پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 08:32 ق.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- استانداری - مازندران ششمین استان اقتصادی کشور است

تبلیغات
استاندار مازندران در همایش فرصتهای سرمایه گذاری مازندران

مازندران ششمین استان اقتصادی کشور است

تاریخ 20 مهر 1393 ساعت 13:07:39
منبع: روابط عمومی استانداری
کد خبر: 004367
استاندار مازندران با بیان اینکه مازندران ششمین استان اقتصادی کشور است، گفت: سرمایه گذاری بخش خصوصی محرک اصلی اقتصاد و بازوانی برای دولت به شمار می رود.
مازندران ششمین استان اقتصادی کشور است

 ربیع فلاح جلودار در همایش فرصتهای سرمایه گذاری مازندران گفت : با روی کار آمدن دولت، امیدها در مردم بیشتر شد و دولت توان خود را برای برون رفت از مشکلات بسیج کرده است.

وی بیان داشت: حل و فصل پرونده هسته ای ایران در جریان بوده و فضای مناسبی در این زمینه شکل گرفته است و در حوزه داخلی نیز، تورم و رکود بخشی از توان دولت را گرفته که در این زمینه نیز تلاشهایی برای رفع مشکلات صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: دولت در شرایط کنونی دست به سوی سرمایه گذاران دراز کرده است و مصمم به اجرای برنامه های توسعه ای در استان با اتکا بر اسناد بالادستی هستیم.

استاندار مازندران بیان داشت: رشد توسعه بدون توجه به سرمایه گذاری داخلی و خارجی ممکن نیست و در این راستا در تلاش هستیم تا از توان بخش خصوصی برای توسعه سرمایه گذاری بهره گیریم.

فلاح جلودار با اشاره به اینکه مازندران ششمین استان اقتصادی کشور به شمار می رود بیان داشت: این استان رتبه اول در بخش جاذبه های توریستی، و رتبه اول در بخش تولید انواع محصولات کشاورزی را بخود اختصاص داده است.

استاندار مازندران تصریح کرد: برخورداری از زیرساختهای مناسب، قرارداشتن در مسیر جاده ابریشم، دریا و جنگل از فرصتها و مزیتهای سرمایه گذاری استان به شمار می رود.

وی با بیان اینکه دولت به تنهایی توان بهره گری از همه مواهب را ندارد، بیان داشت: جای بخش خصوصی در این حوزه خالی است و باید از ظرفیتهای آن بهره گیریم.

استاندار مازندران بیان اینکه دریا ظرفیت مهمی برای توسعه استان به شمار می رود، گفت: علاوه بر اینکه دریا مسیر مناسبی برای حمل و نقل دریایی و گردشگری است، دارای منابع و ذخایر عظیمی بوده که باید از آن برای توسعه بهره گرفت و فرصتهای خوبی برای پرورش آبزیان و ماهیان خاویاری در قفس وجود دارد.

ربیع فلاح با اشاره به شناسایی 122 منطقه نمونه گردشگری در مازندران یادآور شد: برای بهره گیری از ظرفیتهای این بخش باید برنامه ها و طرح های اقتصادی تدوین شود.

وی وجود محیط مناسب برای کسب و کار را لازمه سرمایه گذاری دانست و گفت: نبود محیط مناسب و فاصله داشتن با آن سبب شده تا بهره وری اندک باشد و در سرمایه گذاری ها موفق نباشیم.

استاندار مازندران، صدور مجوزها را از شاخص هایی برای بهبود کسب و کار بیان کرد و گفت: پنجره واحد در استانداری ایجاد شده و در تلاش هستیم تا پنجره واحد مجازی نیز برای صدور مجوزهای سرمایه گذاری ایجاد کنیم

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.