یک شنبه، 29 بهمن 96 ساعت 10:02 ق.ظ / Sun, 2018 February 18
به افق ساری
اذان صبح: 05:18
طلوع خورشید: 06:43
اذان ظهر: 12:12
غروب خورشید: 17:41
اذان مغرب: 18:00

- سازمان‌ها - به تن کردن لباس عزای محرم بر قامت نوزادان یکروزه بیمارستان روحانی بابل با نام و یاد شهید شش ماهه کربلا

تبلیغات
روابط عمومی بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل خبر داد

به تن کردن لباس عزای محرم بر قامت نوزادان یکروزه بیمارستان روحانی بابل با نام و یاد شهید شش ماهه کربلا

تاریخ 12 مهر 1396 ساعت 07:54:12
منبع: روابط عمومی بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل
کد خبر: 031420
محسن قائمی رئیس مدیر بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل از برگزاری مراسم به تن کردن لباس عزای محرم بر قامت نوزادان متولد شده ، به یاد طفل شش ماهه حضرت رباب (س)، همراه با سوگواری و عزاداری حسینی، خبر داد.
 به تن کردن لباس عزای محرم بر قامت نوزادان یکروزه بیمارستان روحانی بابل با نام و یاد شهید شش ماهه کربلا

به گزارش روابط عمومی بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل ، محسن قائمی رئیس مدیر این مرکز از برگزاری مراسم به تن کردن لباس عزای محرم بر قامت نوزادان متولد شده ، به یاد طفل شش ماهه حضرت رباب (س)، همراه با سوگواری و عزاداری حسینی، خبر داد.

آقای قائمی گفت : متبرک کردن نوزادان با نام و یاد کودک شش ماهه کربلا اتفاق روحانی و سرشار از شور حسینی بود که با حضور مادران، همراهان بیمار و مسئولین بخش ها در این بیمارستان انجام شد که با این اقدام سعی شده است علاوه بر متبرک کردن نوزادان در راستای گسترش فرهنگ عاشورا تلاش شود.

وی بیان داشت: هدف از برگزاری این مراسم تعظیم شعائر حسینی و تربیت نسل انقلابی و مکتبی با حضور مادران و کودکان شیرخوارشان با توسل به حضرت علی‌اصغر (ع) و اظهار مظلومیت شیرخوار امام حسین (ع) است، که مظلومانه در کربلا شهید شد

مدیر بیمارستان روحانی ادامه داد : بی‌بدیل‌ترین سند حقانیت و مظلومیت امام حسین(ع) و واقعه عاشورا ، شهادت فرزند شش ماه ایشان است که مطرح کننده سوال به چه گناه کشته شدند می باشد. (بِأیِّ ذَنبٍ قُتِلَت).

وی اضافه کرد : همۀ شهدای کربلا که بی گناه کشته شدند، حجّت هستند، اما حجّت کبری و بزرگ ترین حجّت امام حسین علیه السلام در روز قیامت، علی اصغر اوست؛ چون نشان می‎دهد که او برای چه حرکت کرده‎ و مقابل او چه افرادی بوده اند.

آقای قائمی با اشاره به هفته دفاع مقدس و ارزش والای شهدای عزیز کشورمان بیان داشت: امام حسین(ع) هزینه اسلام خواهی اش را  اینگونه داد این همان درسی است که ملت شریف ایران در هشت سال دفاع مقدس امتحان پس دادند و سرافراز بیرون آمدند.

وی افزود: هر کسی در ماه محرم عزاداری می کند و سیاه می پوشد و بانوانی که درددانه های تازه بدنیا آمده خود را به این مراسم آورده و به سربند یا علی اصغر(ع) مزین کردند در واقع با حضرت زهرا(س) ابراز همدردی می کنند و خود را در غم آن حضرت شریک می دانند.

آقای قائمی گفت : امروز این مادران با خلق لحظات بسیار زیبا و بارش اشک های معصومانه بر روی گونه های فرزندان یکروزه خود با مادر شش ماه کربلا حضرت رباب (ع) همنوایی کردند.

این مسئول اضافه کرد: ما باید فرزندانمان را طوری تربیت کنیم که هنگام ظهور و قیام امام زمان(ع) سرباز جان بر کف ایشان باشند و در این راه ایثار کنند.

وی در پایان گفت : امیدواریم تمامی کودکانی که امروز در دامان مادران در این محفل حضور پیدا کرده‌اند، در پناه حضرت علی اصغر (ع) باشند و از تمامی پرسنلی که موجب ایجاد چنین حال خوبی شدند تشکر میکنم

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.