پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 10:01 ق.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- شهرداری‌ها - اقدامات اخیر مدیران شهری ساری ، رویدادی تاریخی است

تبلیغات
حضرت آیت ا... طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران :

اقدامات اخیر مدیران شهری ساری ، رویدادی تاریخی است

تاریخ 07 اردیبهشت 1394 ساعت 09:17:47
منبع: روابط عمومی فرمانداری ساری
کد خبر: 013383
حضرت آیت ا... طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه مرکز استان در جلسه عصر یکشنبه ۶/۲/۹۴ شورای اسلامی شهر ساری که به منظور امضای تفاهم نامه همکاری آب منطقه ای مازندران و شهرداری ساری د ر راستای ساماندهی حریم رودخانه تجن و اجرای فاز دوم پارک بزرگ ملل برگزار شد تشکیل این جلسه صمیمی و بزرگ در ماه رجب و در آستانه سیزدهم رجب سالروز ولادت حضرت علی (ع) را به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد مدیران جامعه اسلامی علی وار به مدیریت جهادی مورد تاکید مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانند .
 اقدامات اخیر مدیران شهری ساری ، رویدادی تاریخی است

حضرت آیت ا... طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه مرکز استان در جلسه عصر یکشنبه ۶/۲/۹۴ شورای اسلامی شهر ساری که به منظور امضای تفاهم نامه همکاری آب منطقه ای مازندران و شهرداری ساری د ر راستای ساماندهی حریم رودخانه تجن و اجرای فاز دوم پارک بزرگ ملل برگزار شد تشکیل این جلسه صمیمی و بزرگ در ماه رجب و در آستانه سیزدهم رجب سالروز ولادت حضرت علی (ع) را به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد مدیران جامعه اسلامی علی وار به مدیریت جهادی مورد تاکید مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانند .

آیت ا... طبرسی دراین جلسه با اشاره به عزم و انگیزه مدیران مرکز استان برای سازندگی این شهر تاریخی تصریح کرد : اکنون اعضای شورای شهر ، شهردار ، فرماندار و نمایندگان مردم ساری در مجلس از نیروهای تلاشگر ، باتجریه و با انگیزه هستند و می خواهند برای این شهر کار کنند و به نظرم الان تیم ما تیم خوبی است بویژه این که در شورای شهر جوانان خوب و تحصیلکرده و با کیفیت حضور دارند و توقع این است که مدیران استان این قابلیت ها را فرصتی برای اعتلای مرکز استان بدانند و کمک کنند تا خدمات کیفی تری به ساری ارایه شود .

 

وی با بیان اینکه آثاری که از ما بجا می ماند به وجود و اثرگذاری ما دلالت خواهد داشت ، افزود : پس تلاش کنیم تا آنچه باقی می گذاریم باقیات صالحات باشد .

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری به اقدامات قابل توجهی که توسط مدیران شهری ساری طی سالهای اخیر صورت گرفته اشاره و تصریح کرد : آثاری که از شورای شهر و شهرداری ساری بجا مانده اقداماتی تاریخی است چون در مدت کوتاهی بیشترین کارها انجام گرفته است .

وی نهاد شورا را از امتیازات نظام اسلامی برشمرد و افزود : شورا زمانی مطرح شد که جامعه با استبداد اداره می شد و تمدنی وجود نداشت و همه تصمیمات بر محور اراده روسای قبایل اتخاذ می گردید . در چنین دورانی خداوند از طریق نبی مکرم اسلام مردم را به شور و مشورت دعوت کرد تا به غیر از امور وحیانی در تمام کارها با هم مشورت کنند.

حضرت آیت ا... طبرسی با بیان اینکه شور و مشورت زمینه ساز اتخاذ تصمیمات عاقلانه و خردمندانه می شود ، اظهار داشت : شورای شهر مصداق این توصیه الهی است و بنده همان طور که قبلا هم عرض کردم از مدیران استان و در این جلسه مشخصا ازمدیران محترم آب منطقه ای استان و امور آب ساری می خواهم با مدیران شهری در جهت ساختن شهر خصوصا اجرای فاز دوم بوستان ملل همکاری کنند و این هم دقیقا از مصادیق شعار سال یعنی همدلی و همزبانی دولت و ملت خواهد بود که امیدوارم در همه موارد و زمانها استمرار داشته باشد .

 

شورا و شهرداری ساری معجزه کردند

وی یادآور شد : ساری از سال ۱۳۰۶ شهرداری دارد و شما می توانید کارهای انجام شده در دو سال اخیر را با آنچه  درگذشته صورت گرفت مقایسه کنید حقیقتا کارهایی که دراین شرایط نامطلوب اقتصادی کشور انجام دادید شبیه معجزه هست زیرا بدون اخذ وام و کمک دولتی بودجه شهرداری را افزایش داده اید و با استفاده درست از آن ، پروژه های عظیمی را به اجرا در آوردید و این حاصل اتحاد و همدلی و انسجام شورا و شهرداری است .

