دو شنبه، 02 بهمن 96 ساعت 07:35 ق.ظ / Mon, 2018 January 22
به افق ساری
اذان صبح: 05:38
طلوع خورشید: 07:06
اذان ظهر: 12:09
غروب خورشید: 17:13
اذان مغرب: 17:32

- سازمان‌ها - تفاهم نامه توانمندسازی و توسعه اشتغال پایدار بین آموزش فنی و حرفه ای و صندوق کارآفرینی

تبلیغات

تفاهم نامه توانمندسازی و توسعه اشتغال پایدار بین آموزش فنی و حرفه ای و صندوق کارآفرینی

تاریخ 07 آبان 1394 ساعت 08:56:59
منبع: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران
کد خبر: 019728
عصر روزهای گذشته هفتمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با حضور مدیران مجموعه در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با دستور کار اشتغال برگزار و با امضاء و تبادل تفاهم نامه توانمندسازی و توسعه اشتغال پایدار بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، صندوق کارآفرینی و امید و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران به پایان رسید.
تفاهم نامه توانمندسازی و توسعه اشتغال پایدار بین آموزش فنی و حرفه ای و صندوق کارآفرینی

به گزارش خبر مازندران به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران،در این جلسه رضا گرزین مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران ضمن تسلیت ایام محرم طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به مسئله مهم بیکاری و اشتغال باید به فکر رفع این معضل بود و همه دستگاههای مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید در این زمینه پیشگام باشند و باید برای رفع این معضل برنامه داشته باشند.

وی به تاثیر آموزش های مهارتی اشاره نمود و افزود: آموزش های فنی و حرفه ای بهترین و با کیفیت ترین مهارت را به علاقمندان و کارآموزان ارایه می دهد و افراد می توانند بدون هیچ گونه هزینه ای مهارت های بسیار عالی را فرا گیرند.

گرزین ادامه داد: با توجه به وضعیت استان مازندران تلاش خود را جهت رفع این معضل بی وقفه نماییم و با حفظ وضعیت موجود و ظرفیت اشتغال در کشور را بالا ببریم و امید است با استفاده از بسته های اقتصادی ای که دولت ارایه می دهد به این مهم برسیم و آمادگی کامل را در این زمینه داشته باشیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران با اشاره به اهمیت موضوع کارآفرینی و ضرورت ترویج آن و همچنین اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای در بین مردم افزود: تاکنون بسیاری از جوانان و متقاضیان از آموزش های فنی و حرفه ای بهره برده اند و هر کدام از آنان برای خود اشتغالی دست و پا کرده اند و چندین افراد دیگر را به همان کار خود مشغول نموده اند.

گفتنی است در پایان این جلسه تفاهم نامه ای به منظور توانمندسازی و توسعه اشتغال پایدار با حمایت از تولیدات داخلی و ایجاد کسب و کارهایی با استراتژی بازار محصول و با رویکرد توسعه فعالیت در تکمیل زنجیره های تولید، کارفرمایی و پشتیبان و حمایت از افزایش ظرفیت اشتغال زایی  و آموزش نیروی کار و نفرات برتر کارآموزی و ملی و بین المللی مهارت و توسعه ظرفیت های آموزش کسب و کار در استان بین  اداره  کل آموزش فنی و حرفه ای، صندوق کارآفرینی و امید و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، تنظیم، امضاء و مبادله گردید.

شایان ذکر است اداره کل آموزش فنی و حرفه ای وظایفی از قبیل استعدادیابی، ساماندهی، توانمندسازی و شناسایی متقاضیان با اولویت طرح های پشتیبان و کارآفرین و همچنین بررسی دو شغله نبودن افراد را بر عهده دارد و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز وظیفه نظارت و آماده سازی بستر مناسب برای اجرای این طرح در استان خواهد داشت.

لازم به ذکر است این تفاهم نامه در 11 ماده و 5 تبصره تنظیم و توسط سه دستگاه مذکور امضاء و مبادله گردید و با توجه به این تفاهم نامه تمامی دارندگان مدرک و گواهی آموزش فنی و حرفه ای که قصد راه اندازی کسب و کار جدیدی داشته باشند می توانند از 10 الی 30 میلیون تومان تسهیلات با بهره 4% استفاده نمایند.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.