آدینه، 04 اسفند 96 ساعت 03:51 ق.ظ / Fri, 2018 February 23
به افق ساری
اذان صبح: 05:12
طلوع خورشید: 06:37
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:46
اذان مغرب: 18:05

- شهرداری‌ها - گلایه از پیش بینی نادرست سازمان هواشناسی و ورود شورا به شناسنامه دار نمودن باغات جدید الحاقی به شهر ساری

تبلیغات
در پنجمین جلسه شورای شهر ساری عنوان شد:

گلایه از پیش بینی نادرست سازمان هواشناسی و ورود شورا به شناسنامه دار نمودن باغات جدید الحاقی به شهر ساری

تاریخ 26 مهر 1396 ساعت 13:49:38
منبع: روابط عمومی شورای شهر ساری
کد خبر: 031632
پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر ساری عصر سه شنبه 25 مهرماه 96 با حضور اصحاب رسانه در تالار جلسات این نهاد برگزار شد.   به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری، در این جلسه پس از صحبت های ابتدایی سید مسعود مدینه بعنوان رئیس شورا، اسفندیار عشوری بعنوان ناطق پیش از دستور سخنانی را ایراد کرد و سپس بررسی و تصمیم گیری در خصوص نامه های کمیسیون ها در دستور کار قرار گرفت.
گلایه از پیش بینی نادرست سازمان هواشناسی و ورود شورا به شناسنامه دار نمودن باغات جدید الحاقی به شهر ساری

مدینه: پیش بینی نادرست کارشناسان هواشناسی زندگی عادی مردم را مختل کرد

 

سید مسعود مدینه رئیس شورای اسلامی شهر ساری در ابتدای جلسه با اشاره به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مازندران در خصوص طوفانی که بر خلاف اطلاع رسانی ها در روزهای گذشته به وقوع نپیوسته بود، گفت: متأسفانه پیش بینی های مجموعه هواشناسی درست از آب درنیامد و این موضوع باعث شد زندگی عادی مردم مختل شود که عدم تکرار این اتفاق دقت عمل بهتر مسئولان و کارشناسان هواشناسی را می طلبد.

 

وی افزود: اکثر نیروهای خدماتی و عمرانی شهرداری ساری از جمله پرسنل خدوم سازمان آتش نشانی در آماده باش کامل بسر برده و برای مقابله با هرگونه اتفاق ناگواری که ممکن بود به وقوع بپیوندد، آماده بودند.

 

رئیس شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه سازمان آتش نشانی ساری معین ارائه خدمات امداد و نجات به شرق تهران است، اذعان داشت: بنده به اتفاق مهندس زلیکانی نائب رئیس محترم شورا تا ساعت 5 صبح روز سه شنبه از در سطح شهر و در کنار نیروهایی که در آماده باش بودند حضور داشتیم و این موضوع مانور و رزمایش خوبی بود که صورت گرفت.

 

وی سپس به حسابرسی صورت گرفته از عملکرد مالی شورای اسلامی شهر ساری در سال 95 اشاره کرد و گفت: فرآیند مالی شورا که بخشی از هزینه کردهای مجموعه شهرداری محسوب می شود با حسابرسی های دقیق کارشناسی صورت گرفته به عنوان برتر در سطح استان معرفی شد که جا دارد از ریاست شورا در سال قبل و ریاست کمیسیون بودجه و حقوقی و خزانه دار محترم بابت این عملکرد خوب تشکر و قدردانی نموده و بار دیگر تأکید کنم که می خواهیم عملکردمان را در اتاق شیشه ای قرار دهیم تا همگان بصورت شفاف در جریان امور باشند.

 

مدینه همچنین در خصوص درخواست یکی از اعضای شورا مبنی بر پیگیری جدی موضوع شناسنامه دار نمودن باغاتی که با الحاق 10 روستا به شهر ساری به حریم شهری افزوده شده اند، گفت: در اواخر دوره چهارم شورا این موضوع در شهرداری منطقه 3 انجام شد و باید در سایر مناطق نیز پیگیری های لازم برای انجام این کار صورت گیرد.

 

 

عشوری: جذب نیرو در سازمان مدیریت پسماند با چه ضوابطی انجام شده است

 

اسفندیار عشوری عضو شورای اسلامی شهر ساری در ابتدای صحبت هایش با اشاره به اینکه حدود یک ماه و نیم پیش سوالاتی را با حضور آقای عبوری از شهرداری مطرح کردم و بعد از یک ماه پاسخ آن به بنده ارسال شد، از مهندس مدینه بابت همکاری هایش جهت دریافت این پاسخ ها تشکر کرد و گفت: جواب ها با سوالات بنده متناسب نبود لذا در خصوص حسابرسی بودجه سال 94 شهرداری ساری ابهاماتی وجود دارد.

 

وی تأکید کرد: بنده مهندس عمران هستم اما آمار و ارقامی که در خصوص حسابرسی های صورت گرفته در جلسه ارائه نموده ام بر اساس بررسی های کارشناسان خبره حوزه مالی بوده که امیدوارم اشتباه باشد.

 

عشوری سپس با قرائت متن نامه خود به ریاست شورا که در آن با طرح سوالاتی در خصوص برخی قراردادهای منعقد شده با پیمانکاران از جمله سازمان های مدیریت پسماند و فاوای شهرداری خواستار ارائه پاسخ های مستدل در این زمینه شد.

