آدینه، 04 اسفند 96 ساعت 03:46 ق.ظ / Fri, 2018 February 23
به افق ساری
اذان صبح: 05:12
طلوع خورشید: 06:37
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:46
اذان مغرب: 18:05

- سازمان‌ها - خارج کردن توده 4 کیلوگرمی از شکم خانم 42 ساله آملی در بیمارستان روحانی بابل

تبلیغات
روابط عمومی بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل خبر داد

خارج کردن توده 4 کیلوگرمی از شکم خانم 42 ساله آملی در بیمارستان روحانی بابل

تاریخ 01 آبان 1396 ساعت 08:17:18
منبع: روابط عمومی بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل
کد خبر: 031694
خانم دکتر شهلا یزدانی متخصص زنان و زایمان بیمارستان روحانی و مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل از خارج کردن توده 4 کیلوگرمی از شکم خانم 42 ساله آملی در این بیمارستان خبر داد.
خارج کردن توده 4 کیلوگرمی از شکم خانم 42 ساله آملی در بیمارستان روحانی بابل

به گزارش روابط عمومی بیمارستان آیت ا... روحانی (ره) بابل ، خانم دکتر شهلا یزدانی متخصص زنان و زایمان بیمارستان روحانی و مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل از خارج کردن توده 4 کیلوگرمی از شکم خانم 42 ساله آملی در این بیمارستان خبر داد.

دکتر یزدانی گفت: بیمار خانم 42 ساله اهل آمل بدلیل احساس توده و درد شکم مراجعه کرد و پس از بررسی و انجام آزمایشات توده 30 سانتی متری رحمی گزارش گردید که کاندید جراحی در مرکز روحانی شد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل اضافه کرد:  میوم های رحم شایعترین تومورهای خوش خیم رحم هستند و معمولا در طی معاینه و یا سونوگرافی تشخیص داده می شوند.

وی گفت: این تومورها ممکن است باعث خونریزی غیرطبیعی و یا درد و احساس فشار در لگن شوند که علت این میومها نامشخص است ولی در زنان چاق شایعتر است و در بعضی موارد منشا خانوادگی دارد.

مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل اضافه کرد: این تومورها ممکن است منفرد یا متعدد و به اندازه کوچک یا خیلی بزرگ باشند که اندازه بزرگ این توده ها باعث درد لگن علایم ادراری مانند تکرر ادرار و اثر فشاری روی مجرای ادراری می گردد.

دکتر یزدانی بیان داشت: در سایز خیلی بزرگ این تومورها جراحی مشکل تر است  و ممکن است منجر به عوارض جدی ویا خونریزی شدید در طی جراحی گردد و لذا به خانمهای عزیز توصیه میشود در صورت علایمی چون درد لگن و احساس توده در شکم سریعتر به پزشک مراجعه که با تشخیص زودتر و اقدام مناسب درمانی از عوارض جدی جلوگیری شود.

وی گفت: این بیمار تحت عمل جراحی قرار گرفت و  توده بزرگ رحمی به اندازه  25*30 سانتی متر که بیش از 4 کیلوگرم وزن داشت ، برداشته شد و با توجه به اقدامات مناسب قبل و حین عمل ،حال عمومی بیمار مناسب است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.