پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 09:58 ق.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- استانداری - سفر 25 سرمایه گذار عُمانی به مازندران

تبلیغات
استاندار مازندران، در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، خبر داد:

سفر 25 سرمایه گذار عُمانی به مازندران

تاریخ 20 مهر 1393 ساعت 13:16:16
منبع: روابط عمومی استانداری
کد خبر: 004371
همه ی دستگاه ها باید با حساسیت و اشراف به بندها و تبصره های قانون بودجه در جهت جذب حداکثری اعتبارات استان اهتمام کنند.
سفر 25 سرمایه گذار عُمانی به مازندران

 به گزارش روابط عمومی استانداری، ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با توجه به ابلاغ سیاست های کلی بودجه سال 94، خاطر نشان ساخت: همه ی دستگاه ها باید با حساسیت و اشراف به بندها و تبصره های قانون بودجه در جهت جذب حداکثری اعتبارات استان اهتمام کنند.

رییس شورای برنامه ریزی و توسعه استان، یاد آور شد: باید تلاش بایسته در راستای جذب بیشتر بودجه ملی برای مازندران از سوی مدیران مسوول صورت گیرد.

وی خبر داد: برای اکثر طرح های مهم استان در بودجه سال 93، تخصیص صد در صد داده خواهد شد و این مهم باید دنبال شود.

فلاح با اشاره به تعیین بالغ بر 900 میلیون دلار اعتبار فاینانس در بودجه سال 92 مازندران، تاکید نمود: جذب این اعتبار نیز از اولویت های بودجه ای استان است که نیازمند عزم جدی است.

استاندار با اشاره به وجود سرانه  3 متر مربع فضای سبز در استان، گفت: امروز هیچ محدودیتی برای توسعه استان در بخش های مختلف نداریم و تا حد امکان چالش های موجود را از پیش رو برداشته ایم، لذا توسعه فضای سبز به عنوان یک مبحث توسعه ای، می بایست در برنامه ی همگان قرار گیرد.

وی با بیان این که غرس نهال و کاشتن گل و گیاه به تنهایی کافی نیست و باید در این خصوص نظارت و مراقبت کامل صورت گیرد، تصریح کرد: تشکیلات شهرستانی به موازات ستاد عالی توسعه فضای سبز استان در شهرستان ها باید شکل گیرد و فرمانداران مسوولین اصلی ستاد در شهرستان هستند و باید با جدیت موضوع را پیگیری نمایند.

فلاح تصریح کرد: جنگل های مازندران باید به پارک های طبیعت گردی تبدیل شود و با جدیت در چارچوب برنامه ها و سلسله مذاکرات سازمان یافته با مسوولین این سازمان در پی آن هستیم.

استاندار مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به حضور وزیر کشور در استان، به اظهار خشنودی ایشان از فضای هم دلی و هم افزایی در مازندران اشاره کرد و یاد آور شد: دکتر رحمانی فضلی، هیچ مانعی در جهت توسعه استان ندیدند و بر تدوام این فضای هم دلی و کار و تلاش تاکید کردند.

نماینده عالی دولت در مازندران، افزود: باید با جدیت تمام در جهت بهره گیری از منابع طبیعی، انسانی و ظرفیت های اعتباری مازندران در راستای شکوفایی استان تلاش نماییم و این مهم از برنامه های اصلی بنده است.

استاندار مازندران با اشاره به دیدار خود با اعضا و رییس اتاق بازرگانی ایران طی هفته گذشته و موافقت اتاق برای سفر به مازندران در راستای توانمندسازی اتاق استان، عنوان داشت: پارلمان خصوصی باید در اتاق بازرگانی مازندران تشکیل شود.

وی از تشکیل جلسه ای مرکب از استانداران البرز و زاگرس در خصوص حفاظت از جنگل و اطفاء حریق در سطوح جنگلی در هفته گذشته خبرداد و افزود: رقمی بالغ بر 35 میلیارد تومان از سوی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به این امر اختصاص یافته که حق السهم مازندران با جدیت پیگیری شود.

فلاح گفت: پیگیرهایی در حوزه صادرات از جمله تشکیل سرای تجاری در آستراخان داشتیم و به زودی خط پروازی مشهد-قرقیزستان نیز در جهت توسعه مناسبات با کشورهای حاشیه خزر راه اندازی خواهد شد.

وی به دیدار خود با معاون وزیر نیرو و برنامه این وزارت خانه در استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در مدیریت مصرف آب و ساماندهی پسماند، تصریح کرد: بهره گیری از توانمندی بخش خصوصی به ویژه در خصوص آب شرب باید در محور کار مدیران مسوول قرار گیرد.

استاندار از سفر هیات 25 نفره از کشور عمان برای پیگیری بحث های سرمایه گذاری به مازندران خبر داد و ابراز نمود: همه راه ها ی افزایش تولید و توسعه سرمایه گذاری در مازندران با جدیت باید دنبال شود و انتظار داریم بانکهای استان نیز برای رونق اقتصادی نقش آفرینی کنند

استاندار کسب 16 مدال بازی آسیایی 2014 اینچئون توسط ورزشکاران مازندرانی را نشانگر ظرفیت بالای این استان در رشته های مختلف دانست و گفت: باید فضای نشاط و شادی را در استان همه گیر نمود، ورزش از محور فعالیت های ماست و دست اندرکاران اهتمام جدی در این خصوص داشته باشند.

 مقام عالی دولت در مازندران، در ادامه با توجه به برگزاری نخستین همایش فرصت های سرمایه گذاری مازندران در محمود آباد با حضور رییس مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: دکتر لاریجانی این همایش را در جهت شناسایی ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری استان بی سابقه توصیف کردند که می تواند مبنای کار در ارتباط با مشارکت بخش های مختلف خصوصی در توسعه زیر ساخت ها و بالفعل نمودن توانمندی های مازندران باشد.

 وی اشتیاق سرمایه گذاران برای فعالیت در بخش های مختلف را بسیار بالا توصیف کرد و خاطر نشان ساخت: در آینده نزدیک، جلسه ای به منظور بررسی نتایج این همایش و تداوم پیگیری ها تشکیل خواهد شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.