نماینده ولی فقیه در استان شورا را مظهر همدلی و همراهی و کار جمعی توصیف کرد و گفت : پروژه بوستان ملل پروژه بزرگی است و اگر همدلی بین شما نبود این توفیقات بدست نمی آمد . البته کسانی سعی کردند این کار بزرگ را مخدوش کنند اما باز همین اتحاد و انسجام و همزبانی ما و شما به آنها اجازه عرض اندام نداد .

وی تاکید کرد : نگذارید این روند مطلوب متوقف شود و به شیاطین هم اجازه ندهید در این صف فشرده رخنه کنند گرچه می دانم شورای شهر و شهرداری ساری اگر در کشور نمونه نباشد یقینا  در استان نمونه هست . دیگران اگر کاری از پیش نبردند به خاطر این بود که دچار حواشی شدند ولی شما یکدل بودید و موفقی شدید .

آیت ا... طبرسی در ادامه از مدیران استان و شهرستان خواست اول زیرپای خود را ببینند و چون درمرکز استان بسر می برند و زندگی می کنند ، اول خانه خود را بسازند و دوم این که یار و مددکار کسانی باشند که در این راستا تلاش می کنند زیرا مرکز استان امروز ترافیک سنگین  و مشکلات و معضلات ناشی از استقرار بیش از یکصد اداره کل و نهاد استانی را تحمل می کند . براستی می شود که ساری این حجم سنگین جمعیت و ترافیک و تبعات گسترده و هزینه آن را بدوش بکشد ولی بودجه اش مثل شهرهای دیگر باشد ؟

ایشان تصریح کرد : از مدیران می خواهم که اهل کار و تلاش باشند و ببینند مشکل اولویت دار کجاست آن را حل کنند  زیرا با تسبیح زدن مشکل حل نمی شود باید کار کرد .

خطیب جمعه  مرکز استان به فضای رضایت بخش ناشی از خدمات مطلوب شورا و شهرداری در شهر ساری اشاره کرد وگفت : به چهره مردم نگاه کنید این خرسندی و رضایت از مدیران شهر در حدی  است که وقتی بحث کاندیداتوری مجلس پیش آمد عده ای مراجعه کردند و گفتند نگذارید مدیران شهر بروند آنها را نگهدارید تا برای شهر کار کنند . حقیقتا این که مردم خواستار تدوام خدمت مدیر یا مدیرانی باشند، کم پیش آمده اما امروز در ساری اتفاق افتاده است .

وی از اعضای شورای شهر ساری خواست که همه ۱۳ نفرشان یک فکر شوند و از بازوی اجرایی خود یعنی شهردار حمایت کنند .

آیت ا... طبرسی بر ضرورت جذب افراد کارآمد و پرهیز از دفع نیروهای خوب تاکید کرد و گفت : اگر شما مدیران شهر همدیگر را جذب کنید کسی جرات نخواهد کرد وحدت شما را بشکند .

وی در ادامه از شورا و شهرداری ساری بخاطر نامگذاری پل زغالچال بنام سردار شهید نوری قدردانی کرد و اظهار داشت : همه شهدا بخصوص شهدای صاحب نام نباید مهجور بمانند بلکه بالا بردن نام شهیدان جزو فرهنگ ما است و شهدا آبرو و اعتبار ما هستند .

 

نماینده ولی فقیه در استان امضاء تفاهم نامه همکاری بین آب منطقه ای استان و شهرداری ساری برای ساماندهی تجن را کاری ماندگار توصیف کرد و سپس با اشاره به ۱۳ پروژه ای که توسط شورا و شهرداری همزمان با ۱۳ رجب افتتاح یا کلنگ زنی می شود ابراز امیدواری کرد در ۱۳ رجب سال آینده به افتخار نام مبارک حضرت علی (ع) ۱۱۰ پروژه در ساری افتتاح شود .

 

رئیس شورای شهر ساری:

ساری به‌عنوان شهر گردشگری در مدار تحول است

 

رئیس شورای اسلامی شهر ساری گفت: ساری به‌عنوان شهر گردشگری در مدار تحول است.

