پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 08:33 ق.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- استانداری - دانش نامه مازندران با دقت و وسواس علمی تدوین شود

تبلیغات
استاندار مازندران درنخستین جشنواره ملی مازندران پژوهی

دانش نامه مازندران با دقت و وسواس علمی تدوین شود

تاریخ 03 آبان 1393 ساعت 14:32:33
منبع: روابط عمومی استانداری
کد خبر: 005057
دکتر فلاح در این مراسم، خاطر نشان ساخت: برای بنده افتخار بزرگی است تا در جمع صاحبان اندیشه و فکر، فرهیختگان و پژوهشگران تاریخ، ادبیات و فرهنگ مازندران عزیز حضور یابم و با آنان سخن بگویم
دانش نامه مازندران با دقت و وسواس علمی تدوین شود

به گزارش روابط عمومی استانداری، ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران درنخستین جشنواره ملی مازندران پژوهی، بیان داشت: برای بنده افتخار بزرگی است تا در جمع صاحبان اندیشه و فکر، فرهیختگان و پژوهشگران تاریخ، ادبیات و فرهنگ مازندران عزیز حضور یابم و با آنان سخن بگویم.

مقام عالی دولت در استان، تدوین دانشنامه مازندران را گامی ارزشمند در راستای صیانت از فرهنگ دیار علویان برشمرد و یاد آور شد: این کار بزرگ و سترگ فرهنگی باید با دقت، وسواس و براساس شیوه های علمی پژوهشی انجام شود.

استاندار مازندران با بیان این که جامعه بشری در حال تحول و گذار از جامعه صنعتی به جامعه دانش بنیان است، یاد آور شد: معماری جامعه ای که بقای آن به تولید، دانش، نوآوری، فناوری، معرفت و فرهنگ بستگی دارد را دانشمندان، نخبگان و فرهیختگان بر عهده دارند.

فلاح با اشاره به این که مازندران از دیرباز دیار علویان بوده و افتخار آن را داشته که نخستین حکومت شیعی جهان پس از عربستان در این سرزمین پایه ریزی گردد، عنوان داشت: مازندران در طول تاریخ مهد عالمان، دانشمندان و نخبگانی چون محمد بن جریر طبری ها، ابن شهر آشوب ها، شیخ طبرسی ها، کوهستانی ها، امیر پازواری ها و سرزمین پاسداران دین وشریعت بوده است.

وی با بیان این که مازندران با وجود 150 موسسسه آموزش عالی دولتی و غیردولتی، تعداد قابل ملاحظه اعضای هیئت علمی و پژوهشگر، آمار بالای فارغ التحصیلان دانشگاهی و جوانان مستعد در همه زمینه ها از قطب های علمی کشور است، ابراز داشت: این استان با برخورداری از اندیشمندان و دانشمندان بزرگی چون مسلم بهادری، علی بابا عسگری و مشاهیری چون آیت الله جوادی آملی، حسن زاده آملی، سبب اعتلای ایران اسلامی است و باید از این ظرفیت در شکوفایی و آبادانی استان بیشتر بهره گیری نماییم.

استاندار مازندران با اشاره به تاکید رهبری معظم انقلاب بر تقدم فرهنگ بر اقتصاد و سیاست، بر لزوم حق شناسی از افرادی که یک عمر زندگی خود را بی پیرایه وقف پژوهش در حوزه فرهنگ و هنر سرزمین علویان کردند، تصریح کرد و افزود: برگزاری چنین مراسمی و تجلیل از چهره های ماندگار مازندران پژوهی، فرصتی است تا از بزرگان علم، ادب و فرهنگ و هنر این خطه یاد شود و تلاش ها را ارج نهیم و نسل جوان را با دستاوردهای آنان آشنا سازیم.

وی تاکید کرد: باید دانش پژوهان با کسب فیض از این استادان بلند مرتبه روح تشنه خود را سیراب کرده و برای سربلندی این مرز و بوم تلاش کنند.

در این مراسم از هفت چهره ماندگار و فرهنگی مازندران تجلیل شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.