 

گفتنی است، عدم برگزاری مناقصه عمومی در قرارداد سازمان مدیریت پسماند با یکی از پیمانکاران ، عدم پرداخت حقوق پرسنل تفکیک زباله در کانکس ها و موضوعاتی همچون تخلیه مخزن سپتیک محوطه کشتارگاه سابق، خرید 60 عدد ترازو جهت طرح تفکیک زباله و موضوع ابطال استعلام شرکت برنده و برنده اعلام شدن شرکتی دیگر، دریافت گزارش هایی مبنی امضای نمادین فاکتورها با قیمت های غیر متعارف و بالاتر از حد معمول پس از انجام اکثر کارها توسط کارپرداز سازمان، انجام استعلام های مختلف با یک شماره ثبت در خصوص دکوراسیون داخلی و پارتیشن بندی ساختمان اداری سازمان پسماند واقع در کشتارگاه سابق، علت احداث و نحوه واگذاری قرارداد نصب سوله در محل سازمان پسماند و در نهایت چگونگی و علت افزایش نیرو در سازمان مذکور از جمله مواردی بود که از سوی اسفندیار عشوری مورد سوال واقع و خواستار حضور مدیرعامل و معاون مالی وقت سازمان مدیریت پسماند در جلسه شوررا شد.

 

همچنین علت واگذاری انجام شبکه و برقراری سرور شهرداری به شرکتی غیر از سازمان فاوا و دلیل نصب دوربین در اتاق ها برخلاف مقررات حراستی توسط همان شرکت که در سازمان فاوا صورت گرفته نیز از سوالات عشوری بود.

 

 

زلیکانی: کارشناسان سازمان هواشناسی نباید با اشتباهات فاحش خود به مردم استرس وارد کنند

 

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری گفت: کارشناسان سازمان هواشناسی نباید با اشتباهات فاحش خود به مردم استرس وارد کنند.

 

علی اکبر زلیکانی در پنجمین جلسه شورای شهر ساری که با حضور اصحاب رسانه برگزار می شد با اشاره به سوالات مطروحه از سوی یکی از اعضاء در خصوص برخی مسائل اتفاق افتاده در شهرداری اظهار داشت: شورا ماهیت پرسشگرانه دارد و این حق یک عضو شورای شهر است که در خصوص مسائل مختلف حتی خارج از فضای شهرداری که به خدمات حوزه شهر ساری مربوط می شود، طرح سوال نماید.

 

وی با ابراز گلایه از مسئولان اداره کل هواشناسی استان مازندران که در پیش بینی وقوع طوفان در استان دچار اشتباه شده بوند، گفت: قبل از هر چیزی این را بگویم که مسئولان و دست اندرکاران وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواشناسی از زحمتکشان جامعه هستند و نمی خواهم با طرح این موضوع تلاش هایشان را زیر سوال ببرم اما حرف بنده این است که نباید با چنین اشتباهات فاحشی به مردم استرس وارد کنند چرا که حتی هیچ اتفاقی در سطح نرمال هم به وقوع نپیوست چه برسد به اینکه خدای ناکرده شاهد حوادث بدی در سطح استان بوده باشیم.

 

زلیکانی در پایان با بیان اینکه در شبی که طوفان پیش بینی شده بود به اتفاق مهندس مدینه ریاست محترم شورا در سطح شهر ساری حضور یافتیم، افزود: با توجه به سطح بارش فراوان ترجیحاً از پروژه های زیرگذر و میزان آبگرفتگی معابر پس از اجرای پروژه عظیم کانال های هدایت آبهای سطحی بازدید انجام دادیم که شاهد رضایت بالای شهروندان بودیم.

 

 

یوسفی: شورا باید به موضوع شناسنامه دار نمودن باغات جدید الحاق شده به شهر ساری ورود کند

 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری گفت: پس از الحاق 10 روستا به شهر ساری حدود هزار هکتار به سطح باغات شهر افزوده شد که متأسفانه نسبت به شناسنامه دار شدن آن ها اقدامی صورت نگرفته است.

 

وی افزود: پیش از پلاک بندی باغات و املاک می توان موضوع را مدیریت نمود اما در صورت انجام این کار دست شورا و شهرداری بسته خواهد شد و ممکن است عده ای فرصت طلب بخواهند از این موضوع سوء استفاده کنند.

 

یوسفی اضافه کرد: بعنوان مثال بنده در کوی شفا حاضر شدم که مشاهده نمودم املاکی پلاک بندی شده بود اما همگی به ساختمان های مسکونی تبدیل شده و سرانه ای برای فضاهای آموزشی و تفریحی شهروندان دیده نشده لذا ضروری است شورای شهر به این موضوع ورود نموده و در قالب طرحی به شهرداری با جدیت موضوع را پیگیری نمایند.

 

وی با بیان اینکه 10 نفر از دهیاران روستاهای الحاقی به بدنه شهرداری اضافه شده اند، گفت: با توجه به اینکه این عزیزان شناخت کامل و دقیقی از باغات مورد اشاره بنده دارند، پیشنهاد می کنم ایشان به عنوان روسای ممیزی املاک محله های مربوطه انتخاب تا روند انجام این موضوع تسریع یافته و با کیفیت بهتری صورت پذیرد.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به حضورش در چندین سرای تداوم در سطح شهر اذعان داشت: از نظر کمی و کیفی عملکرد سراها خوب است اما نیاز به نظارت بیشتر و دقیق تر از سوی شورا وجود دارد لذا خواهشم این است نسبت به سراهای تداوم که از جمله مهم ترین اقدامات در حوزه آموزش شهروندی می باشد، دغدغه بیشتری داشته باشیم.

 

گفتنی است، آقایان مدینه، زلیکانی، شمشیربند، نقیبی، نجاریان، عشوری و یوسفی حاضران در پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر ساری بودند. آقایان آقامیری و قاسمی نیز بدلیل مرخصی در جلسه غایب بوده اند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.