علیجان شمشیربند در این جلسه با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های نظام اسلامی مردمی بودن آن است، اظهار کرد: شورا برگرفته از شور و شعور است که در قانون اساسی و قرآن به آن اشاره شد؛ 16 سال از عمر تشکیل شورای اسلامی شهرها در کشور می‌گذرد که شاهد شکوفایی این نهاد مردمی هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه وجود جوانان تحصیلکرده در کنار افراد مدیر و باتجربه در شورای اسلامی شهر باعث شد اقدامات خوبی در مرکز مازندران در بخش‌های مختلف صورت گیرد، افزود: بودجه شهرداری ساری سال گذشته 230 میلیارد تومان بود که امسال با افزایش 75 درصدی به 350 میلیارد تومان ارتقا یافت.

رئیس شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه ساری به‌عنوان شهر گردشگری در مدار تحول قرار گرفته است، ادامه داد: شهرداری ساری با احداث پارک ملل چهره شهر را دگرگون کرده و این تحول در فازهای بعدی ادامه دارد.

این مسئول انعقاد تفاهم‌نامه شهرداری با آب منطقه‌ای مازندران را گامی برای توسعه‌یافتگی مازندران و مرکز استان دانست و تصریح کرد: از تمام ظرفیت‌های برای توسعه شهرساری و کاهش نرخ بیکاری در ساری باید استفاده شود.

شمشیربند فعالیت شبانه‌روزی مسئولان امور شهری در مرکز مازندران را مصداق کار جهادی عنوان و خاطرنشان کرد: مسئولان ارشد دولت در مازندران برای توسعه استان بنا به خدماتی که ساری می‌دهد، باید آن را ویژه ببینند.

وی با بیان اینکه تصمیمات شورای اسلامی شهر و شهرداری ساری با فعالیت‌های مطلوب و تسریع در بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی به سمت تعقل‌گرایی حرکت می‌کند، اضافه کرد: شهرداری ساری پروژه بزرگی را در باغ موزه دفاع مقدس برعهده گرفته است؛ شورای اسلامی شهر ساری اعتبار 3 میلیارد تومانی را برای تکمیل پروژه باغ موزه دفاع مقدس در نظر گرفت.

مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران نیز با بیان اینکه برای توسعه همه‌جانبه هنر مدیران استفاده از ظرفیت‌ها و جلوگیری از تهدیدات است، بیان کرد: منابع آب به لحاظ اقتصادی برای استان فرصت است و به‌عنوان شریان حیاتی در مرکز مازندران تلقی می‌شود.

ابراهیم یخکشی افزود: در مازندران 120 شاخه با 7 هزار کیلومتر روخانه وجود دارد که 500 کیلومتر آن در منطقه شهری قرار دارد.

وی با بیان اینکه گردشگری آبی در مرکز مازندران مورد توجه قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر ساری به‌عنوان سرمایه‌گذار با آب منطقه‌ای مازندران همکاری دارند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به اینکه ساری به‌عنوان مرکز استان باید توسعه یابد و کلان‌شهر شود، تصریح کرد: شهر ساری برای گردشگران باید شهر هدف باشد.

این مسئول در پایان گفت: توسعه شهری تنها به محدوده شهر نیست بلکه نگاه استانی باید حاکم شود.

 

شهردار ساری خبر داد

افتتاح و کلنگ‌زنی 13 طرح عمرانی در ساری

 

شهردار ساری گفت: افتتاح و کلنگ‌زنی 13 طرح عمرانی به مناسبت 13 رجب در ساری اجرا می‌شود.

مهدی عبوری در صحن علنی شورای اسلامی شهر ساری ،اظهار کرد: در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت مسئولان استانی و شهرستانی در مرکز مازندران در سایه تعامل، پروژه عمرانی دیگری را برای توسعه‌یافتگی ساری رقم می‌زنند.

 

وی با اشاره به اینکه سال گذشته فاز نخست پروژه گردشگری تفریحی پارک ملل در حاشیه رودخانه تجن در 100 روز رقم خورد و امسال فاز دوم آن شروع و تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: تنها راه برون‌رفت از بن‌بست و مشکلات اقتصادی شهر ساری و مازندران توجه به بخش گردشگری است.

 

عبوری پروژه‌های مصوب شورای شهر برای شهر ساری را در زمینه گردشگری دانست و گفت: اگر مرکز مازندران رشد نکند استان به جایگاه واقعی خود نمی‌رسد.

 

این مسئول فاز دوم مجموعه تفریحی گردشگری حاشیه رودخانه تجن را تا پل تنگه‌لته عنوان کرد و افزود: مشاوران طرح تمام توجیهات فنی را مشخص و نقشه را به دستگاه‌ مربوطه ارائه دادند.

 

شهردار ساری با بیان اینکه 550 هکتار از اراضی رودخانه تجن از سوی آب منطقه‌ای مازندران به شهرداری واگذار شد، خاطرنشان کرد: شهرداری ساری در بحث گردشگری تجلی دیگری می‌آفریند.

