یک شنبه، 29 بهمن 96 ساعت 09:57 ق.ظ / Sun, 2018 February 18
به افق ساری
اذان صبح: 05:18
طلوع خورشید: 06:43
اذان ظهر: 12:12
غروب خورشید: 17:41
اذان مغرب: 18:00

- شهرداری‌ها - نخستین جشنواره گلاب گیری در نوشهر برگزار شد

تبلیغات

نخستین جشنواره گلاب گیری در نوشهر برگزار شد

تاریخ 17 اردیبهشت 1395 ساعت 08:09:08
کد خبر: 023976
نخستین جشنواره گلاب گیری در بخش کجور نوشهر برگزار شد.
نخستین جشنواره گلاب گیری در نوشهر برگزار شد

 بخشدار کجور در حاشیه برگزاری نخستین  جشنواره گلاب گیری در روستای حسن آباد بخش کجور، گفت:  بخش کجور با وجود زمین های حاصلخیز خود توانایی پرورش گیاهان مختلف دارویی و زینتی را دارد که می تواند در صنایع مختلف  مورد استفاده قرار گیرد.

رستم سیاسرانی افزود: در نقاط مختلف بخش کجور قابلیت پرورش انواع گل های محمدی که برای گلاب گیری مناسب است وجود دارد و در این زمینه می توان علاوه بر استفاده از زمین های کشاورزی به اشتغال زایی جوانان نیز کمک کرد.

وی تصریح کرد: مزرعه گل محمدی روستای حسن آباد از 4 تا 5 سال قبل توسط شخصی اهل کاشان در زمینی به مساحت 4 هزار متر راه اندازی و پرورش یافت.

بخشدار کجور خاطرنشان کرد: مجید گلابیان صاحب مزرعه گلاب گیری، بوته همه گل های محمدی را با توجه به آب و هوای مساعد منطقه کجور از  کاشان به این مزرعه انتقال داد و با دقت کافی پرورش داد.

سیاسرانی ادامه داد: گلابیان سال گذشته به صورت آزمایشی از مزرعه و گلهای محمدی آن گلاب تهیه کرد که دارای کیفیت مطلوبی نیز بوده است.

وی تاکید کرد: با توجه به حاصلخیزی زمین های کشاورزی منطقه کجور و آب و هوای مناسبی که دارد، بسیاری از اهالی بخش کجور می توانند نسبت به پرورش گل محمدی که در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی است اقدام کنند و برای کمک به  تولید منطقه و اقتصاد پایدار برای خانواده خود اقدام کنند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.