پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 05:47 ب.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- استانداری - مهم ترین هدف اصلاح نظام اداری دولت، چابک سازی، بهره وری و بهره مندی از فناوری های نوین می باشد

تبلیغات
خیریانپور، در نخستین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت مازندران؛

مهم ترین هدف اصلاح نظام اداری دولت، چابک سازی، بهره وری و بهره مندی از فناوری های نوین می باشد

تاریخ 30 دی 1393 ساعت 10:25:35
منبع: روابط عمومی استانداری
کد خبر: 009311
معاون استاندار، در این جلسه خاطر نشان ساخت: مهم ترین اهداف این شورا، تسهیل در تحقق سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری و زمینه سازی برای اجرای نقشه راه اصلاح نظام اداری است
مهم ترین هدف اصلاح نظام اداری دولت، چابک سازی، بهره وری و بهره مندی از فناوری های نوین می باشد

اولین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان مازندران به ریاست استاندار مازندران تشکیل شد.

در این جلسه حسن خیریانپور معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی استانداری و دبیر شورای راهبری توسعه مدیریت استان مازندران اظهار داشت: بر اساس ماده 2 مصوبه یکصد و شصت و پنجمین جلسه شورای عالی اداری به منظور طراحی ساز وکارهای مناسب برای اجرایی نمودن سیاستهای کلی نظام اداری مقام  معظّم رهبری و نقشه راه اصلاح نظام اداری و فراهم نمودن اجرای تکالیف و وظایف مقرر در قانون مدیریت خدمات کشوری و نیز ساماندهی کمیته های تخصّصی مرتبط با مسایل مدیریتی و اداری شورای راهبری  توسعه مدیریت استان در سه سطح وزارتخانه ها، استان ها به ریاست استانداران و حضور نماینده معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و دستگاه های اجرایی بر اساس ماده 3 مصوبه تشکیل می گردد.

وی مهمترین اهداف این شورا را تسهیل در تحقق سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری و زمینه سازی برای اجرای نقشه راه اصلاح نظام اداری دانست وگفت عناوین برنامه  های نقشه راه عبارتند از: 
1-    مهندسی نقش و ساختار دولت
2-    توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی اداری
3-    خدمات عمومی در فضای رقابتی
4-    مدیریت سرمایه انسانی
5-    فناوری های مدیریتی
6-     توسعه فرهنگ سازمانی
7-     صیانت از حقوق مردم و سلامت اداری
8-    نظارت و ارزیابی

حسن خیریانپور سه هدف اصلی اصلاح نظام اداری را 1. دولت چابک، بهره ور و بهره مند از فناوری های نوین      2 . ارائه خدمت با کیفیت مبتنی بر رقابت3. دولت متعهّد به آرمان ها و متّکی به اعتماد مردم  عاری از فساد و مبتنی بر حسن عملکرد عنوان کرد و افزود: وظیفه شورا  عبارت است از:1. تصویب برنامه عملیاتی اصلاح نظام اداری دستگاه های اجرایی استان متناسب با نقشه راه اصلاح نظام اداری 2. تصویب ضوابط و دستورالعمل های لازم منطبق با مقررات ابلاغی با هدف تسهیل اجرای برنامه اصلاح نظام اداری 3. نظارت و پایش مستمر بر اجرای مصوّبات تا دستیابی به نتایج مورد انتظار 4. ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی استان و ارائه گزارش ادواری به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور  برای جمع بندی و تقدیم به رئیس جمهور محترم و شورای عالی اداری کشور .
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مازندران و دبیر شورای راهبری توسعه مدیریت استان استفاده از فناوری های نوین مدیریتی را از مؤلّفه های مهم در جهت رشد و بالندگی  و توسعه استان دانست و اظهار داشت: برخی از مدیران دارای حالت محافظه کارانه در انجام امور هستند و قدرت ریسک پذیری در جهت انجام بهینه وظایف ندارند و اصلاح نظام اداری بدون ریسک پذیری مدیران  و عدم باور و اعتقاد آنان محقق نخواهد شد بنابراین لازم است تا با استقرار نظام های نوین مدیریتی مبتنی بر مبانی ارزشی، نظری و منطبق با قوانین و مقررات بالادستی زمینه برای دستیابی به اهداف عالیه نظام فراهم گردد.
در این جلسه ترکیب اعضای پیشنهادی شورای راهبری توسعه مدیریت استان مشخص شد و مورد تصویب  قرار گرفت.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.