پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 05:34 ب.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- شهرداری‌ها - برنامه های فرهنگی قابلیت مشارکت افزایی بالاتری دارد

تبلیغات
مسعود پیری رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر ساری:

برنامه های فرهنگی قابلیت مشارکت افزایی بالاتری دارد

تاریخ 28 مرداد 1394 ساعت 12:46:06
کد خبر: 017563
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به پیوستگی و وابستگی عناصر و شاخص های توسعه شهری به مولفه های فرهنگی ،افزود:فعالیت های عمرانی و خدماتی نهاد مدیریت شهری برای تعمیق ،تداوم و پایداری و نیز نتیجه بخش بودن ،نیازمند پیوست فرهنگی می باشند و بنابراین طرح های مربوط به توسعه و عمران شهر بدون لحاظ کردن آیتم های فرهنگی ،آثار بزرگ اجتماعی و عمق و استحکام لازم را نخواهد داشت.
برنامه های فرهنگی قابلیت مشارکت افزایی بالاتری دارد

به گزارش خبر مازندران به نقل از زوابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری مسعود پیری گفت:فعالیت های فرهنگی قابلیت مشارکت افزایی بالاتری دارد و از طریق برنامه های فرهنگی است که بهتر می توان با شهروندان ارتباط برقرار کرد و منویات مدیریت شهری را به آن ها منتقل نموده و مطالبات آن ها را احصاء کرد.

وی با بیان این که امروزه برنامه های فرهنگی بخش قابل توجهی از وظایف مدیران شهری را در بر می گیرد،اظهار داشت: گذشته از این که خیلی از نیاز ها و مطالبات شهروندان دارای صبغه فرهنگی  است حتی نیاز های غیر فرهنگی (عمرانی و خدماتی ) شهروندان نیز بر ضرورت های فرهنگی نظیر فرهنگ استفاده از خدمات و امکانات و فرهنگ مشارکت جویی استوار است و به همین دلیل بر ضرورت پیوست فرهنگی برای پروژه های عمرانی تاکید می شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری یادآور شد:در ساری با همین رویکرد خوشبختانه تحولات مثبتی در کارکرد فرهنگی نهاد مدیریت شهری رخ داده که هم در رشد قابل توجه بودجه و اعتبارات فرهنگی و هم در توسعه کمی و کیفی برنامه های فرهنگی نمود عینی دارد.

وی افزود:ما متناسب با برنامه های توسعه ای در بعد عمرانی شهر،برنامه های فرهنگی را در سه محور آموزش شهروندی و ارتقا دانش شهروندی ،ایجاد کارگرو ههای فرهنگی و سلامت شهروندان طراحی و اجرا کردیم که خوشبختانه نتایج شگرفی در پی داشته است.

پیری مطالبه گری شهروندان ساروی را یکی از ثمرات برنامه های فرهنگی مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: این امر در عین حال نشانگر کیفیت مطلوب برنامه های فرهنگی شورا و شهرداری ساری می باشد.

وی به تشابهات و مشترکات فرهنگی شهر های استان اشاره   کرد و ادامه داد:بلحاظ شرایط یکسان اقلیمی و تشابهات سرزمینی معمولاً راهکار های توسعه در شهر های مختلف استان نیز می تواند از فرمول های مشابهی تبعیت نماید به همین جهت  ما معتقدیم نهاد  مدیریت شهری در شهر های مختلف استان می بایست در حوزه فرهنگی از طریق  تشریک مساعی به رهیافت مشترکی برای معماری فرهنگی برسند و با همین نگاه بود که نخستین اجلاس مشورتی روسای کمیسیون های فرهنگی را پیشنهاد و برگزار کردیم و امیدواریم با استمرار آن شاهد رویداد های فرهنگی بزرگ تری در سطح شهر های استان با محوریت نهاد مدیریت شهری باشیم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.