دو شنبه، 30 بهمن 96 ساعت 03:33 ق.ظ / Mon, 2018 February 19
به افق ساری
اذان صبح: 05:17
طلوع خورشید: 06:41
اذان ظهر: 12:12
غروب خورشید: 17:42
اذان مغرب: 18:01

- سازمان‌ها - کشف جسد کوهنورد مفقود شده مالزیایی پس از یک سال

تبلیغات
مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران خبر داد :

کشف جسد کوهنورد مفقود شده مالزیایی پس از یک سال

تاریخ 06 آبان 1396 ساعت 11:16:03
منبع: روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران
کد خبر: 031761
مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران خبر داد : کشف جسد کوهنورد مفقود شده مالزیایی پس از یک سال
کشف جسد کوهنورد مفقود شده مالزیایی پس از یک سال

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران ، دکتر اکبری مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت : دوم آذرماه سال گذشته این کوهنورد مالزیایی به همراه یک گروه ١٢ نفره از هموطنان خود قصد صعود به قله دماوند را داشتند ، همراه یکی دیگر از کوهنوردان دچار حادثه شده و  در ارتفاع ٤٣٠٠ متری به دره یخار سقوط کردند .
دکتر اکبری افزود : در همان زمان با تلاش تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر آمل  و سایر عوامل امدادی جنازه یکی از  کوهنوردان پیدا  شده بود و پس از روزها جستجو جسد کوهنورد دیگر پیدا نشد .
مدیر عامل هلال احمر مازندران ادامه داد : روز گذشته یک گروه کوهنوردی که قصد عزیمت به قله دماوند را داشتند جسد این کوهنورد را در دره یخار دیدند و مراتب را به جمعیت هلال احمر استان اطلاع دادند .
وی افزود : بلافاصله تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان آمل آماده اعزام شدند که پس از طی مسافتی بدلیل سرمای شدید و تاریکی هوا امکان صعود نبود. 
دکتراکبری ادامه داد : ساعت ٢ بامداد امروز تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر به سرپرستی داود لشکری  با همکاری عزیزان هیئت کوهنوردی آمل به طرف دره یخار در ارتفاع ٤٣٠٠ متری حرکت کردند و پس از ١٠ ساعت جسد کوهنورد مالزیایی را پیدا کردند.
مدیرعامل هلال احمر مازندران در پایان با تشکر از تلاش خستگی ناپذیر و ایثارگرانه همه نجاتگران ، امدادگران و عوامل هیئت کوهنوردی گفت : به یاری خداوند متعال پس از انتقال جسد این کوهنورد مالزیایی به پایین دست ، تحویل مسئولین امر خواهد شد .

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.