پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 05:38 ب.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- شهرداری‌ها - پیگیری دامادی با تلاش عبوری به ثمر می رسد!

تبلیغات

پیگیری دامادی با تلاش عبوری به ثمر می رسد!

تاریخ 03 تیر 1394 ساعت 23:09:51
کد خبر: 015527
در حالی که کسی گمان نمیکرد این پیگیریها برای تملک و خروج پادگان قدیمی ساری سبب ایجاد باغ ایرانی در ساری گردد. اما سر انجام این اتفاق روی داد تا ساری در مسیر توسعه قرار گیرد.
پیگیری دامادی با تلاش عبوری به ثمر می رسد!

اگرچه مسئله تملک پادگان ساری از سوی شهرداری به سال ها قبل باز کی گردد اما آبان ماه سال گذشته این مسئله در دوره شهردار جدید رسانه ای شد و پس از آن نماینده جوان ساری مسئله خروج پادگان ارتش از مرکز شهر ساری را در سطوح کلان پیگیری نمود تا آنجا که ستاد کل نیروهای مسلح کشور در پاسخ به نامه 24 دی ماه سال 93 اعلام کرد که پادگان شهید فرامرزی ناجای ساری که به نام پادگان ارتش شناخته می شود، در لیست پادگانهای مازاد قرار گرفته و به زودی باید از میدان شهرداری ساری خارج شود، لذا در حالی که کسی گمان نمیکرد این پیگیریها برای تملک و خروج پادگان قدیمی ساری سبب ایجاد باغ ایرانی در ساری گردد. اما سر انجام این اتفاق روی داد تا ساری در مسیر توسعه قرار گیرد.

 

 

شورای شهر ساری در جلسه روز چهارشنبه دوم تیر ماه سال 94 تغییر کاربری پادگان ساری به باغ ایرانی را تصویب کرد. بر اساس مصوبه ای شورا طی توافقی که با ارتش صورت گرفته است هفتاد درصد پادگان ساری تبدیل به باغ شهر خواهد شد و شهرداری موظف گشت تا نسبت به تحویل پادگان تا تاریخ 20/5/94 اقدام کند.

همچنان که پیش از این دکتر سید محمود کاشانی- استاد دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی فروش پادگان ها از سوی شهرداری ها خلاف قانون اساسی می داند شهرداری ساری نیز حق تغییر کاربری اراضی و فروش را نخواهد داشت. چراکه در این طرح 30 درصد باقی مانده زمین پادگان ساری در اختیار ارتش قرار میگیرد تا فضای فرهنگی ساخته شود.

شهردار ساری در طرحی که به شورای شهر رفت مکلف شد تا پایان شهریور ماه باغ شهر را افتتاح کند.  به نظر می‌رسد این آخرین طرحی بود که در زمان حضور آقا میری در شورا مطرح شد اما این عضو سابق شورای شهر ساری مخالف آن بود و تهدید کرده بود چنانچه این طرح اجرایی شود عبوری استیضاح خواهد شد. پس از اعلام کاندیداتوری آقا میری این طرح توسط عبوری به شورا آورده شد.

در زمان شهرداری حجازی در ساری و در دوره سوم شورای شهر ساری قرار بود تا 60 درصد پادگان به شهرداری اختصاص یابد و40 درصد در اختیار پادگان باقی بماند که اجرایی نشد تا اینکه بزرگترین خواست و آرزوی مردم ساری بعد از بیست ویک سال در حالی که دیگران وعده دادند در آرامش جامعه با پیگیری های محمد دامادی جامعه عمل پوشانده شد آن هم در شرایطی که شاید کسی در شهرداری کم ترین همراهی را با این نماینده جوان نداشت بود دستاورد بزرگی برای ساری قلمداد می شود. لذا اینک پیگیری دامادی با تلاش عبوری می‌توان امیدوار بود مسئله واگذاری پادگان ساری به ثمرات خود برسد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.