یک شنبه، 27 اسفند 96 ساعت 01:03 ب.ظ / Sun, 2018 March 18
به افق ساری
اذان صبح: 04:40
طلوع خورشید: 06:05
اذان ظهر: 12:06
غروب خورشید: 18:07
اذان مغرب: 18:26

- استانداری - قطعه چهارم آزاد راه تهران – شمال تا بیستم اسفند بسته خواهد بود

تبلیغات
عزم جدی برای تکمیل قطعه چهار آزاد راه تهران – شمال

قطعه چهارم آزاد راه تهران – شمال تا بیستم اسفند بسته خواهد بود

تاریخ 06 دی 1393 ساعت 08:20:36
منبع: روابط عمومی استانداری
کد خبر: 008135
شرکت آزاد راه تهران – شمال مسئولیت اجرای این بندها را برعهده داشته و لازم است در کوتاه ترین زمان ممکن این امور را انجام دهد به همین منظور موافقت گردید از تاریخ 6 / 10 / 1393 لغایت 20 / 12 / 93 نسبت به انسداد مسیر آزاد راه اقدام و بلافاصله شرکت اقدامات اجرائی را آغاز نماید
قطعه چهارم آزاد راه تهران – شمال تا بیستم اسفند بسته خواهد بود

به منظور رفع نواقص ، تحویل موقت و شروع بهره برداری از قطعه چهار آزاد راه تهران – شمال حد فاصل مرزن آباد تا چالوس جلسه ای با حضور مهندس محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ، دکتر ربیع فلاح استاندار مازندران ، دکتر نورزاد معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی ، دکتر احمدی و دکتر شریعت نژاد نمایندگان مردم نوشهر و چالوس و تنکابن و رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و مسئولان در شهرداری مرزن آباد برگزار شد.
در این نشست پس از ارائه توضیحات استاندار مازندران ، نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی و فرماندار چالوس صورتجلسه ای تنظیم که به امضاء مسئولین حاضر در جلسه رسید.
مفاد این موافقتنامه که به امضاء مهندس محمد سعیدی کیا  ، دکتر ربیع فلاح ، دکتر نورزاد ، دکتر احمدی و دکتر شریعت نژاد رسیده است بدین شرح است:
-    با توجه به اینکه در چند نقطه از حاشیه های مسیر نیاز به اجرای طرحهای تحکیم ، جداره سازی و اقدامات اجرایی به منظور ایمن سازی مسیر رفت و برگشت قطعه چهارم آزاد راه میباشد لذا ضرورت دارد نسبت به مسدود شدن مسیر تا رفع نواقص اقدام گردد.
-    از آنجا که آسفالت رویه مسیر(توپکا) اجرا نگردیده است لذا ضروری است نسبت به اجرای آن نیز با در نظر گرفتن شرایط جوی در اولین فرصت ممکن اقدام گردد.
-     اقدامات لازم برای نصب عوارضی در مبادی ورودی به قطعه از شمال به جنوب اقدام شود.
-    شرکت آزاد راه تهران – شمال مسئولیت اجرای این بندها را برعهده داشته و لازم است در کوتاه ترین زمان ممکن این امور را انجام دهد به همین منظور موافقت گردید از تاریخ 6 / 10 / 1393 لغایت 20 / 12 / 93 نسبت به انسداد مسیر آزاد راه اقدام و بلافاصله شرکت اقدامات اجرائی را آغاز نماید.
-    شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل نسبت به تشکیل کمیسیون تحویل اقدام می نماید تا همزمان با اتمام اقدامات فوق توسط شرکت آزاد راه نسبت به تحویل موقت پروژه اقدام و مقدمات عبور و مرور پس از تحویل موقت را برقرار نماید.
-    همچنین استانداری مازندران تمهیدات لازم را به منظور همکاری مسئولین و نهادهای مرتبط محلی جهت انجام سریع اقدامات موضوع این صورتجلسه فراهم آورد

قابل ذکر است در پایان این نشست دکتر علی نورزاد معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: شتابزدگی مسوولان ادوار گذشته در بهره برداری از این قطعه، سبب شده تا این مسیر ارتباطی دارای اشکالات فنی فراوانی باشد که به نوعی زمینه نارضایتی بیشتر مردم غرب مازندران و مسافران ورودی از این مسیر را به همراه داشته باشد.

وی افزود: طبق مصوبه این نشست و توافقی که با رییس بنیاد مستضعفان صورت گرفت قرار شد این مسیر ارتباطی به طور کامل ایمن سازی و در زمان مقرر زیر بار ترافیک برود.

رییس بنیاد مستضعفان نیز گفت: با بازدیدی که از نقاط مختلف این قطعه آزاد راه صورت گرفت دارای نقاط حادثه خیز فراوانی است که در صورت برطرف نشدن احتمال آنکه سلامت عابران از این مسیر مورد تهدید قرار گیرد بسیار محتمل است.

مهندس محمد سعیدی کیا افزود: بهره برداری از این قطعه در حقیقت با هدف آسان سازی تردد مردم غرب مازندران و مسافرانی که از اقصی نقاط کشور به این مناطق گردشگرپذیر سفرمی کنند بوده که متاسفانه به علت اجرا نشدن کامل این طرح با اشکالات فنی فراوانی همراه است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.