شنبه، 26 اسفند 96 ساعت 08:09 ق.ظ / Sat, 2018 March 17
به افق ساری
اذان صبح: 04:42
طلوع خورشید: 06:06
اذان ظهر: 12:06
غروب خورشید: 18:07
اذان مغرب: 18:25

- سازمان‌ها - دانش آموزان هم پای کار می آیند

تبلیغات
در طرح «تفکیک زباله از مبدا» سازمان مدیریت پسماند ساری

دانش آموزان هم پای کار می آیند

تاریخ 19 بهمن 1394 ساعت 08:06:52
منبع: روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند
کد خبر: 022232
در طرح «تفکیک زباله از مبدا» سازمان مدیریت پسماند ساری دانش آموزان هم پای کار می آیند
دانش آموزان هم پای کار می آیند

کودکان و نوجوانان به عنوان شهروندانی که مدیریت فردای شهرمان به دست آنان خواهد بود، از اینرو مخاطبان خاص محسوب می شوند. لذا اگر به دنبال آینده ی روشن تر برای شهر ساری هستیم باید نگاه ویژه ای به کودکان و نوجوانان داشته باشیم. چراکه نارضایتی امروز ما از شرایط ناشی از عدم فرهنگ سازی صحیح و مناسب برای کودکان دیروزمان است.

بر این اساس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری برای اولین بار تفاهم نامه همکاری با اداره آموزش و پرورش منعقد کرده است تا بر این اساس دانش آموزان راهکارهای کاهش تولید زباله، تفکیک زباله ها از مبدا و مدیریت صحیح پسماندها را آموزش ببینند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین  این سازمان و اداره آموزش و پرورش ناحیه دو ساری خبر داد و گفت: باتوجه به نگاه ویژه شهردار عملگرای ساری و سازمان مدیریت پسماند شهرداری به نقش کودکان در این حوزه، این تفاهم نامه را منعقد کردیم.

دکتر یاسر بهارفر در گفتگویی اختصاصی با روابط عمومی این سازمان افزود: سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری بر این باور است که قبل از انتظار همکاری و همراهی از سوی شهروندان، باید آنها را در پروسه آموزش قرار داد تا دلایل انجام درخواست های مدیریت شهری برایشان روشن شود.

وی تمرکز بر موضوع مهم کاهش و تفکیک زباله را هدف اصلی این تفاهم نامه برشمرد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه اداره آموزش و پرورش ناحیه دو ساری مقید شد در برگزاری جشن ها و مراسم های مختلف، توزیع بروشورهای آموزشی و فعالیت های عملی در مدارس در این بخش همکاری نماید.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری ادامه داد: در طول هفته ساعت مشخصی در چارچوب درسی و آموزش فرهنگی به برگزاری کارگاه های آموزشی اختصاص داده می شود.

وی تصریح کرد: در این کارگاه های آموزشی که توسط کارشناسان سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری برای مربیان بهداشت مدارس و نیز نوآموزان برگزار می شود، بحث مهم شناخت زباله های تر و خشک و نحوه تفکیک آن از مبدا به دانش آموزان آموزش داده می شود.

دکتر بهارفر توزیع کارتن پلاست در سطح مدارس را یکی از مفاد این تفاهم نامه عنوان کرد و افزود: همچنین ایجاد اتاقی تحت عنوان «کلبه ی بازیافت» در مدارس نیز یکی دیگر از اقداماتی است که قرار است در سطح مدارس دایر شود و به این ترتیب باتوجه به جذابیتی که در فعالیت های عملی وجود دارد، دانش آموزان به صورت عملی این اقدام را تمرین می کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری در پایان خاطرنشان ساخت: همچنین به منظور اینکه اثرات مثبت این طرح شامل طرفین این تفاهم نامه شود، لذا عواید حاصل از بازیافت این زباله ها توسط سازمان مدیریت پسماند جهت انجام اقدامات فرهنگی دیگر در اختیار مدارس قرار خواهد گرفت.

همچنین این سازمان در نظر دارد تا به دنبال این تفاهم نامه، تفاهم نامه های مشابه دیگری با سایر سازمان های تاثیر گذار در این راستا، همچون آموزش و پرورش ناحیه یک ساری، اداره بهزیستی، اتاق اصناف و... منعقد نماید.

بر اساس این گزارش، نگهداری از محیط زیست مهارتی است که باید از کودکی آموخته شود تا به یک باور ذهنی تبدیل شود. این باور کودک را موظف می کند تا از محیط و زمینی که در آن زندگی می کند به بهترین وجه ممکن حفاظت کند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.