پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 09:56 ق.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- سازمان‌ها - برای اولین بار در بابل عمل موفقیت آمیز تترالوژی فالوت کودک 2 ساله بهنمیری در بیمارستان روحانی بابل

تبلیغات
روابط عمومی بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل خبر داد

برای اولین بار در بابل عمل موفقیت آمیز تترالوژی فالوت کودک 2 ساله بهنمیری در بیمارستان روحانی بابل

تاریخ 01 آبان 1395 ساعت 08:49:20
منبع: روابط عمومی بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل
کد خبر: 026923
دکتر حمیدرضا وفایی فوق تخصص جراحی قلب و عروق و رئیس بخش جراحی قلب این مرکز از عمل موفقیت آمیز تترالوژی فالوت بر روی کودک 2 ساله بهنمیری خبر داد.
برای اولین بار در بابل عمل موفقیت آمیز تترالوژی فالوت کودک 2 ساله بهنمیری در بیمارستان روحانی بابل

به گزارش روابط عمومی بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل ، دکتر حمیدرضا وفایی فوق تخصص جراحی قلب و عروق و رئیس بخش جراحی قلب این مرکز از عمل موفقیت آمیز تترالوژی فالوت بر روی کودک 2 ساله بهنمیری خبر داد.

دکتر حمیدرضا وفایی اظهار کرد: بیمار پسر بچه دو ساله با حملات مکرر سیانوز، تنگی نفس و کبودی به این مرکز مراجعه کرد و پس از بررسی‌های اولیه توسط دکتر بابازاده فوق تخصص قلب اطفال، بیماری تترالوژی فالوت تشخیص داده شد.

وی افزود: تترالوژی فالوت یک نوع بیماری مادرزادی پیچیده قلبی است که در این بیماری یک سوراخ بین دو بطن به همراه تنگی خروجی بطن راست و شریان ریوی و قرارگیری رگ آئورت بر روی هر دو بطن بوده و جزء بیماری‌های صعب‌العلاج مادرزادی است.

رئیس بخش جراحی قلب بزرگ‌ترین بیمارستان شمال کشور تصریح کرد: عمل فوق برای نخستین بار در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل انجام شد که بیمار تحت عمل جراحی قلب باز و ترمیم کامل مشکلات قلبی قرار گرفت.

دکتر وفایی خاطرنشان کرد: این عمل که چهار ساعت به طول انجامید خوشبختانه با موفقیت کامل صورت گرفت و حال بیمار خوب بوده و تا چند روز آینده مرخص می‌شود.

این مسوول یادآور شد: این نوع جراحی قلب اطفال فقط بصورت محدود در چند مرکز پیشرفته محدود در کشور شامل تهران، اصفهان، شیراز و.. از جمله بابل انجام می‌شود که به سبب پیچیدگی عمل، بیماران تا یکسال در نوبت عمل قرار می‌گیرند.

فوق تخصص جراحی قلب و عروق، 95 درصد جراحی‌های قلب را موفقیت‌آمیز برشمرد و ادامه داد: باید بیماران قلبی به بیماری خود به موقع اهمیت داده و مانع پیشرفت آن شوند، امروزه درمان‌های پیشرفته‌ای وجود دارد که بیماران قلبی با مراجعه به موقع به زندگی عادی برمی‌گردند پس ترس از پیگیری در بیماری قلبی نه تنها سبب آسیب جدی به قلب می‌شود بلکه ممکن است شانس درمان موفیق آمیز را نیز کم کاهش دهد.

دکتر وفایی اضافه کرد: میزان مرگ و میر ناشی از عمل‌های باز قلب در بخش قلب بیمارستان آیت‌ا.. روحانی(ره) بابل کمتر از استانداردهای جهانی بوده است.

فوق تخصص جراحی قلب و عروق در پایان با تقدیر از تلاش اتمام پرسنل اتاق عمل و تیم بیهوشی به سرپرستی دکتر حمیدی و همچنین دکتر فغان زاده گنجی و دکتر صدرایی خطاب به مردم مازندان و بابل گفت: در مرکز جراحی قلب و آنژیوگرافی این بیمارستان همه نوع جراحی‌ بیماری‌های قلب و عروق انجام می‌شود و نیازی به اعزام بیماران به تهران و سایر مراکز نیست.

همچنین در حاشیه این عمل جراحی پدر یاسین قلی نیا کودک دو ساله تحت درمان این مرکز با تقدیر از دکتر وفایی و تیم پزشکی بیمارستان ایت الله روحانی (ره) بابل اظهار کرد: برای درمان کودک خود به بسیاری از بیمارستانهای مطرح تهران مراجعه کردم اما نظر همه پزشکان متخصص شانس زنده ماندن 40 درصدی فرزندم بعد عمل جراحی بود که خوشبختانه با تخصص و تبهر دکتر وفایی کودک من به زندگی برگشت و این شادی را مدیون این پزشک و تیم همراه وی هستم ضمن اینکه وضعیت عمومی فرزندم نیز رضایت بخش است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.