سه شنبه، 01 اسفند 96 ساعت 10:55 ق.ظ / Tue, 2018 February 20
به افق ساری
اذان صبح: 05:16
طلوع خورشید: 06:40
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:43
اذان مغرب: 18:02

- شهرداری‌ها - وجود بازار هفتگی یکی از لازمه‌های شهر نکا می باشد

تبلیغات
غلامیان:

وجود بازار هفتگی یکی از لازمه‌های شهر نکا می باشد

تاریخ 28 دی 1396 ساعت 07:23:03
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 032720
معاون فرماندار نکا در جلسه کمیسیون نظارت بر بازار بیان داشت: از دیرباز یکشنبه بازار این شهر زبان زد خاص و عام بوده و هست. لذا تغییر یکشنبه بازار به جمعه بازار باید با تدبیر ، کارشناسی و برنامه ریزی صورت پذیرد.
وجود بازار هفتگی یکی از لازمه‌های شهر نکا می باشد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، معاون فرماندار نکا در جلسه کمیسیون نظارت با موضوع تغییر یکشنبه بازار به جمعه بازار بیان داشت: برپایی بازارهای سنتی و هفتگی نقش بسیار زیادی در حمایت از تولیدات داخلی به ویژه تولیدات بومی و محلی دارد. لذا تغییر یکشنبه بازار به جمعه بازار باید با تدبیر،کارشناسی و برنامه ریزی صورت پذیرد.

این مسول افزود: افراد زیادی تولیدات بومی محلی خود را از طریق حضور در بازارهای سنتی یا هفتگی به بازار عرضه می‌کنند و این مهم نقش به‌سزایی در کاهش بزه‌های اجتماعی دارد.

غلامیان ادامه داد: یکشنبه بازار نکا ، در کنار نکا رود، از زیبایی خاصی نسبت به بازارهای هفتگی شهرستانهای همجوار برخوردار بوده که سالانه پذیرای حضور مسافران زیادی از اقصی نقاط استان است.

معاون فرماندار نکا تصریح کرد: وجود بازار هفتگی یکی از لازمه‌های شهر نکا بوده و از دیرباز یکشنبه بازار این شهر زبان زد خاص و عام بوده و هست.

غلامیان خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته و جلسات متعدد و همکاری و سعه صدر مردم و بازاریان این مکان برای برپایی یکشنبه بازار در نظر گرفته شد و عزیزان کسبه در این منطقه به کسب رزق و روزی حلال می پردازند.

وی افزود: یکی از بزرگترین امتیازات بازارهای هفتگی ، که باعث رونق اقتصادی و مبارزه با گرانی و تعدیل قیمت کالاها می شود.

معاون فرماندار نکا افزود: تعطیلی یکشنبه بازار ، و انتقال آن به جمعه بازار، باید توسط شهرداری اطلاع رسانی، کارشناسی و برنامه ریزی شود، اگر استقبال عمومی شهروندان از این طرح برخوردار بوده ، ما نیز از آن حمایت می کنیم. تا شهرداری بتواند خدمات بهتری از همه لحاظ به فروشندگان و شهروندان ارائه دهد.

غلامیان در پایان گفت: امیدواریم که شرایط لازم فراهم شود تا ضمن ساماندهی بهتر ، شهروندان برای خرید از این بازارها استقبال خوبی کنند.

شایان ذکر است؛ برهمین اساس انتقال یکشنبه‌بازار به روز جمعه تا انتهای سال 96 منتفی شد تا در این مدت هم به زیرساخت‌های بازار به خوبی پرداخته شود و هم نمایندگان بازار با تشکیل گروه‌هایی نمایندگان جدید رسمی خود را معرفی کنند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.