم، خاطر نشان کرد: برآنیم تا نقطه نظرات و دیدگاه های سرمایه گذاران را برای برنامه ریزی های آینده در این همایش دریافت کنیم.

وی افزود: امروز باید با بهره گیری مطلوب از ظرفیت بخش خصوصی نسبت به توسعه استان اهتمام نماییم و دولت هم در این مسیر بلند حامی و همراه سرمایه گذاران خواهد بود.

نماینده عالی دولت در مازندران، با اعلام این که اقدامات خوبی در یک سال گذشته در راستای توسعه سرمایه گذاری های  صورت گرفته در استان انجام شده است، ابراز داشت: از آغاز به کار دولت تدبیر و امید بالغ بر 75 هزار میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

استاندار، تسهیلات پرداخت شده از محل صندوق توسعه ملی برای بخش های کشاورزی و صنعت، طی این دوره را 1600 میلیارد ریال عنوان کرد و تصریح نمود: 71 میلیون یورو در این مدت به بخش صنعت بازار خارجی تسهیلات پرداخت شده است.

فلاح به پرداخت نزدیک به 42 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش های مختلف از آغاز سال 93 لغایت 31/6/93 خبر داد و یاد آور شد: از این رقم، 11 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی، 6 هزار میلیارد ریال به بخش صنعت و معدن، 11 هزار میلیارد ریال به بخش مسکن، 12 هزار میلیارد ریال به بخش بازرگانی و خدمات، 1 هزار میلیارد ریال به بخش قرض الحسنه و 500 میلیارد ریال به بخش صادرات پرداخت شده است.

استاندار از دیگر اقدامات به انجام تفاهماتی با شرکت های داخلی سرمایه گذاری چون بنیاد برکت و شرکت سرمایه گذاری بیمه تامین اجتماعی (شستا) اشاره کرد و عنوان داشت: تنها بنیاد برکت بالغ بر 200 میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان را تعهد کرده است که در صورت توافق تا 300 میلیارد تومان قابل افزایش خواهد بود.

فلاح، افزود: در موضوع نفت و گاز و بالفعل کردن ظرفیت پتروشیمی استان افرادی در حال کار کارشناسی هستند و در این بخش به جد در پی سرمایه گذار واجد الشرایط هستیم.

استاندار، افزود: در دیگر بخش های دارای ظرفیت های سرمایه گذاری چون گردشگری، دریا، صنعت، معدن و ...نیز عزم و برنامه ی استان جدی است.

در این نشست معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار، مشاورین استاندار در پیگیری امور ویژه و صنعت، مدیر کل اقتصاد و دارایی استان، مدیر کل روابط عمومی استانداری و برخی از اصحاب رسانه های مکتوب و مجازی  و رسانه ملی حضور داشتند و به تبادل نظر، پرسش و پاسخ و انجام ارایه گزارش پرداختند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.