 

وی ادامه داد: شورای اسلامی شهر ساری در سال‌جاری اعتبار خوبی را برای این پروژه کلان در نظر گرفته است.

 

عبوری بیان کرد: پروژه فاز دوم پارک ملل اتوبان 6/5 کیلومتری به عرض 50 متر در حاشیه این پارک در منطقه جنوب ساری واقع در بلوار کشاورز احداث می‌شود.

 

وی با اعلام اینکه به مناسبت 13 رجب امسال 13 پروژه بزرگ عمرانی در ساری افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود، بیان کرد: ساری در مدار تحول است.

 

این مسئول مشارکت شهروندان مرکز مازندران را گامی در جهت اجرای پروژه‌های عمرانی و رفاهی دانست و ادامه داد: اعتماد بین شهروندان با شهرداری ساری سبب شد تا مطالبات مردم از مسئولان امور شهری بیشتر شود.

شهردار ساری با بیان اینکه سند چشم‌انداز 20 ساله در ساری در حال نگارش است، ادامه داد: مسئولان بعد از ما موظف به اجرای طرح‌های توسعه‌ای در ساری هستند.

عبوری با اشاره به اینکه تمامی پروژه‌های شهرداری به صورت خودکفا و بدون هیچ اعتبار بانکی و دولتی در ساری به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: در گذشته دو پروژه عمرانی در ساری ایجاد شد که 30 میلیارد تومان از بانک ملی وام گرفته شد و در این دوره در حال بازپرداخت 55 میلیارد تومان همان وام هستیم.

وی افزود: با حمایت نماینده ولی‌فقیه در استان، اعضای شورای شهر ساری و برخی از مسئولان استانی توانستیم از حق و حقوق مردم مازندران در تهران دفاع و اعتباری را برای مرکز استان جذب کنیم.

شهردار ساری افتتاح فاز دوم پل بزرگ سردار نوری را در روز 13 رجب عنوان کرد و بیان داشت: این پل بعد از 35 سال به بهره‌برداری رسید.

 

این مسئول با ابراز گله‌مندی از وزارت نفت، ادامه داد: وزارت نفت مصوبه دولت را در اجرای پروژه سردار نوری و تقبل کامل هزینه‌ها رعایت نکرد.

عبوری افزود: با 10 درصد پرداخت هزینه فاز دوم پل سردار نوری، بقیه اعتبارات از طریق شهروندان ساروی تامین شد.

وی با بیان اینکه افتتاح فاز نخست میدان ابن‌شهرآشوب و بعد از 32 سال فاز دوم میانگذر شمالی در 13 رجب به بهره‌برداری می‌رسد، بیان کرد: احداث دوربرگردان در مقابل بیمارستان شفا، پل شهید چمران، احداث جایگاه سی‌ان‌جی در بلوار فرح‌آباد، دو پارک محله در کوی جهاد و پیوندی و بازگشایی خیابان مهدوی از فرهنگ به بلوار طالقانی که معضل ترافیک میدان شهدا را حل می‌کند در مراسمی در 13 رجب با حضور مردم در استادیوم شهید متقی به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار ساری احداث کانال هدایت آب‌های سطحی در مازندران را پروژه‌ عمرانی مهم در مرکز مازندران دانست و افزود: این کانال از بلوار کشاورز تا کانال مجاور عمارت شهرداری امتداد دارد که این اقدام عمرانی 80 درصد آب‌گرفتگی شهر را کم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه زیرگذر پل گردن بعد از 30 سال در ساری در حال اجراست، تصریح کرد: تبدیل بافت فرسوده ترک‌محله به نارنجستان در شهر ساری جراحی دیگری است که به عنوان طرح عمرانی در شهرداری ساری کلید خورد.

عبوری، مجموعه سکوتپه را از بزرگ‌ترین پارک جنگلی خاورمیانه دانست و تصریح کرد: شهرداری ساری این طرح گردشگری را هم در دست اجرا دارد.

وی در پایان گفت: از شروع به‌کارم در شهرداری ساری 500 پروژه بزرگ و کوچک در مرکز مازندران آغاز شد که نیروگاه زباله‌سوز بزرگ‌ترین آن است و اجرای این فعالیت‌ها با مشارکت مردم به سرانجام می‌رسد.

 

تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری ساری و آب منطقه‌ای مازندران در پنج بند برای اجرای فاز دوم پروژه گردشگری حاشیه رودخانه تجن در صحن علنی شورای شهر منعقد شد که شورای شهر ساری اقدام سه فوریتی را تایید کرد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.