دو شنبه، 30 بهمن 96 ساعت 03:33 ق.ظ / Mon, 2018 February 19
به افق ساری
اذان صبح: 05:17
طلوع خورشید: 06:41
اذان ظهر: 12:12
غروب خورشید: 17:42
اذان مغرب: 18:01

- سازمان‌ها - جلسه هم اندیشی رؤسای ادارات کل ثبت اسناد و املاک و بنیاد مسکن انقلاب

تبلیغات

جلسه هم اندیشی رؤسای ادارات کل ثبت اسناد و املاک و بنیاد مسکن انقلاب

تاریخ 08 آبان 1396 ساعت 13:01:58
منبع: روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک
کد خبر: 031789
برگزاری اولین جلسه هم اندیشی رؤسای ادارات کل ثبت اسناد و املاک و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران
جلسه هم اندیشی رؤسای ادارات کل ثبت اسناد و املاک و بنیاد مسکن انقلاب

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک : اولین جلسه هم اندیشی رؤسای ادارات کل ثبت اسناد و املاک و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در سال 96 اوایل آبانماه در شهرستان نور برگزار شد .

محمد حسن بهادر در این نشست با اشاره این که ثواب صدور اسناد روستایی کمتر از صدور اسناد وقف نیست افزود هر سندی که برای املاک روستاها صادر می شود موجب شادی و انگیزه برای روستائیان و ایجاد رونق اقثصادی وارتقای توانمندی برای روستا همچنین کاهش دعاوی می گردد که کار بسیار بزرگی است.
مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان خاطرنشان کرد ضوابط قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن بسیار راحت‌تر از قانون تعیین تکلیف اراضی است و درمدت و یا هزینه اندک و کمتری منجر به صدورسند خواهد شد.
وی اظهار داشت کارکنان مجموعه ثبت اسناد و املاک استان همانگونه که در صدور اسناد املاک موقوفات حماسه آفریدند باید در مستندسازی املاک روستاها نیز تمام تلاش و همت خود را به کار گیرند.
در ادامه نوذری مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران نیزبا اشاره به تعامل و همکاری ویژه اداره کل ثبت اسناد و املاک استان با اداره کل متبوعش اظهار داشت رشد بی نظیر صدور اسناد روستایی استان در دوسال گذشته نتیجه همین تلاش ، همت و تعامل بود که کارکنان بنیاد مسکن باید برای حفظ این روند تلاش و انرژی بیشتری از کارکنان ثبت اسناد داشته باشند .
در ابتدای این جلسه صیاد معاون اداره کل بنیاد مسکن نیز طی سخنانی ضمن عرض خوشامد به مدیر کل ثبت اسناد و املاک و رؤسای واحدهای ثبتی ، از محقق شدن برنامه های بنیاد مسکن در حوزه صدور اسناد روستایی در 7 ماهه ابتدایی امسال خبر داد و با تشکراز مدیرکل ثبت اسناد و املاک و رؤسای واحدهای ثبتی افزود صدور اسناد روستایی در دو سال گذشته کار بسیار بزرگی بود که اداره کل ثبت اسناد و املاک استان همواره در این حوزه چندگام از بنیاد مسکن جلوتر بوده اند.
لازم به ذکر است در هفت ماهه ابتدایی امسال نیز 5 هزار و 136 سند مربوط به اراضی روستایی و شهرهای کمتر از 25 هزار نفر صادر شده است.
گفتنی است قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن در سال 88 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و برای املاک شهرهای زیر 25 هزار نفرجمعیت و روستاهای بالای 20 خانوار با همکاری بنیاد مسکن و ثبت اسناد و املاک سند صادر می شود.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.