سه شنبه، 04 اردیبهشت 97 ساعت 03:49 ق.ظ / Tue, 2018 April 24
به افق ساری
اذان صبح: 03:41
طلوع خورشید: 05:13
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 18:59

- شهرداری‌ها - حضور رئیس شورای شهر ساری در کارگروه چشم انداز شهری مجمع تشخیص مصلحت

تبلیغات

حضور رئیس شورای شهر ساری در کارگروه چشم انداز شهری مجمع تشخیص مصلحت

تاریخ 06 دی 1396 ساعت 19:47:35
کد خبر: 032521
کمیسیون چشم انداز و امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام در راستای وظایف نظارتی این مجمع بر اجرای سیاست های کلان و همچنین مرتفع کردن مشکلاتی که از طریق عادی حل نمی گردند، در سال 1395 اقدام به تشکیل کارگروه چشم انداز شهری در راستای چشم انداز ملی 1404 نمود.
حضور رئیس شورای شهر ساری در کارگروه چشم انداز شهری  مجمع تشخیص مصلحت

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری، این کارگروه با مشارکت فرمانداران، شهرداران و روسای شورای شهر مراکز استان ها تاکنون یافته های موثری نیز داشته و در آغاز دوره پنجم شورای های اسلامی شهرهای کشور دو موضوع مهم "مدیریت یکپارچه شهری" و "درآمدهای پایدار" را در دستور کار قرار داده است.

در همین راستا این کارگروه صبح چهارشنبه ششم آذرماه 96 با حضور روسای شورای اسلامی شهرهای ساری، همدان، گرگان و کرمانشاه در محل مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل جلسه داد.

در این جلسه پس از بحث و تبادل نظرهای فراوان، مقرر شد تا زمان برگزاری جلسه ی آتی این کمیسیون که حدود یک ماه دیگر خواهد بود، اعضای کارگروه تحقیقات مطالعاتی خود را در خصوص موضوعات مهم مدیریت یکپارچه شهری و درآمدهای پایدار انجام داده تا به یک خروجی مناسب منجر شود.

سید مسعود مدینه رئیس شورای شهر ساری:
وجود مدیریت یکپارچه شهری بزرگترین دغدغه شورای شهرهای کشور است

سید مسعود مدینه رئیس شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه با بیان اینکه مدیریت یکپارچه شهری و درآمدهای پایدار مهم ترین دغدغه های شوراها و شهرداری هاست، گفت: شورای شهر ساری از آغاز دوره چهارم شورا ریل گذاری خوبی برای توسعه شهر انجام داده و به موفقیت های چشمگیری نیز دست یافته است اما عدم وجود مدیریت یکپارچه موانع و مشکلات فراوانی را در این راه خلق کرده است.

وی همصدایی روسای شورای شهر مراکز استان ها برای دستیابی به مدیریت یکپارچه شهری را به فال نیک گرفت و افزود: امیدوارم بعد از سالها که این موضوع در دستور کار قرار گرفته و به محور پیگیری ها تبدیل شده، بتوانیم خروجی مناسبی از آن داشته باشیم و به زودی به این مهم دست پیدا کنیم.

مدینه در پایان با اشاره به تصمیم اعضای کارگروه چشم انداز شهری در راستای چشم انداز ملی 1404 مبنی بر انجام تحقیقات مطالعاتی اعضا در خصوص موضوع مهم مدیریت یکپارچه شهری برای رسیدن به یک خروجی مناسب گفت: مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر ساری که در آغاز دوره پنجم شورا شروع بکار نموده بستر مناسبی است تا با نگرشی جامع، مشکلات و موانع پیش روی توسعه مرکز استان مازندران را استنتاج نموده و بر اساس آن برای دستیابی به مدیریت یکپارچه شهری تلاش کرد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.