پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 05:37 ب.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- سازمان‌ها - تعویق برداشت کیوی تا آبان‌ماه

تبلیغات
دکتر مرتضی گل‌محمدی رییس موسسه تحقیقات مرکبات کشور:

تعویق برداشت کیوی تا آبان‌ماه

تاریخ 28 شهریور 1394 ساعت 14:29:28
منبع: روابط عمومی موسسه تحقیقات مرکبات کشور
کد خبر: 018612
دکتر مرتضی گل محمدی رییس موسسه تحقیقات مرکبات کشور: رساندن مصنوعی کیوی به‌دلیل نابالغ بودن محصول و بالا بودن ترکیبات فنولی نه‌تنها باعث بدمزگی میوه می‌شود، بلکه با کاهش کیفیت میوه در نهایت منجر به کاهش صادرات در سال‌های آینده خواهد شد. 
تعویق برداشت کیوی تا آبان‌ماه

 به گزارش خبر مازندران به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات مرکبات کشور،  دکتر مرتضی گل‌محمدی رییس مؤسسه تحقیقات مرکبات کشور در گفتگویی با بیان اینکه کلیه تولیدکنندگان کیوی باید این محصول را با رسیدن بریکس (قند میوه) آن به حداقل 6/5 (شش و نیم) درصد برداشت کنند، گفت: به‌طور کلی برای رسیدن به حداقل قند 6/5 درصد، بهترین زمان برداشت در شرق استان مازندران اوایل آبان‌ماه و در غرب این استان و شرق استان گیلان در نیمه آبان ماه است.

دکتر گل‌محمدی افزود: چنانچه میوه کیوی با مقادیر بالاتر قند برداشت شود، تأثیر منفی بر طعم و مزه آن در سردخانه نخواهد داشت. وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر مشاهده می‌شود که برخی تولیدکنندگان کیوی میوه را با بریکس چهار درصد برداشت و به بازار عرضه می‌کنند، خاطرنشان کرد: در این حالت تولیدکنندگان اقدام به رساندن مصنوعی میوه‌ها کرده که به‌دلیل نابالغ بودن میوه و بالا بودن ترکیبات فنولی، تبدیل نشاسته به قندها به‌طور ناقص انجام شده و محصول با بدمزگی همراه است.

رییس مؤسسه تحقیقات مرکبات کشور ادامه داد: برداشت زودهنگام کیوی و رساندن مصنوعی آنها، باعث می‌شود این محصول قابلیت انبارداری را از دست دهد و با نرم شدن زودهنگام در انبار علاوه بر افت کیفیت، با تولید اتیلن در فضای سردخانه باعث نرم شدن سایر میوه‌ها نیز شوند.

گل‌محمدی افت کیفیت محصول کیوی کشور در هنگام صادرات را به ضرر تولیدکنندگان و باغبانی کشور اعلام کرد و یادآور شد: ادامه این روند منجر به کاهش صادرات در سال‌های آینده خواهد شد. وی تصریح کرد: در حال حاضر ایران با دارا بودن 10 هزار هکتار سطح زیر کشت و با تولید سالانه 220 هزار تن کیوی، جایگاه ویژه‌ای را در بین کشورهای مهم تولیدکننده این محصول دارا است. دکتر گل‌محمدی در پایان مهم‌ترین استان‌های تولیدکننده کیوی در کشور را مازندران، گیلان و گلستان اعلام کرد.

روابط عمومی موسسه تحقیقات مرکبات کشور

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.